Zamiast dłuższych wakacji, spróbuj krótkich wypadów. "Już za kilkadziesiąt złotych możemy spokojnie gdzieś polecieć"

Do końca wakacji zostały niecałe dwa tygodnie. Jak wykorzystać ten czas, jeśli zostało nam niewiele urlopu? Rozwiązaniem mogą być kilkudniowe wypady za miasto lub dużych europejskich stolic. Jak znaleźć ofertę, która będzie atrakcyjna i nie nadszarpnie domowego budżetu? W Dzień Dobry TVN na ten temat rozmawialiśmy z Mariuszem Piotrowskim, blogerem i dziennikarzem.

Jak zorganizować krótki wypoczynek?

Mogłoby się wydawać, że na krótki wypoczynek najlepiej zostać w Polsce. - Niestety tłumy nad Bałtykiem i w Tatrach mogą odstraszać. Dlatego warto pomyśleć o Europie - mówił w Dzień Dobry TVN Mariusz Piotrowski, bloger i dziennikarz.
W obecnej sytuacji linie lotnicze oferują jeszcze tańsze przeloty. Dodatkowo, jeśli decydujemy się jedynie na kilkudniowy wypad, odpadają nam opłaty m.in. za nadanie dużego bagażu. - Już za kilkadziesiąt złotych możemy spokojnie gdzieś polecieć, odpocząć i naładować akumulatory - dodał bloger.
Za kilkudniowy wypad zapłacimy jeszcze mniej jeśli zdecydujemy się wyjechać np. w środku tygodnia. - Musimy pamiętać, że wypady weekendowe zawsze są droższe - mówił Mariusz Piotrowski.

Gdzie się wybrać na krótki wypoczynek?

W ocenie Mariusza Piotrowskiego teraz jest doskonały czas, aby odwiedzić duże europejskie stolice, np. Paryż czy Madryt. - Latem turystów jest tam niewielu, a ze względu na pandemię jest ich jeszcze mniej, bo większość podróżnych wybiera miejsca, gdzie zawsze świeci słońce i jest plaża - mówił.
Mariusz Piotrowski na takie kilkudniowe wypady zabiera m.in. córkę Helenę. Jak wyglądają ich rodzinne wypady? - Najczęściej zwiedzamy całe miasto, ale tak, żeby zobaczyć wszystkie najcenniejsze zabytki - mówiła Helena. Zapytana przez Filipa Chajzera o miejsca, które najbardziej jej się podobały, wymieniła Paryż oraz Kaszuby. - Na Kaszubach chodziliśmy nad jezioro, gdzie łowiliśmy raki i łapaliśmy żaby - wyznała dziewczynka.
- Przy zwiedzaniu z dzieckiem najważniejsza jest elastyczność. Nie można się nastawiać, że coś danego dnia uda się nam zobaczyć. Warto także mieć pomysł na taką wyprawę. My akurat chodziliśmy po Paryżu śladami ulubionej bajki Heleny - dodał bloger.
Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl.
Zobacz także:
Autor: Katarzyna Oleksik
Pozostałe wiadomości