Odkryj z nami miejsca w Polsce, do których warto pojechać. Lubelszczyzna, Podlasie czy piękny Wrocław. Polecamy nieoczywiste miejsca na weekendowe wypady.
Tegoroczna pandemia koronawirusa odcisnęła piętno na wielu branżach. Wpłynęła też na nasze plany wakacyjne. Wiele osób zrezygnowało z zagranicznego wypoczynku, więc nad polskim morzem i w górach pojawiły się tłumy turystów. Czy można więc mówić o udanym sezonie? Jakie są wyjazdowe prognozy na święta i ferie? O tym mówił w naszym programie Maciej Nykiel, ekspert rynku turystycznego.
W tym roku, jak nigdy przekonaliśmy się, że nic nie jest pewne. Szczególnie podróżowanie. Po przymusowym lockdownie, linie lotnicze, chcąc podnieść się z kryzysu, kuszą tanimi biletami. Jak długo to potrwa?
Mateusz Waligóra to specjalista od wyczynowych wypraw w najbardziej odludne miejsca Ziemi. Szczególnie upodobał sobie pustynie - od Australii po Boliwię, ponieważ, jak twierdzi, to właśnie tam można odpocząć. Tym razem postawił sobie nowy cel. Jest nim wytyczenie pierwszego w Polsce pieszego szlaku łączącego góry z morzem. Razem z kamerą towarzyszymy mu podczas wędrówki.
Piwniczna-Zdrój to miejscowość położona zaledwie 3 km od Słowacji. Piękna przyroda, malownicze widoki oraz łagodne beskidzkie szczyty sprawiają, że jest miejscem idealnym na kilkudniowy urlop. Sprawdź, jakie jeszcze atrakcje oferuje Piwniczna-Zdrój.
Kolejnym przystankiem naszego Dzieńdobrobusa okazały się Międzyzdroje. To miasto, w którym można zarówno dobrze zjeść, zażyć aktywności fizycznej oraz skorzystać z uroków pięknych krajobrazów.
Chociaż pomysł na jego wybudowanie zrodził się w latach 80. XX wieku, to na realizację przyszedł czas całkiem niedawno. Najdłuższy most na świecie – o długości aż 55 kilometrów – powstał w 2018 roku w Chinach.
W ramach 25. edycji Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady, Krzysztof Wielicki poprowadził wyprawę na górę Rudawiec. We wspinaczce towarzyszył mu Robert Stockinger, który miał ze sobą flagę z logo Dzień Dobry TVN. Wybitny himalaistka i nasz reporter wetknęli ją na szczycie góry.
Maria Garus rzuciła pracę, sprzedała auto i postanowiła spełnić swoje marzenie o przejechaniu na rowerze Ziemi z północy na południe. Za sobą ma już 24 tys. kilometrów, co zajęło jej trzy lata. W pokonaniu ostatnich 4-5 tys. km Marii przeszkodziła pandemia.
Wśród nas nie brakuje ludzi z ogromnymi pasjami, a jednym z nich jest Łukasz Kaczmarek z Kraśnika. Mężczyzna na swoim podwórku zbudował prawdziwy katamaran, którym chce wypłynąć w podróż dookoła świata.
Szum morza, ciepły wiatr i bajkowe widoki. Praca w takich okolicznościach przyrody to czysta przyjemność. Jeden z malediwskich kurortów proponuje wyjątkowe warunki do pracy zdalnej. Co znajduje się w rajskiej ofercie?
Kotlina Kłodzka to kraina geograficzna w Sudetach, która przyciąga turystów z Polski i zagranicy. Podróż po niej warto rozpocząć w małym urokliwym miasteczku Bardo. Jego atrakcje odkrywał dla widzów Dzień Dobry TVN podróżnik, Michał Cessanis.
Szymon Warsz wyznaczył sobie cel, że przed osiemnastymi urodzinami zdobędzie wszystkie szczyty naszego kontynentu, zwane Koroną Europy. Projekt obejmuje 46 gór i nazwany został: "Szlakiem w Nieznane". Kiedy nastolatek wpadł na taki pomysł? Ile szczytów mu jeszcze zostało, by zrealizować zadanie?
Mateusz Waligóra, znany polski piechur, 3 września wyruszył w niezwykłą podróż. Postanowił przejść całą Polskę wzdłuż Wisły - z Baraniej Góry aż do Zatoki Gdańskiej. Żeby tego dokonać, musi pokonać 1200 km. W rozmowie z nami zdradził, jak wyglądał pierwszy, intensywny tydzień marszu.
Martyna Wojciechowska przebywa obecnie za granicą, w związku z realizacją kolejnych odcinków programu "Kobieta na krańcu świata". Tym razem jednak nie przebiega wszystko pomyślnie. Podczas nagrywania wideo do mediów społecznościowych została potrącona przez samochód.
Supraśl to jedno z ciekawszych miejsc na mapie Podlasia. Największą atrakcją Supraśla jest monaster – prawosławny klasztor, nazywany Ławrą Supraską. Ze względu na to, że miasto jest otoczone puszczą, a na terenie gminy znajdują się złoża borowinowe, Supraśl ma status uzdrowiska.
