Tobi to pies, który ma za sobą już wiele szczytów, a w górach odnajduje się lepiej, niż niejeden człowiek. O swoim wyjątkowym pupilu i ich wspólnej pasji opowiedział Witek Offenborn. Jak zaczęła się ich historia?
Kiedyś robotnicza, dzisiaj bez wątpienia artystyczna. Łódź zachwyca nie tylko wyjątkową architekturą, ale także, a może przede wszystkim swoim filmowym obliczem. Michał Cessanis odwiedził miejsca, które nie mogą wam umknąć.
Witold Koprucha zdobył w swoim życiu wiele zawodów. Jest taksówkarzem, aktorem, który zagrał w wielu serialach oraz filmach fabularnych, a także... kustoszem we własnym muzeum. Jak otworzył Muzeum Agatów w Rudnie?
Grobowce dla zmarłych ludzi powstawały od najdawniejszych czasów. Teraz okazuje się, że wiele tych sprzed tysięcy lat znajduje się w Polsce. Reporter Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki postanowił zobaczyć kilka z nich. Jakie historie opowiedzieli mu archeolodzy?
Wiele osób uważa Kolumbię za niebezpieczne miejsce, okazuje się jednak, że to mylne wrażenie. Ola Andrzejewska udowadnia, że można tam znaleźć swoje miejsce na ziemi. Choć wyjechała z Polski już kilka lat temu, nie zamierza wracać. Dlaczego pokochała Amerykę Południową?
Ghana to niewielkie państwo w Afryce Zachodniej, które jest w światowej czołówce producentów kakao. Istnieją tam również spore złoża diamentów i ogromne ilości złota. W kraju dochodowy jest również biznes pogrzebowy. Dlaczego? Postanowiła mu się przyjrzeć Martyna Wojciechowska.
W dzisiejszych czasach, by zaopatrzyć się w wybrane owoce i warzywa, wystarczy udać się do sklepu. Istnieją jednak rodziny, które pragną być samowystarczalne, a przy tym ekologiczne. Do tej grupy należą państwo Kasperscy, posiadacze "Anielskich ogrodów".
Andrzej Rozbicki to znany i ceniony w Kanadzie dyrygent i pedagog. To także założyciel Celebrity Symphony Orchestra, która istnieje już od ponad 25 lat. Nasza reporterka, Irmina Somers spotkała się z maestro, by wspólnie zwiedzić Toronto, w którym artysta mieszka od 1986 roku.
W meksykańskiej tradycji dusze nieboszczyków wciąż są wśród żywych, dlatego Dzień Zmarłych jest okazją do radosnego świętowania. To właśnie wtedy budowane są w domach ołtarzyki, wypiekane specjalnie na tę okazję słodkości, organizowane wesołe parady i śpiewy, a wszędzie widoczne są czaszki. Co oznaczają poszczególne symbole?
Przejechaliśmy 3052 kilometry, odwiedziliśmy 8 miejscowości i poznaliśmy ponad 100-kę niezwykłych osób. Dzieńdobrobus przez dwa miesiące przemierzał Polskę w poszukiwaniu pięknych miejsc, dobrych, życzliwych ludzi i budujących, inspirujących historii. O najciekawszych wydarzeniach na trasie Piotr Wojtasik rozmawiał z Tomkiem Łysakowskim, kierowcą Dzieńdobrobusa.
Szamanizm był znany i praktykowany od najdawniejszych czasów. Eksperci nie potrafią określić, czy powstawał niezależnie w różnych miejscach świata, czy też został "wynaleziony" w jednym miejscu, skąd rozprzestrzenił się po niemal całej Ziemi. Także w Polsce mamy osoby interesujące się podobnymi praktykami. Jedną z nich jest Bea Lech.
Do wtorku 10 listopada br. obowiązuje zakaz wykonywania międzynarodowych lotów cywilnych do 34 państw. Tak zakłada rozporządzenie Rady Ministrów, które właśnie weszło w życie. Lista obejmuje m.in. Stany Zjednoczone, Czarnogórę i Izrael. Nie ma na niej krajów z Unii Europejskiej, a także Rosji i Ukrainy.
Podlasie to nie tylko cisza i spokój. To również region, który można zwiedzać aktywnie. Michał Cessanis pokazał widzom Dzień Dobry TVN, gdzie warto wybrać się, gdy pogoda za oknem nie sprzyja. Oto atrakcje malowniczego regionu.
- Warming to ludzie i miejsca. To jesteśmy my – powiedziała pani Joanna, która na co dzień mieszka w Nowym Kawkowie. Piotr Wojtasik wraz z Dzieńdobrobusem dojechał do tej pięknej krainy, do magicznego zakątka pełnego lawendy, sztuki, rękodzieła i ludzi zakochanych w swojej małej ojczyźnie.
W programie "Kobieta na krańcu świata" od 12 lat Martyna Wojciechowska przedstawia niezwykłe historie kobiet na całej Ziemi. W tym roku cały świat się zatrzymał przez pandemię koronawirusa. Mimo to podróżniczka stawiła czoła i nagrała wraz z ekipą kolejny sezon. Jak jej się to udało?
