W piątym odcinku drugiej serii „Kobiety na krańcu świata” Martyna Wojciechowska odwiedziła ośrodek, który zwany jest sierocińcem dla orangutanów w Borneo. Martyna poznała tam kilka wyjątkowych kobiet: dyrektor ośrodka Michelle oraz opiekunki orangutanów, które czuwają nad małymi całą dobę.
Dziś w Dzień Dobry TVN odkrywaliśmy dla Was tajemnice Kairu. Przekonaj się, jak żyje się w mieście umarłych...
Maciej Łubieński, wraz z Dzień Dobry TVN, odwiedził kolumbijską Guajirę.
Bohaterką nowego odcinak Martyny jest młoda maiko (uczennica na gejsze) Kimichie, której matka zasugerowała bycie gejszą. Kimichie jest 22-letnią dziewczyną, której czas jest wypełniony nauką tańca, parzenia herbaty, rozmowy, dyplomacji, grania na bębenku. Ma jedną godzinę dziennie dla siebie. Co to tak naprawdę znaczy być gejszą? O tym w Dzień Dobry TVN.
Dzisiejszy odcinek „Kobiety na krańcu świata” nagrywany był w Tokio. Bohaterką jest Watanabe Kanae, 25-letnia dziewczyna należąca do subkultury gyaru. Są to dziewczyny, które starają się wyglądać jak księżniczki. W Dzień Dobry TVN mogliście się przekonać, jaki jest efekt tych starań.
Tym razem Hubert Urbański przyjrzał się z bliska najpopularniejszej obecnie w Bułgarii muzyce - „disco-bułgaro” - nazywanej tam Czalga. Stylistyka wykonawców tego gatunku jest dość specyficzna: tipsy, sztuczne biusty, botoksowe usta. Poczuj z nami rytm Bułgarii!
Poznali Ukrainę z zupełnie innej strony. Zmagali się z błotem, mrozem i niebezpieczeństwami. Dzielna ekipa Dzień Dobry TVN podbiła najdziksze zakątki kraju naszego wschodniego sąsiada. Kucharz Dzień Dobry TVN podróżował po Ukranienie w towarzystwie aktorki Anny Guzik.
Katarzyna Figura opowiedziała nam w Dzień Dobry TVN o swojej podróży do Girony, gdzie co roku odbywa się prestiżowy festiwal teatralny Temporada Alta.
Aktorka Anna Guzik i kucharz Dzień Dobry TVN Tomasz Jakubiak przemierzyli Ukrainę samochodem terenowym. Zobacz kolejny reportaż z ich wspólnej wyprawy.
Podróżnik kulinarny tym razem zawędrował do wytwórni kebaba nieopodal Warszawy. To miejsce, gdzie przygotowuje się mięso, które później trafia do setek punktów gastronomicznych. Ciekawe jest to, że w takich wytwórniach procesowi przygotowania mięsa towarzyszą zasady prawa muzułmańskiego halal - zauważa Maciej Nowak.
Ostatnim celem wyprawy ekipy, która wyruszyła w rajd samochodami terenowymi po Ukrainie, był najwyższy szczyt znajdujący się w paśmie Karpat.
Dziś w Dzień Dobry TVN gościliśmy cały Orlean Team, który będzie nas reprezentował w nadchodzącym rajdzie Dakar 2011. Jacek Czachor, Rafał Sonik, Jakub Przygoński i Marek Dąbrowski zdradzili nam, jak się czują tuż przed startem.
1 grudnia rozpoczęło się żydowskie święto świateł - Chanuka. Dla Izraelczyków czas ten jest symbolem życia w wolnym i niepodległym Państwie Izrael. Chanuka trwa 8 dni. Jest świętem niezwykle radosnym, wypełnionym rodzinnymi spotkaniami. Nasz podróżnik kulinarny Maciej Nowak wybrał się do jednej z żydowskich restauracji, by przybliżyć nam tradycyjną kuchnię żydowską.
Fizjoterapeuta Paweł Zawitkowski wraz neurologopedą Ewą Winnicką radzą, kiedy i w jaki sposób rozpocząć karmienie dziecka łyżeczką. Jakie są konsekwencje nieprawidłowego karmienia?
Jak przygotować się na przyjście na świat dziecka? Co powinno znaleźć się w wyprawce dla noworodka? O tym położna Małgorzata Gierada-Radoń, gość Dzień Dobry TVN.
Głos ludzki jest ważnym aspektem w komunikacji międzyludzkiej, przez głos wyrażamy również swoją osobowość. Dlatego jąkanie może skutecznie blokować człowieka w wielu sprawach. Jąkanie, czyli zaburzenie płynności mowy, jest zaburzeniem na tle nerwowym. Przy odpowiedniej terapii można poradzić sobie z tym problemem. Film "Jak zostać królem?" wywołał falę zainteresowania tym zaburzeniem. Dlaczego?
Obok ekologicznej żywności coraz bardziej popularne stają się ekologiczne kosmetyki. Dlaczego warto używać ekologicznych kosmetyków i, jak je zrobić w domu - o tym rozmawialiśmy z Ewą Sroką, prowadzącą warsztaty, podczas których można nauczyć się wykonywania takich kosmetyków w domowym zaciszu. Ekologiczny styl życia promuje w Dzień Dobry TVN Reni Jusis.
