Jak podróżować, kiedy hotele są zamknięte? Jedną z alternatyw są kampery. Łukasz Konopka zwiedza w ten sposób Polskę razem z żoną i dziećmi. Z kolei małżeństwo Saganów przemieszcza się kamperem po całym świecie.
Magdalena Typel prowadzi dwa pensjonaty na jednej z lokalnych wysp na Malediwach - Nilandhoo. Swoje rajskie życie wiedzie tam już od 8 lat. Co ciekawe, była jedną z pierwszych osób, które wybrały się na tę wyspę na własną rękę, unikając resortów. Po bardzo udanych wakacjach w 2013 r., Magda zdecydowała się wyjechać na stałe. Nie bez znaczenia jest na pewno fakt, że z wysp pochodzi jej ukochany. O swoim życiu na drugim końcu świata opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Podróżowanie po pandemii będzie zdecydowanie inne niż do tej pory. Czy od podróżujących przy przekraczaniu granic będzie wymagane okazanie paszportu szczepień przeciw COVID-19? O tym, które kraje wprowadziły restrykcje i na czym one polegają, opowiedział nam ekspert ds. turystki Maciej Nykiel.
Robert Szulc jest podróżnikiem i blogerem. 15 stycznia mężczyzna wyruszył w podróż dookoła świata. Obecnie przebywa w Ekwadorze. Jak kraj zmienił się w czasie pandemii? Z jakimi obostrzeniami i przeszkodami musiał się zmierzyć? O tym wszystkim rozmawiał z Małgorzatą Ohme i Filipem Chajzerem.
W zeszłym roku, po trwającym ponad 2 lata remoncie, oddano ponownie do użytku dworzec autobusowy w Kielcach. To kultowe dla mieszkańców tego miasta miejsce odnowiono po ponad 35 latach od budowy. Teraz w Dzień Dobry TVN jego odświeżone wnętrza podziwiał Łukasz Rydwan.
Michał Cessanis tym razem zabrał naszych widzów do słonecznego Dubaju, czyli największego miasta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Co warto zobaczyć w krainie mlekiem i miodem płynącej? Czy faktycznie dominuje tam przepych?
Prowadziła badania w Ekwadorze, Kolumbii, aż w końcu przyszedł czas na Boliwię. Dr hab. Marta Kolanowska, profesor Uniwersytetu Łódzkiego opowiedziała nam o nowych odkryciach dotyczących storczyków. Możecie być zaskoczeni tymi informacjami.
Przewodnik Juan Carlos Daza zabrał nas w podróż po Sucre - konstytucyjnej stolicy Boliwii. Mogliśmy tam zobaczyć m.in. kopię wieży Eiffla i łuku triumfalnego z Paryża. Co jeszcze pokazał nam Boliwijczyk?
Od 20 stycznia władzę w Stanach Zjednoczonych sprawuje Joe Biden. Nowy prezydent USA to wielka zmiana nie tylko dla Amerykanów, ale i całego świata. Co zmienia jego wybór? Opowiedzieli o tym Jolanta Pieńkowska i Piotr Kraśko.
Modelarstwo to hobby dla prawdziwych pasjonatów. Pan Stanisław dopiero na emeryturze zajął się budowaniem miniatur statków. Praca nad jednym modelem może potrwać nawet ponad pół roku. W Goleniowie naszego bohatera odwiedził Michał Nobis.
16 stycznia media na całym świecie obiegła wspaniała wiadomość. O 17:00 lokalnego czasu dziesięciu Szerpów z Nepalu zostało pierwszymi ludźmi, którzy weszli zimą na szczyt K2. O emocjach z tym związanych opowiedzieli polscy himalaiści - przebywająca pod K2 Magda Gorzkowska oraz Krzysztof Wielicki i Leszek Cichy.
Od wielu miesięcy zmagamy się z pandemią koronawirusa. Niewiele osób pamięta, że w Polsce mieliśmy już do czynienia z podobną sytuacją. W 1963 roku wrocławianie walczyli z szalejącą w mieście czarną ospą. Chociaż WHO przewidywała, że uporają się z epidemią w ciągu 2 lat, dokonali tego w niespełna 2 miesiące. Jak to zrobili?
Choć wiele piekarni ma w swojej ofercie chleb kaszubski, to nigdzie nie smakuje on tak dobrze, jak w Lipuszu na Kaszubach. To miejsce jest wypełnione zapachem tradycyjnego pieczywa. I właśnie tam zawitał podróżnik Mikołaj Rey.
Salar de Uyuni to największa atrakcja turystyczna w Boliwii. Najwyższe i największe solnisko na świecie przyciąga turystów z całego świata. Co o nim wiemy?
Awionetki najczęściej są dziś wykorzystywane do krótkich lotów krajoznawczych. Mało kto zdecydowałby się na pokonanie oceanu w tak małym samolocie. Dominik Punda udowadnia jednak, że mimo trudności, jest to możliwe.
Widmo Brockenu nazywane bywa też zjawiskiem lub efektem Brockenu, a czasem górskim mamidłem. Pierwszy raz opisane zostało przez Johanna Esaiasa Silberschlaga, niemieckiego pastora i naukowca, który zobaczył je w 1780 roku na szczycie Brocken, w górach Harz w środkowych Niemczech.