Niezwykła wyprawa Mateusza Waligóry dobiegła końca. Znany polski piechur, który jako pierwszy człowiek na świecie samotnie przeszedł mongolską część pustyni Gobi, przemierzył samotnie Polskę, wędrując wzdłuż Wisły. Co go spotkało po drodze?
O Bursztynowej Komnacie krążą legendy. Wyjątkowy wystrój gabinetu Fryderyka I zamówiony u gdańskich mistrzów w przeciągu kilkudziesięciu lat od jego zaginięcia - bądź zniszczenia - stał się symbolem zgubionego skarbu. Czy to możliwe, że właśnie odnalazł się w bałtyckim wraku z czasów II wojny światowej?
Tym razem dzieńdobrobus dojechał do miejscowości Sanniki, gdzie dżinglem Dzień Dobry TVN przywitał nas Regionalny Zespół Pieśni i Tańca. Jakie jeszcze inne atrakcje mogliśmy tam podziwiać?
Francuska Prowansja to kraina kolorów: pola lawendy, słoneczniki i niezwykły błękit nieba. Do tego pomarańczowo-czerwona ochra, która od tysięcy lat służy m.in. do barwienia ścian. Zapraszamy do podróży po tej niezwykłej, ognistej krainie.
To nie były wakacje marzeń. 148 polskich turystów, którzy wylądowali 6 października w Egipcie, po wykonaniu tam obowiązkowego testu na koronawirusa, otrzymało wynik pozytywny. Przy ponownym teście po kilku dniach taki sam wynik stwierdzono tylko u 4 osób. Przez co musieli przejść? Jak obecnie wygląda ich sytuacja? O tym opowiadali nam Gabriela Siembab i Konrad Pollesch, a o przysługujących turystom prawach mówił adwokat Eryk Bogdas.
Jednym z najpopularniejszych ośrodków turystycznych województwa warmińsko-mazurskiego jest Iława. Atrakcje i zabytki miasta sprawiają, że jest ono niewątpliwie miastem wartym odwiedzenia. Co warto zobaczyć w Iławie i w jej okolicach?
Już od ponad trzech lat w Łodzi funkcjonuje niezwykła inicjatywa prospołeczna i proekologiczna, która polega na urozmaicaniu terenów zielonych oraz powiększaniu obszarów leśnych. Przeczytaj więcej na temat "Lasu Młodej Łodzi".
Podlasie to piękna kraina, która bywa niedoceniana, a tymczasem to właśnie tutaj można odnaleźć upragnione ciszę i spokój. Michał Cessanis zabrał widzów Dzień Dobry TVN w podróż po najbardziej wyjątkowych zakątkach tego regionu. Co odkrył?
Nowe odkrycie w Egipcie. Odnaleziono 59 drewnianych sarkofagów. Archeolodzy otworzyli jeden z nich. Nagranie z wydarzenia zostało opublikowane w mediach społecznościowych.
Już niebawem odbędą się kolejne wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych, a przygląda się im Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Tak się składa, że na czele tej misji stoi Polka, Urszula Gacek. Jak obecnie wygląda jej codzienność?
O maleńkiej wyspie Jersey w naszym kraju zrobiło się głośno zaledwie kilka lat temu, kiedy pewien Polak popełnił tam szokującą zbrodnię. Wówczas Ewa Winnicka i Dionisios Sturis udali się na miejsce w celu opisania historii. Przypadkowo odkryli wstrząsającą tragedię dzieci, którą opisali w książce "Władcy strachu. Przemoc w sierocińcach i przełamywanie zmowy milczenia".
Młodzież w wieku od 15 do 22 lat, niepełnosprawna intelektualnie w stopniu umiarkowanym wraz ze sprzężeniami, czyli z niepełnosprawnością ruchową, słabym widzeniem czy autyzmem zdobyła koronę polskich gór. Wśród szczytów, na których stanęła były Śnieżka i Rysy. Kto im towarzyszył w tych wyprawach? Ile kilometrów pokonali?
Tajlandia otwiera granice dla pierwszych turystów. Na bogatych urlopowiczów czekają luksusowe udogodnienia, prywatne baseny i piękne widoki. Jest jednak jeden haczyk – kwarantanna. Jak wyglądają wakacje w azjatyckim kraju? "To w praktyce złota klatka" – twierdzą turyści.
Zastanawiacie się, gdzie najlepiej obecnie wybrać się na wyprawę w weekend? Idealnym pomysłem będzie wybór województwa świętokrzyskiego! Cisza, zieleń oraz okolica obfitująca w artystyczne i historyczne budowle naprawdę Was zainspiruje.
Podróżnik Mateusz Waligóra przemierza samotnie Polskę wędrując wzdłuż Wisły. Założeniem jest przejście 1200 km od źródeł rzeki pod Baranią Górą przez Kraków, Warszawę i Toruń w stronę morza. Razem 8 województw, setki wiosek i kilka dużych miast. Zobacz, dokąd Waligóra zawędrował ostatnio.