Wczasy dla singielek. Jak wygląda wakacyjna podróż w pojedynkę?

Uśmiechnięta dziewczyna w słomianym kapeluszu
twinsterphoto
Wakacje w pojedynkę to propozycja, którą znaleźć można w ofercie wielu biur podróży. Kobiety, które nie znalazły jeszcze swojej drugiej połowy, nie muszą już spędzać urlopu przed telewizorem lub, co gorsza, zupełnie rezygnować z letniego wypoczynku. Wczasy dla singielek cieszą się coraz większą popularnością. Ile kosztuje taki wyjazd i czy warto się na niego zdecydować?

W dzisiejszych czasach kobiety są coraz bardziej samodzielne, chętnie realizują się zawodowo i często zwlekają z założeniem rodziny. Wiele z nich świadomie podejmuje decyzję o samotnym życiu, skupiając się na osiągnięciu konkretnych celów i spełnianiu marzeń. Jeszcze do niedawna sezon wakacyjny mógł budzić w singielkach poczucie osamotnienia i kojarzyć się z przykrą koniecznością spędzania czasu w towarzystwie szczęśliwych par. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, biura podróży zaczęły tworzyć specjalne oferty, umożliwiające zorganizowanie ciekawego urlopu w pojedynkę.

Zalety samotnych podróży

Podróżowanie bez partnera i grupy przyjaciół ma wiele zalet. Pozwala odpocząć od natłoku codziennych obowiązków, odpowiednio się wyciszyć i skupić na własnych potrzebach. To idealna okazja do zregenerowania sił. Warto podkreślić, że jeśli nie przepadamy za biernym wypoczynkiem, samotne wakacje nie pozbawią nas szansy na podjęcie preferowanej aktywności. Wyjazdy organizowane przez biura podróży mogą zaskoczyć nas mnogością atrakcji, jakie oferowane są samotnym osobom . Brak towarzystwa z całą pewnością nie musi oznaczać nudy, bowiem przygotowane dla singli oferty pełne są ciekawych pomysłów na zagospodarowanie wolnego czasu. Urlop spędzany w pojedynkę może więc stać się okazją do poszerzania zakresu swoich zainteresowań i rozwijania pasji. Kobiety bez pary mogą zdecydować się na naukę języków obcych , odbyć kurs wybranego tańca , poczuć dreszcz emocji podczas wspinaczki górskiej lub oddać się medytacji, praktykując jogę . Wśród interesujących propozycji wycieczek każda pań powinna znaleźć coś dla siebie.

Ile kosztują wczasy dla singielek?

Jeszcze parę lat temu samotny wyjazd na wakacje wiązał się z kosztami, które z powodzeniem wystarczyłyby na opłacenie podróży dla pary. Obecnie organizatorzy wyjazdów dla singli starają się obniżyć koszty rezerwacji po to, by nie narażać samotnych osób na podwójne wydatki. Warto jednak podkreślić, że tradycyjne biura podróży zwykle nie dysponują ofertami, które pozwalają zapłacić za pokój w hotelu niższą cenę. Trzeba więc poszukać miejsc, które proponują takie rozwiązania.

Ceny wczasów dla singli są różne, zależą przede wszystkim od wybranego kierunku oraz liczby dni, które pragniemy spędzić na beztroskim wypoczynku. Biura podróży organizują wyjazdy krajowe i zagraniczne, a ich czas uzależniony jest od preferencji klienta. Zdecydowana na samotny wyjazd singielka może więc spędzić weekend w SPA na Mazurach bądź skusić się na dłuższy pobyt w egzotycznym miejscu. Weekend z dodatkowymi atrakcjami w Polsce to wydatek rzędu 500-700 zł, z kolei dwutygodniowe wczasy nad polskim morzem mogą kosztować nawet 2000 zł. Ceny zagranicznych wycieczek dla samotnych nie różnią się od standardowych wydatków, jakie ponosimy podróżując z partnerem. Koszt najczęściej wybieranych ofert tego rodzaju waha się w granicach 2000-6000 zł.

Jeśli zależy nam na korzystnym obniżeniu ceny podróży, możemy zdecydować się na grupowy wyjazd dla singli. Takie wycieczki skupiają w jednym miejscu samotne osoby z całego kraju, pozwalając im cieszyć się wspólnym urlopem oraz licznymi atrakcjami. O zaletach takiego rozwiązania opowiedział nam Tomasz Popiel, który na co dzień zajmuje się organizacją wypraw dla singli po trzydziestce.

- Tego rodzaju wyjazdy cieszą się dużym zainteresowaniem. Osoby, które nie mają partnera, mogą zgłosić się do nas i wziąć udział w krótkim wypadzie lub zdecydować się na dłuższe wczasy. Aby obniżyć koszty pobytu, zwykle oferujemy singlom dwuosobowe pokoje. Jeżeli ktoś chce mieszkać sam, może za dodatkową opłatą zdecydować się na "jedynkę", jednak przeważnie nikt nie widzi takiej potrzeby. Takie inicjatywy polegają przecież na tym, by ludzie się integrowali i spędzali razem czas - mówi organizator wycieczek. Zapytany o to, czy Polacy chętnie decydują się na takie rozwiązanie, nie ma wątpliwości, że wiele osób docenia taką formę wypoczynku, co udowadnia choćby ich aktywność na specjalnie tworzonych grupach w mediach społecznościowych. Turystyka zmieniła jednak swoje oblicze za sprawą pandemii, dlatego obecnie trudniej jest zebrać wystarczającą liczbę chętnych, którzy zgodzą się spełnić wszystkie warunki takiego wyjazdu.

Czy podróżowanie w pojedynkę jest bezpieczne?

Samotnie podróżująca kobieta powinna liczyć się z tym, że jest bardziej narażona na kradzieże lub nachalne zaczepki. Z drugiej strony należy podkreślić, że ryzyko zetknięcia się z groźnymi sytuacjami wpisane jest w każdą podróż, a ostrożność zalecana jest także tym, którzy podróżują w gronie przyjaciół czy rodziny.

Pojechałam sama niemal na koniec świata, żeby nauczyć się praktykować jogę w miejscu, które jest do tego stworzone. Organizowane na Bali warsztaty dla singli pozwoliły mi się wyciszyć i zmienić nastawienie do wielu spraw. Po powrocie do kraju byłam zupełnie odmieniona

- zachwala decyzję o samotnym wyjeździe 31-letnia Natalia. Kobieta przyznaje, że w dniu wylotu miała wątpliwości i bała się wyjazdu w pojedynkę, jednak pobyt na wakacjach przyniósł jej wiele korzyści i zostawił po sobie piękne wspomnienia.

Wczasy dla singli pozwalają nawiązać nowe znajomości, a organizatorzy cieszących się coraz większą popularnością wycieczek często biorą to pod uwagę. Niektóre oferty są przygotowane w taki sposób, by zapewnić turystom towarzystwo wolnych osób o podobnych zainteresowaniach i w podobnym wieku. Dzięki temu wczasy są nie tylko ciekawe, ale i bardziej bezpieczne. Może się zdarzyć, że podczas wakacji singielka pozna przyszłego partnera albo nawiąże przyjaźnie, które zostaną w jej życiu na dłużej, także po urlopie.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Mama, singielka, otwarta na nowe wyzwania

Dzień Dobry TVN

Autor: Magdalena Brzezińska

podziel się:

Pozostałe wiadomości