4-letni Oscar Beddard podczas kąpieli bawił się pianką w sprayu, która "eksplodowała". Chłopiec doznał oparzeń na twarzy i ciele. Rodzice ostrzegają przed kupnem produktu i domagają się odszkodowania.
Każdy z nas zdaje sobie sprawę z ogromnego, wręcz priorytetowego wpływu nauczycieli na życie dzieci. W końcu to dzięki nim najmłodsi zdobywają wiedzę o świecie i niejednokrotnie to właśnie z nimi maluchy spędzają więcej czasu w ciągu dnia niż z zapracowanymi rodzicami. Wielu osobom umyka jednak fakt, że nauczyciele, a przede wszystkim nauczycielki, mogą wpływać na świadomość podopiecznych także w inny sposób. Kwestii ubioru przyjrzała się redaktorka mody serwisu dziendobry.tvn.pl, Sabina Zięba.
Obcinanie włosów w ciąży w dawnych czasach było nie do pomyślenia. Wiązało się z to z nieprzyjemnymi dla dziecka skutkami, które podobno miało się przez to urodzić z "krótszym rozumem" lub być po prostu łyse. Dzisiaj na takie przesądy najlepiej reagować z dystansem, ponieważ z rzeczywistością mają one niewiele wspólnego.
Otyłość to choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Co gorsza, problemy z wagą mają również młode osoby. Jedną z nich jest trzynastoletni Tomek. Jak wygląda jego walka ze zbędnymi kilogramami? Gdzie udało mu się znaleźć specjalistyczną pomoc? Dowiecie się tego z naszego reportażu.
Badania pokazują, że polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Problem jeszcze bardziej się nasilił w czasie pandemii. Jak to zmienić? Co zrobić, aby wyrobić w dzieciach zdrowe nawyki żywieniowe? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z dr n. med. Grażyną Spychałowicz-Brol, lekarzem rehabilitacji medycznej i pediatrą oraz Leszkiem Klimasem, specjalistą ds. zdrowego żywienia i walki z otyłością.
1 września wszyscy uczniowie ponownie wrócili do szkół. Wraz z pierwszym dzwonnikiem rozpoczęły się te same problemy – klasówki, kartkówki i zadania domowe. Do tego dodatkowe zajęcia i korepetycje z języka obcego. Czy kalendarz wypełniony od kołyski faktycznie jest dobrym rozwiązaniem dla naszych dzieci? Na to pytanie odpowiedziała psycholog Zuzanna Butryn.
Brak nauczycieli to problem, z którym zmagają się polskie szkoły. W całym kraju pozostaje obecnie ponad 8 tys. wakatów. Dlaczego tak się dzieje? O dramatycznej sytuacji w oświacie porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z dyrektorami placówek i byłymi dydaktykami oraz Magdaleną Kaszulanis, rzeczniczką ZNP i Justyną Suchecką, dziennikarką.
Prywatna edukacja zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością. Rodzice chętnie wysyłają swoje pociechy do placówek prywatnych już w czasach przedszkolnych. Niestety taka nauka kosztuje, niejednokrotnie kilkanaście tysięcy złotych rocznie. Dlaczego więc rodzice tak chętnie rezygnują z publicznych placówek?
Sylwia Bomba pod koniec 2018 roku przywitała na świecie swoją córkę. Wychowywanie Antoniny jest dla niej priorytetem. Mimo wielu zawodowych obowiązków gwiazda programu "Gogglebox" poświęca jej bardzo dużo uwagi. Jak wyobraża sobie przyszłość swojej pociechy?
Monika Mrozowska opublikowała w mediach społecznościowych post, który z pewnością zrozumie każda mama. Aktorka przyznała, że właśnie wkroczyła w jeden z najtrudniejszych etapów dojrzewania swojego dziecka. Towarzyszy temu przewlekłe zmęczenie i stres. "Mam wrażenie, że ta ilość nowości przerasta samego zainteresowanego" - czytamy.
