Babcia na szczycie Mont Blanc. "Jestem chyba amatorką mocnych wrażeń"

Dzień Dobry TVN
Izabela Tymich Janasik jest tancerką, nauczycielką tańca, a także babcią. Do tego skacze ze spadochronem oraz na bungee. Niedawno kobieta zdobyła najwyższy szczyt w Europie - Mont Blanc. Skąd bierze energię do działania? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

Jak tancerka zdobyła Mont Blanc?

Izabela Tymich Janasik jest tancerką. W Cieszynie prowadzi wielopokoleniowy zespół taneczny. Kocha też góry. O tym, żeby zdobywać szczyty, zaczęła myśleć, gdy ponownie wyszła za mąż. - Do wejścia na Mont Blanc przygotowywałam się przez rok. W pierwszej kolejności weszłam na Gerlacha, później na Giewont, a na końcu na Rysy. Przeszłam też kurs wspinaczkowy. Później z moim przyjacielem, z którym chodzę po górach, uznaliśmy, że chcemy zdobyć Mont Blanc - mówiła w Dzień Dobry TVN Izabela Tymich Janasik.

Pani Iza wyznała, że największe obawy budziło w niej to, czy zdoła się przyzwyczaić do warunków, które panują wysoko w górach. - Zdecydowaliśmy, że będziemy zdobywać górę stopniowo, aby dać sobie czas na aklimatyzację. To było bardzo dobre posunięcie - mówiła.

Dużo więcej trudności sprawiło im zejście ze szczytu. - W drodze powrotnej spotkały nas burza, deszcz, grad. Dosłownie doczołgaliśmy się do schronu. Jedynym niezaplombowanym pomieszczeniem była toaleta. To właśnie tam przespaliśmy noc i przeczekaliśmy do rana - mówiła.

Skąd czerpie energię do działania?

Pani Iza lubi adrenalinę. Kobieta skacze ze spadochronem oraz na bungee. - Jestem chyba amatorką mocnych wrażeń i nie lubię się bać. Dzięki tym wszystkim skokom przełamuje swój strach i wychodzę ze swojej strefy komfortu. Staram się maksymalnie wykorzystać czas, który mi dano - mówiła w rozmowie z Pauliną Krupińską i Damianem Michałowskim.

Warto dodać, że pani Iza ma 49 lat i 5-letniego wnuka. Chłopiec uczęszcza na jej zajęcia i uczy się tańczyć. - Ten pięciolatek mówi do mnie "babciu" na treningach, na których uczę hip-hopu. Uważam, że to fantastyczna i przesympatyczna sytuacja. Bardzo to sobie cenię - dodała.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

podziel się:

Pozostałe wiadomości