Ból pleców czy przykurczona klatka piersiowa to tylko niektóre z dolegliwości, które towarzyszą kobietom po ciąży. Dla mam zbawieniem może okazać się rozciąganie, o czym w Dzień Dobry TVN przekonywały aktorka Olga Kalicka i instruktorka stretchingu Monika Stasiak. Oto przykładowe ćwiczenia, które warto wprowadzić w życie.
Połowa wakacji za nami. Jesteście już po urlopie, musicie skupić się na pracy, a wasze najmłodsze pociechy zaczynają narzekać na nudę? Najlepszym sposobem na pokonanie tego stanu będzie puszczenie wodzy fantazji. Magda Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek i terapeuta sensoryczny zdradziła nam, jak zaaranżować dziecku wolny czas, by przy okazji się rozwijało i budowało swoją kreatywność.
Temat karmienia piersią nie od dziś budzi wiele emocji, a opinie z nim związane są skrajnie różne. Dyskusje nie milkną, zwłaszcza, gdy sprawa dotyczy osób znanych. Ostatnio w jednym z wywiadów amerykańska celebrytka Nicole Austin przyznała, że wciąż karmi piersią swoją 5-letnią córkę. Choć wywołało to wiele kontrowersji to warto sprawdzić, jakie konsekwencje niesie za sobą długotrwałe karmienie dziecka mlekiem matki.
Gosia Dokowicz jest chodzącym wulkanem energii, który inspiruje inne mamy i młode babcie. Po wychowaniu pięciorga dzieci uznała, że czas założyć konto na Instagramie, zanim zostanie... prababcią. Poznajcie kobietę, dla której pasją jest życie.
Zwolenniczki kupowania ubranek dla dzieci w second handach uważają, że jest to przejaw przedsiębiorczości i troska o środowisko. Z kolei przeciwniczkom tego typu zakupów nie mieści się w głowie, by ich pociechy nosiły rzeczy po obcej osobie. Mamy podzieliły się z nami swoimi opiniami.
Shilah Madison Calvert-Yin to dziewczynka, o której już jakiś czas temu było głośno za sprawą jej niedających się uczesać włosów. Dziś ma 11 lat i kilkanaście tysięcy fanów w mediach społecznościowych. O przypadłości dziewczynki opowiedziała jej mama.
System edukacji pozostawia wiele do życzenia. W ocenie specjalistów dzieci zaczynają zajęcia zbyt wcześnie. Do tego szkoła nie uczy samodzielnego myślenia, tylko zmusza do uczenia się na pamięć. Jak powinno się zmienić szkolnictwo, aby dzieci zdobywały naprawdę wartościową wiedzę? Na ten temat w Dzień Dobry TVN wypowiedział się dr Mikołaj Marcela, autor książki "Selekcje. Jak szkoła niszczy ludzi, społeczeństwa i świat".
Świat poszedł do przodu i młodzież wiedzę o świecie może zdobywać nie tylko w szkole. Dobrej jakości i rzetelne materiały edukacyjne od wielu lat pojawiają się także w Internecie. Czy warto z nich korzystać?
Czasem rodzice popełniają karygodne błędy w opiece nad dziećmi. Kiedy złość, frustracja czy zmęczenie dają się we znaki, część osób jest w stanie zrobić wszystko, by choć na chwilę zaznać spokoju. Nas poruszyło nagranie, na którym kobieta z wielką siłą potrząsała wózkiem. Jakie konsekwencje może to mieć dla dziecka?
Paulina Andrzejewska, żona Mateusza Damięckiego, z okazji Światowego Dnia Karmienia Piersią opublikowała fotografię z synami. Udowodniła, że karmienie piersią w miejscu publicznym jest normalną rzeczą, a internautki podziękowały jej za ten post. - Moje położnicze serce się rozpływa z zachwytu i wzruszenia - czytamy.
Wakacje nad polskim morzem to prawdziwa pogodowa loteria. Dlatego razem z psycholog Ewą Narkiewicz-Nejno, prowadzącą program "Zrób coś z tym dzieckiem", przedstawiamy Wam dwa scenariusze: jak zorganizować najmłodszym czas na plaży, gdy świeci słońce oraz - co robić na Wybrzeżu w deszczowe dni.