Zosia Bigos ma zaledwie cztery miesiące. Niedługo po przyjściu na świat okazało, że dziewczynka choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Mimo że choroba jest nieuleczalna, to dzięki odpowiedniej terapii można zatrzymać postęp choroby. Niestety lek, który mógłby uratować życie i zdrowie Zosi, kosztuje 9 milionów złotych.
Lada moment uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej, a w szkołach mają być prowadzone szczepienia przeciwko COVID-19. Jak podchodzą do nich rodzice? Ilu chce zaszczepić swoje dzieci? Jak oceniają przygotowanie szkół na powrót dzieci? Odpowiedzi na te pytania daje badanie przeprowadzone przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych.
Szczepienie na ospę to właściwie jedyny sposób, aby uniknąć zachorowania na ospę wietrzną lub półpasiec. Wirus wywołujący te choroby jest tak zakaźny, że praktycznie każdy kontakt z nim osoby nieszczepionej, która jeszcze nie przeszła choroby, skutkuje zakażeniem. Co ważniejsze, osoba, która już przeszła ospę, może w efekcie zarażenia zachorować na bardzo bolesny półpasiec. Zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych warto rozważyć szczepienie na ospę.
Już w środę, 1 września, rozpocznie się rok szkolny. Po kilkunastu miesiącach spędzonych na nauce zdalnej dzieci mają powrócić do stacjonarnego trybu nauczania. Jak w tym wszystkim odnajdą się uczniowie? Co mogą zrobić rodzice, aby to przejście z nauki zdalnej na stacjonarną było łatwiejsze? Na ten temat rozmawialiśmy z dr Aleksandrą Piotrowską, psychologiem oraz Moniką Mrozowską, aktorką i mamą czwórki dzieci.
Są nadal takie osoby, które mają wątpliwości, czy ojciec poradzi sobie sam z dzieckiem na wakacjach. Zapominają, że takie wspólne wyprawy taty i malucha to doskonały sposób na wzmocnienie więzi, a także szansa na przeżycie niezwykłej przygody. Dlaczego jeszcze warto się na nią zdecydować? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Łukaszem Długowskim, podróżnikiem, Dominikiem Gawriłowem, organizatorem spływów kajakowych i jego córką Leną.
Agnieszka Włodarczyk jest mamą kilkutygodniowego Milana. Aktorka nie ukrywała, że nie jest zwolenniczką publicznego karmienia piersią. Musiała jednak się przemóc, bo synek był głodny, a ona zapomniała zabrać butelki z mlekiem. Pod opublikowanym na Instagramie zdjęciem wywiązała się gorąca dyskusja.
Tuniki ciążowe królują wśród ubrań dla kobiet. W zestawie z legginsami tworzą jedną z najbardziej popularnych ciążowych stylizacji. Tunika ciążowa jest nie tylko wygodna, ale przede wszystkim o jej atrakcyjności decyduje uniwersalny krój, który sprawia, że ubranie to sprawdza się i w domowym zaciszu, i na oficjalnym wyjściu.
Amelka Gmyrek urodziła się z lekką asymetrią ciała i od początku była pod opieką neurologa. Kilka miesięcy temu okazało się jednak, że za wszystkim stoi SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie dla dziewczynki. W akcję pomocową włączyli się bracia Collins.
Patrycja Sołtysik podzieliła się na swoim Instagramie bardzo osobistą refleksją na temat niepłodności. Żona prowadzącego Dzień Dobry TVN Andrzeja Sołtysika nie ukrywa, że temat jest jej szczególnie bliski. Osoby borykające się z tym problemem mierzą się nie tylko z bezsilnością i skrajnymi emocjami, ale często muszą także słuchać rad i pytań ze strony otoczenia. Niektóre z nich są wyjątkowo bolesne.