Purim uważane jest za jedno z najbardziej radosnych świąt obchodzonych przez Żydów. Nie można się temu dziwić, gdyż upamiętnia dzielny czyn królowej Estery. Udało jej się ocalić perskich Żydów od niechybnej śmierci, która czekała ich w wyniku uknutej przez królewskiego urzędnika spisku.
W związku z pandemią koronawirusa polski rząd wprowadził liczne obostrzenia. Do jednych z nich należy m.in. zamknięcie obiektów noclegowych oraz punktów gastronomicznych. Wytyczne te mają funkcjonować do 17 stycznia. Co w sytuacji, gdy dużo wcześniej zaplanowaliśmy podróż służbową, opłaciliśmy hotel, a ten nie chce zwrócić nam teraz zaliczki? Czy jest to zgodne z prawem? Na pytanie odpowiedziała nam adwokat Eliza Kuna.
Wybierasz się na spacer po górach? Zachowaj ostrożność. Karkonoski Park Narodowy ostrzega przed niebezpiecznym zjawiskiem.
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes co roku gromadzi najwybitniejszych przedstawicieli kinematografii i osób związanych z przemysłem filmowym. Najważniejszą nagrodą jest słynna Złota Palma. Dotychczas statuetkę tę zdobyło jedynie dwóch polskich reżyserów. Co warto wiedzieć o tym festiwalu?
Burning Man to muzyczno-artystyczny festiwal, założycielem i pomysłodawcą, którego jest Larry Harvey. Choć bilety na wydarzenie są drogie, to co roku ludzie z całego świata spotykają się na pustyni w Nevadzie po to, aby cieszyć się występami na żywo i wspólnie spalić ogromną drewnianą kukłę.
Diana Kautz tym razem przepowiadała pogodę prosto ze stolicy Małopolski, gdzie powstaje Park Krakowskich Legend, czyli plenerowa, interaktywna i multimedialna wystawa. Witamy w magicznym świecie baśni!
Wigierski Park Narodowy to jedno z najciekawszych miejsc na zielonej mapie Polski. Nie brakuje tu pięknych krajobrazów oraz bujnej fauny i flory. Co trzeba o nim wiedzieć i dlaczego warto odwiedzić Wigierski Park Narodowy?
Ferie zimowe wyglądają w tym roku inaczej niż zwykle. W związku z pandemią uczniowie z całego kraju mają wolne w tym samym terminie. Wyjazdy są utrudnione ze względu na zamknięte wyciągi narciarskie i nieczynne hotele. Okazuje się jednak, że wiele rodzin, mimo tych ograniczeń, spędza czas w górskich kurortach. W niektórych miejscach tworzyły się kilometrowe korki i interweniowała policja.
Pandemia koronawirusa opanowała cały świat. Krajów, gdzie nie wykryto zakażeń, jest zaledwie kilka, a jednym z nich jest Korea Północna. Jak jest naprawdę i czy możemy wierzyć w to, że nikt jeszcze tam nie zachorował? Rozmawialiśmy o tym z Emilem Truszkowskim - autorem bloga Pozdro z KRLD .
Morskie Oko ma bardzo bogatą historię. Początkowo, chcieli je sobie zawłaszczyć węgierscy leśnicy, do czego nie dopuścili lokalni górale. Dawniej do jeziora można było dojechać tylko konno, nie było żadnych dróg, które zaprowadziłyby nas do jednego z najczęściej odwiedzanych miejsce w Polsce. Żywotność Morskiego Oka nie jest jednak wieczna, z roku na rok poziom wody znacznie się obniża.
Grzegorz Krychowiak wraz z żoną odwiedzili luksusowy hotel Giraffe Manor. Zainspirowani relacjami zamieszczanymi w mediach społecznościowych postanowiliśmy stworzyć subiektywny ranking pięciu niezwykłych hoteli. W przedsięwzięciu pomogła nam Justyna Adamczyk, prowadząca program "Ambasada Luksusu".
Burdż Chalifę, Wyspy Palmowe i zachwycającą marinę znamy z różnych programów, pocztówek i zdjęć. Jednak Dubaj to nie tylko flagowe atrakcje. Michał Cessanis zaprasza w podróż do Dubaju mniej znanego.
Katarzyna Ogińska-Siedlak i Robert Musioł przeprowadzili się z Rudy Śląskiej do norweskiego Tromso, by zrealizować swoje marzenie. Ich pasją jest obserwowanie niezwykłego zjawiska, dla którego co roku tysiące turystów przekraczają granice koła podbiegunowego. Mowa o zorzy polarnej. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli nam o swoim niesamowitym zajęciu.
Wiele osób oferujących noclegi dla turystów wykazuje się niebywałą pomysłowością. Wszystko po to, by obejść przepisy związane z pandemią i mieć jakiekolwiek źródło zarobku, o które tak ciężko w dobie koronawirusa. Czy to zachowanie charakterystyczne wyłącznie dla Polaków? W Dzień Dobry TVN mówił o tym psycholog i konsultant rozwoju osobistego, Miłosz Brzeziński.