Świętujemy 15. urodziny Dzień Dobry TVN. Z tej okazji wyruszyliśmy w Polskę, aby lepiej poznać naszych widzów. Kolejnym przystankiem niebiesko-żółtego Dzieńdobrobusa było miasto Supraśl. Co ciekawego można w nim zobaczyć i z czego słynie?
Francuska kuchnia jest podziwiana przez miliony ludzi na całym świecie. Mało kto wie jednak, że jeden z największych jej przysmaków ma polskie korzenie. Do Saint-Tropez udała się Patrycja Wanat, by na własne oczy zobaczyć tajemniczy proces powstawania La Tarte Tropézienne. Poznajcie niezwykłą historię owego deseru.
Trzy ekipy postanowiły rzucić wszystko i spełnić swoje marzenia. Kupili kampery, przerobili je na własne potrzeby, a potem pojechali w świat. "Kamperem przez świat" to nie jest typowy program o podróżowaniu, ale zapis życia w drodze, bez konkretnego planu i ograniczeń. Kolejny odcinek serii w Discovery Channel we wtorek o 22:00, a my rozmawialiśmy z jej bohaterką, Sylwią Polak.
Nasz kraj jest piękny, niezwykły, a do tego pełen niespodzianek, szczególnie, gdy zjedziemy z głównych dróg. Mała Wieś Przy Drodze, Pupki, Stany, Gnaty-Wieśniany. Takich oryginalnych nazw jest zdecydowanie więcej, a równie ciekawe, jak same miejscowości są historie ich powstania.
Mateusz Waligóra jako pierwszy człowiek na świecie samotnie przeszedł mongolską część pustyni Gobi. Podróżnik jest specjalistą od wyczynowych wypraw w najbardziej odludne miejsca Ziemi - od Australii po Boliwię. Tym razem postawił sobie nowy cel. Jest nim wytyczenie pierwszego w Polsce pieszego szlaku łączącego góry z morzem. W tej wyprawie towarzyszy mu nasza kamera.
Nasz reporter Michał Cessanis wybrał się na wycieczkę po Dolnym Śląsku. Razem z przewodnikami pokazał nam najpiękniejsze miejsca tego malowniczego regionu. Wiedzieliście, że znajdują się tam takie perełki?
Świętujemy 15. urodziny Dzień Dobry TVN. Z tej okazji wyruszyliśmy w Polskę, aby lepiej poznać naszych widzów. Pierwszym przystankiem niebiesko-żółtego Dzieńdobrobusa było miasto Piątek. Co ciekawego można w nim zobaczyć? Jakich ludzi spotkać?
Zaborek to usytuowany na ponad 70 ha kompleks zabytkowych obiektów w starej drewnianej architekturze. To w tamtejszej leśniczówce mieszkał kilkanaście lat z rzędu Charlie Watts z The Rolling Stones, a obok w wiatraku spała Alia, księżniczka Jordanii. Do częstych odwiedzin przekonała ich pewna polska rodzina.
Małgorzata i Kamil Kowalewicz to małżeństwo podróżników, które pokazuje, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą do realizacji swoich pasji. O swoich wyprawach na dwóch nogach i czterech kółkach opowiedzieli widzom Dzień Dobry TVN.
Sake to popularne w Japonii wino ryżowe. W Kraju Kwitnącej Wiśni picie tego napoju związane jest z całym rytuałem. Poznaj sake i zobacz, jak samodzielnie zrobić je domu.
7-letni Miłosz Pałaszewski może być dla nas prawdziwym wzorem, gdy zabraknie nam sił do działania. Mimo swojej niepełnosprawności, przeszedł z rodzicami całą grań Tatr Niżnych. Z chłopcem i jego tatą spotkała się nasza reporterka Dagmara Kowalczyk.
Rozrywka to nieodłączny element życia każdego z nas. Pozwala cieszyć się relaksem, ucieczką od problemów dnia codziennego i beztroską zabawą, którą często przeżywamy wraz z najbliższymi. Poszukujesz wyjątkowych wrażeń i uwielbiasz dreszczyk adrenaliny? Jeśli tak, Majaland Kownaty to miejsce, które musisz odwiedzić! Czekają tam na Ciebie niesamowite atrakcje, które sprawią, że zapragniesz cieszyć się nimi znacznie dłużej niż przez kilka godzin i poczujesz, że po prostu musisz tam wrócić!
Od wielu lat możliwe jest korzystanie ze strony Google Maps, przyjaznej kierowcom czy spacerowiczom poszukującym celu swojej pieszej wyprawy. Internetowa nawigacja bywa przydatna również i rowerzystom. Jak się okazuje, w ostatnim czasie jej popularność w Polsce mocno wzrosła.
Katarzyna Kozłowska udowodniła, że wiek nie ma znaczenia, aby spełniać marzenia. Po 50. roku życia wyruszyła w samotną podróż dookoła świata, przemierzając dziesiątki tysięcy kilometrów. O swojej przygodzie i sile napędowej opowiedziała w Dzień Dobry Wakacje.