Barbara Kowalik prowadzi w Brukseli niezwykłą restaurację "Fleur de L'Europe”, czyli "Kwiat Europy". Lokal znajduje się w samym centrum kompleksu unijnych budynków, a w jego menu można znaleźć wiele sztandarowych, polskich potraw: pierogi, bigos, żurek, gołąbki czy kapuśniak. W Dzień Dobry TVN mogliście zobaczyć ulubioną restaurację przewodniczącego parlamentu europejskiego, Jerzego Buzka.
Jak prawidłowo troszczyć się o zdrowie dziecka? Jak podnieść odporność u dziecka? O tym w cyklu "Eko-mama" opowiada piosenkarka Reni Jusis oraz Joanna Mendecka, psycholog i ekspert żywieniowy, która prowadzi także serwis mamowanie.pl
Jakie szczepienia są obowiązkowe i nie można z nich rezygnować, a które można odłożyć? Czy szczepionki są jedyną drogą do wzmocnienia organizmu? O szczepieniu dzieci rozmawiamy z bohaterką cyklu "Eko-mama" Reni Jusis i lekarzem medycyny Beatą Antosik.
"Pedanticus nerwus", "encyklopedicus mondralus", "cluchus lenius" to nie są łacińskie nazwy roślin, ale jedne z najczęściej występujących w przyrodzie modeli płci męskiej. Autorami tej terminologii są dwaj trenerzy rozwoju osobistego: Tomasz Curlej oraz Mirosław Słowikowski, których gościliśmy - razem z pisarką Katarzyną Lengren - w DDTVN.
Według badań opublikowanych przez "Journal of Alternative and Complementary Medicine" - kobiety, które ćwiczyły jogę w ciąży, rzadziej rodziły wcześniaka, a masa urodzeniowa dzieci kobiet ćwiczących jogę była wyższa niż w grupie kontrolnej. U kobiet w ciąży praktykujących jogę rzadziej też występowało nadciśnienie tętnicze.
W kwietniu wchodzi w życie nowe rozporządzenie Ministra Zdrowia. Poród będzie mógł odbyć się w warunkach szpitalnych lub pozaszpitalnych. Jeśli kobieta będzie chciała rodzić w domu, to całe świadczenie medyczne, jakim jest poród, obędzie się w domu pacjentki. Gościem DDTVN była: Reni Jusis i położna Katarzyna Grzybowska, założycielka Domu Narodzin.
W kolejnym odcinku cyklu "Mama po raz pierwszy" rozmawiamy w Dzień Dobry TVN o potrzebie ruchu u małego dziecka. Czy małe dziecko może korzystać z rowerka biegowego? Czy taki rowerek jest bezpieczny? W jaki sposób rozwija motorykę małego dziecka? Na wszystkie pytania odpowiedziała: Ofelia Cybula, mama Jeny oraz Bożena Kierył, terapeutka wczesnego rozwoju dziecka.
Paweł Zawitkowski w jednym z odcinków cyklu "Zaklinacz dzieci" pokazał swoją autorską metodę resuscytacji krztuszącego się noworodka. Sposób ten zakwestionowali ratownicy medyczni i lekarze, którzy w licznych listach do redakcji i na forum naszej strony, wytknęli błędy fizjoterapeucie. Dziś do studia DDTVN zaprosiliśmy dr Elżbietę Byrską-Maciejasz, kierownika grupy ds. zabiegów resuscytacyjnych w pediatrii, by pokazała, jak prawidłowo postąpić, gdy dziecko się zakrztusi.
Frytki - wszyscy je lubimy, choć wiemy, że nie są zdrowe. Rynek mrożonych frytek w Polsce wart jest już 400 mln zł rocznie. Z kolei poziom konsumpcji frytek jest u nas dużo niższy niż w krajach zachodnich. Zapewne dlatego w ciągu najbliższych lat rozegra się walka o nasze frytkowe preferencję. Naszym gościem była Katarzyna Bosacka, prowadząca program "Wiem, co jem".
Wielorazowe torby na zakupy powoli wypierają ze sklepów torby foliowe. Modne stają się też pieluszki i chusteczki wielorazowego użytku. Okazuje się, że wielorazowe i ekologiczne produkty są nie tylko dobre dla środowiska, ale i dla naszego portfela. Czy to początek mody na produkty wielokrotnego użytku? Na ten temat rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z ekologiczną mamą Reni Jusis.
Baby-led weaning (BLW) to metoda wprowadzania stałych pokarmów do diety dziecka, pozwalająca na naukę samodzielnego jedzenia. Omijamy etap papek i karmienia łyżeczką. Pozwalamy dziecku jeść palcami, podając mu nie zmiksowane jedzenie i stopniowo przyzwyczajamy do używania sztućców.
Stosowany od wieków, złoty środek na wszelkie dolegliwości, polecany przez nasze mamy i babcie, szlachetny polski miód. Na co należy zwrócić uwagę kupując miody? Jak odróżnić te prawdziwe od sztucznych? O tajemnicach naszego złocistego skarbu opowie Katarzyna Bosacka, prowadząca program "Wiem co jem" w TVN Style.
Popularne stają się wielorazowe pieluszki. Jak się okazuje mają one wiele zalet i są zdrowsze od pieluszek jednorazowych. Nasza eko-mama Reni Jusis oraz Ewa Dumańska z serwisu pieluszkarnia.pl wytłumaczyły, na czym polega fenomen eko-pieluszek i, dlaczego korzystając z nich zaoszczędzimy czas i pieniądze.