W ramach tzw. Polskiego Ładu od przyszłego roku rodzice będą mogli liczyć na spory zastrzyk gotówki. Zgodnie z rozporządzeniem, w ciągu roku na ich konto może wpłynąć nawet 12 tysięcy złotych. Kto może skorzystać z takiego wsparcia? Jak i gdzie złożyć wniosek, aby otrzymać dodatkowe pieniądze? W Dzień Dobry TVN na ten temat rozmawialiśmy z Przemysławem Ligęzowskim, radcą prawnym.
Wielu rodziców na co dzień boryka się z trudnościami w przekonywaniu dzieci do jedzenia pewnych produktów w domu. Z czego to wynika i czy można uniknąć takiego zachowania? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała psychodietetyk, Małgorzata Talaga-Duma.
Nawet (a może zwłaszcza) w okresie ciąży kobiety chcą czuć się pięknie i wyjątkowo. Warto przekonywać przyszłe mamy, że nie muszą ukrywać rosnącego brzucha pod luźnymi tunikami i bluzkami. Do wyboru mają koszulki ciążowe w wielu wariantach kolorystycznych i licznych wzorach.
Nie ma obowiązku posiadania dzieci. Mimo to są kobiety, które, choć nie do końca czują, że mogą odnaleźć się w roli matki i tak decydują się na założenie rodziny. Skąd bierze się presja posiadania dziecka? Czy kobieta "z automatu" je kocha? O tym, że macierzyństwo nie jest jednowymiarowe rozmawiamy z Zuzanną Butryn, psychoterapeutką.
Maria Hawranek to autorka książki "Szkoły, do których chce się chodzić", w której opisuje placówki mające odmienne podejście do wystawiania ocen, sprawdzianów oraz przebiegu zajęć. Publikacja ukaże się 1 września i ma być inspiracją dla nauczycieli oraz rodziców. Marię Hawranek zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, jaka szkoła, jej zdaniem, może wzmacniać potencjał dziecka.
Jakiś czas temu Olga Buława poinformowała, że spodziewa się dziecka. Szczęśliwą nowinę ogłosiła światu za pośrednictwem mediów społecznościowych. To jednak nie jedyna zmiana w życiu laureatki wyborów Miss Polski 2018. Zdobywczyni prestiżowego tytułu niebawem stanie na ślubnym kobiercu.
Wymioty u niemowlaka są z reguły objawem niestrawności bądź choroby. Wiedza na temat tego, jak wyglądają wymioty i jak postępować, gdy się pojawią, to cenna wskazówka dla wszystkich rodziców.
Już za kilka dni uczniowie wracają do szkół. Wiąże się z tym sporo stresu, który towarzyszy zazwyczaj przed rozpoczęciem nowego etapu w życiu, ale tym razem jest on wzmocniony pandemią, która zatrzymała młodzież na rok w domu. Dlatego też warto sięgać po metody rozładowywania napięcia, które dadzą najmłodszym potrzebny oddech.
Julia Rosnowska ponad dwa lata temu została mamą. W mediach pojawiły się informacje o tym, że aktorka wychowuje dziecko w nurcie "gender neutral", czyli bez określenia płci. Artystka postanowiła odnieść się do tych informacji i udzieliła nam wywiadu.
Pozytywna przestrzeń w pokoju dziecka wpłynie na jego samorozwój. Jednak żeby spełniła swoje zadanie, trzeba poznać zasady jej tworzenia i błędy, które można popełnić. W Dzień Dobry Wakacje cennymi radami podzieliła się ekspertka Pozytywnych Przestrzeni i Sztuki Pozytywnej, Aziralili Agnieszka Dirks.
Narodziny dziecka to wyjątkowy moment w życiu kobiety. Niestety nie zawsze poród przebiega tak, jakby chciała. Niekiedy lekarze decydują o cesarskim cięciu. Aby rodząca miała jak największą możliwość uczestniczenia w powitaniu na świecie swojego maleństwa, na świecie jest stosowany zabieg, który nazywa się "łagodną cesarką". Jak przebiega? Na czym polega?