Nasz kraj jest piękny, niezwykły, a do tego pełen niespodzianek, szczególnie, gdy zjedziemy z głównych dróg. Mała Wieś Przy Drodze, Pupki, Stany, Gnaty-Wieśniany. Takich oryginalnych nazw jest zdecydowanie więcej, a równie ciekawe, jak same miejscowości są historie ich powstania.
Mateusz Waligóra jako pierwszy człowiek na świecie samotnie przeszedł mongolską część pustyni Gobi. Podróżnik jest specjalistą od wyczynowych wypraw w najbardziej odludne miejsca Ziemi - od Australii po Boliwię. Tym razem postawił sobie nowy cel. Jest nim wytyczenie pierwszego w Polsce pieszego szlaku łączącego góry z morzem. W tej wyprawie towarzyszy mu nasza kamera.
Nasz reporter Michał Cessanis wybrał się na wycieczkę po Dolnym Śląsku. Razem z przewodnikami pokazał nam najpiękniejsze miejsca tego malowniczego regionu. Wiedzieliście, że znajdują się tam takie perełki?
Świętujemy 15. urodziny Dzień Dobry TVN. Z tej okazji wyruszyliśmy w Polskę, aby lepiej poznać naszych widzów. Pierwszym przystankiem niebiesko-żółtego Dzieńdobrobusa było miasto Piątek. Co ciekawego można w nim zobaczyć? Jakich ludzi spotkać?
Zaborek to usytuowany na ponad 70 ha kompleks zabytkowych obiektów w starej drewnianej architekturze. To w tamtejszej leśniczówce mieszkał kilkanaście lat z rzędu Charlie Watts z The Rolling Stones, a obok w wiatraku spała Alia, księżniczka Jordanii. Do częstych odwiedzin przekonała ich pewna polska rodzina.
Małgorzata i Kamil Kowalewicz to małżeństwo podróżników, które pokazuje, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą do realizacji swoich pasji. O swoich wyprawach na dwóch nogach i czterech kółkach opowiedzieli widzom Dzień Dobry TVN.
Sake to popularne w Japonii wino ryżowe. W Kraju Kwitnącej Wiśni picie tego napoju związane jest z całym rytuałem. Poznaj sake i zobacz, jak samodzielnie zrobić je domu.
7-letni Miłosz Pałaszewski może być dla nas prawdziwym wzorem, gdy zabraknie nam sił do działania. Mimo swojej niepełnosprawności, przeszedł z rodzicami całą grań Tatr Niżnych. Z chłopcem i jego tatą spotkała się nasza reporterka Dagmara Kowalczyk.
Rozrywka to nieodłączny element życia każdego z nas. Pozwala cieszyć się relaksem, ucieczką od problemów dnia codziennego i beztroską zabawą, którą często przeżywamy wraz z najbliższymi. Poszukujesz wyjątkowych wrażeń i uwielbiasz dreszczyk adrenaliny? Jeśli tak, Majaland Kownaty to miejsce, które musisz odwiedzić! Czekają tam na Ciebie niesamowite atrakcje, które sprawią, że zapragniesz cieszyć się nimi znacznie dłużej niż przez kilka godzin i poczujesz, że po prostu musisz tam wrócić!
Od wielu lat możliwe jest korzystanie ze strony Google Maps, przyjaznej kierowcom czy spacerowiczom poszukującym celu swojej pieszej wyprawy. Internetowa nawigacja bywa przydatna również i rowerzystom. Jak się okazuje, w ostatnim czasie jej popularność w Polsce mocno wzrosła.
Katarzyna Kozłowska udowodniła, że wiek nie ma znaczenia, aby spełniać marzenia. Po 50. roku życia wyruszyła w samotną podróż dookoła świata, przemierzając dziesiątki tysięcy kilometrów. O swojej przygodzie i sile napędowej opowiedziała w Dzień Dobry Wakacje.
Czy możliwe jest znalezienie noclegu za darmo w wielu zakątkach świata? Okazuje się, że tak! Wszystko dzięki idei couchsurfingu, która narodziła się za sprawą strony internetowej stworzonej przez Caseya Fentona.
Kalisz to jedno z tych miast, o których niemal wszyscy słyszeli, ale nie każdy ma z nim jakieś skojarzenia. Znajduje się ono pomiędzy Łodzią, Poznaniem i Wrocławiem. Dowiedz się więcej o atrakcjach Kalisza.
Justyna i Daniel oraz ich synowie to bardzo aktywna rodzina. Ich wakacyjne przygody pokazują, że Pomorze Zachodnie jest pełne atrakcji dla najmłodszych i można tu aktywnie spędzić czas w rodzinnym gronie. Specjalnie dla Dzień Dobry Wakacje nasi bohaterowie wskazali kilka miejsc, gdzie zamierzają wypocząć.
Australijski Outback to nadal teren uważany za nie do końca zbadany. Z pewnością są w nim miejsca, na których ludzka stopa nie stanęła. Outback to obietnica tajemnicy, niebezpieczeństw i zmierzenia się ze swoimi słabościami, dlatego rozkochuje w sobie tak wielu obieżyświatów. Co trzeba wiedzieć o interiorze Australii i w jaki sposób warto go przemierzyć?
Mimo że strefa podbiegunowa nie należy do najbardziej oczywistych kierunków podróży, są tacy, którzy i tak decydują się tam pojechać. Zafascynowani polarną przyrodą i obserwacją klimatu naukowcy za nic mają trudne warunki i decydują się spędzić długie miesiące, a niekiedy nawet lata, z dala od wszelkich skupisk ludzkich. Jednym z nich jest Dariusz Ignatiuk, naukowiec, który obecnie prowadzi badania na Spitsbergenie.
Makao jest wyjątkowym miastem, opierającym się na chińsko-portugalskich tradycjach oraz wpływach różnych religii. Odwiedzający miasto mogą nie tylko spędzić niezapomniany wieczór w kasynie, ale również wziąć udział w wielu festiwalach, zwiedzić zabytki oraz spróbować oryginalnych potraw, powstałych z połączenia kuchni portugalskiej i kantońskiej. Gdzie warto się wybrać i jak zorganizować transport do Makau?
Plaża na Bora-Bora to delikatny i złocisty piasek, który w połączeniu z lazurowymi wodami Oceanu Spokojnego tworzy miejsce przez wielu nazywane rajem na ziemi. Krystalicznie czysta woda zachęca do nurkowania i podziwiania rafy koralowej. Okoliczne wody są rajem dla żeglarzy. Piękne łódki leniwie okrążają wyspę, a pasażerowie raczą się zapierającymi dech widokami. Przeczytaj, dlaczego jeszcze warto polecieć na Bora-Bora.
W tym roku po raz pierwszy obchodzony jest w Polsce tydzień promocji kultury indonezyjskiej. Z ambasador tego odległego kraju i jej mężem mieliśmy okazję spotkać się w programie Dzień Dobry Wakacje. Skąd pojawił się pomysł na organizację tego typu przedsięwzięcia?
Zalipie to wieś położona w Małopolsce, która niezależnie od pory roku zachwyca swoją malowniczością. Wszystko za sprawą pięknych kwiatowych zdobień, które widnieją na tamtejszych domach. Do najbardziej kolorowego miejsca w Polsce wybraliśmy się z naszymi kamerami.
Wakacje zbliżają się do finiszu, ale to wcale nie oznacza końca wyjazdów. Polskę można przecież zwiedzać nie tylko latem. 52 wycieczki odkrywające nasz kraj - po jednej na każdy weekend w roku - proponuje Karol Lewandowski, bloger podróżniczy, autor książki "Niesamowita Polska". Dokąd warto się wybrać jesienią?
Krynica Morska leży na Mierzei Wiślanej pomiędzy Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym. W lecie jest chętnie odwiedzana przez turystów z całej Polski. Sprawdź, jakie są jej najciekawsze atrakcje i co warto tu zwiedzić.
12 sierpnia 1975 roku, Anna Okopińska i Halina Krüger-Syrokomska zapisały się na kartach historii himalaizmu. Tego dnia dokonały bowiem pierwszego w świecie wejścia na ośmiotysięcznik w wyłącznie kobiecym składzie. Zdobyły Gaszerbrum II, który położony jest w Karakorum.
Pułtusk to piękne miasto, jedno z najstarszych na Mazowszu. Leży na skraju Puszczy Białej nad Narwią i liczy ok. 20 tys. mieszkańców. Zobaczcie, jakie atrakcje czekają tam na turystów.
Żeby poznać prawdziwą kuchnię regionu, trzeba próbować i podróżować. Matylda Grzelak przemierza zakątki Indii, żeby znaleźć prawdziwy smak. Naszej reporterce opowiedziała o tej wyjątkowej kuchni.
75 dni podróży pełnych wrażeń, 32 stany, 20 tys. pokonanych kilometrów i mieszkanie w pożyczonym vanie. Ania i Michał Ratajscy chcieli poczuć smak wolności, postawili wszystko na jedną kartę, zainwestowali oszczędności i w dwa miesiące objechali USA śladami kultowych filmów. O swojej niezwykłej wyprawie małżeństwo opowiedziało w Dzień Dobry Wakacje.
Rozpoczął się sezon wakacyjnych urlopów. Marzymy o wypoczynku, pięknych plażach, dobrym jedzeniu i fajnym miejscu noclegowym. Czasem nasz relaks może zostać zakłócony, na przykład przez hotelową kradzież. Kto wtedy odpowiada za skradzione przedmioty? Czy hotel wywieszając informację: „nie odpowiadamy za przedmioty pozostawione w pokojach”, rzeczywiście pozbywa się odpowiedzialności?
Mazowsze to piękny region, pełen nieodkrytych tajemnic. Natura jest tutaj wyjątkowo bogata, a przywiązanie miejscowych do tradycji, lokalnych potraw i kultury pozwala poznać prawdziwy smak tej krainy także przejezdnym. Co musicie koniecznie zwiedzić? W naszym programie pokazaliśmy atrakcje okolic Żyrardowa.
Mazowsze to serce Polski, a sercem regionu jest Warszawa. Stolica jest najczęściej odwiedzanym miastem województwa mazowieckiego, ale my wybraliśmy dla Was kilka nieoczywistych miejsc Mazowsza, które zachwycają historią, bogatą kulturą i naturalnymi walorami.
Wiele osób marzy o podróży dookoła świata, a oni postanowili to marzenie zrealizować. Joanna i Paweł Poterscy w niemal dwa lata pokonali ponad 46 tysięcy kilometrów. Przebyli 29 krajów, 3 kontynenty i 2 przeprawy oceaniczne. Jednak najbardziej zadziwiający był finał ich podróży. Opowiedzieli o niej w naszym programie.