Szczepionka na rotawirusy pozwala uniknąć niebezpiecznej dla niemowląt biegunki rotawirusowej, która może błyskawicznie doprowadzić do odwodnienia organizmu. W takim przypadku często konieczna jest hospitalizacja. Dzięki szczepionce na rotawirusy można uchronić dziecko przed tym niebezpieczeństwem. Jej skuteczność to aż 90%.
Bartosz Matusiewicz to 23-latek z zespołem Downa, który ma na swoim koncie liczne sukcesy sportowe. Już w 2022 roku będzie reprezentować Polskę na igrzyskach olimpiad specjalnych w Rosji. Jak do tego doszło? O tym razem ze swoimi rodzicami opowiadał w Dzień Dobry Wakacje.
Dzieci zwykle uczą się i czytają, siedząc przy biurku w jednej pozycji. Jednak z najnowszych badań wynika, że aktywność fizyczna może mieć korzystny wpływ np. na przyswajanie nowych słówek. Uczniowie, którzy chodzili na basen, byli lepsi w testach sprawdzających wiedzę.
Wielu rodziców może się zastanawiać, czy trzeba kąpać dzieci każdego dnia. Okazuje się, że nadgorliwi w kwestii higieny opiekunowie mogą maluchom bardziej zaszkodzić niż pomóc. O tym, jak często należy myć niemowlaki i kilkulatki, rozmawialiśmy z dermatologiem Zbigniew Sawką.
Ilona Janyst spodziewa się drugiego dziecka. Przez kilka miesięcy utrzymywała tę informację w tajemnicy. Gdy poczuła, że nastał odpowiedni moment, ogłosiła dobrą nowinę i pochwaliła się sesją zdjęciową z zaokrąglonym brzuchem.
Z najnowszych badań wynika, że blisko połowa Polaków nie planuje w tym roku wakacyjnych wyjazdów. I tu pojawia się pytanie: Jak zorganizować dziecku udane wakacje w domu? Psycholog kliniczna Ewa Narkiewicz-Nejno, prowadząca program "Zrób coś z tym dzieckiem", w rozmowie z dziendobry.tvn.pl przekonuje, że dni wolne w czterech kątach, nie są synonimem nudy.
Obecnie większość rodziców chwali się swoimi dziećmi w sieci. W mediach społecznościowych natknąć się można na rozmaite zdjęcia i filmiki z maluchami w roli głównej. Niektórzy decydują się także na publiczne pokazywanie nagości najmłodszych. O tym, dlaczego jest to zły pomysł, opowiedziała psycholog i psychoterapeuta Zuzanna Butryn.
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez dr. Konrada Piotrowskiego z Uniwersytetu SWPS w Poznaniu , nawet 13 proc. Polaków żałuje, że zostało rodzicem. Oznacza to, że co ósma osoba nie zdecydowałaby się ponownie na posiadanie dziecka i nie czerpie radości z rodzicielstwa. Choć dane wydają się niepokojące to zanim wydamy opinię, warto zastanowić się, dlaczego tak wielu Polaków nie odnajduje się w roli rodzica.
Zapalenie piersi podczas laktacji to dość częsty problem, z którym borykają się świeżo upieczone mamy. Mimo starań, prawidłowych technik karmienia, a także regularnego opróżniania zarówno jednej, jak i drugiej piersi, może dojść do zatkania przewodów mlekowych. Jak rozpoznać stan zapalny i jak radzić sobie z bólem?
Poród naturalny bardzo często wymaga nacięcia krocza. Wiele kobiet obawia się zabiegu i tego, że lekarz nieprawidłowo jej zszyje. Czy faktycznie jest się czego bać? Czy nacinanie krocza zawsze jest konieczne? Na ten temat rozmawiamy z dr Małgorzatą Nowicką, ginekologiem-położnikiem i endokrynologiem.
Przyczyn wystąpienia wysypki na twarzy niemowlaka jest wiele. Może powstać w wyniku alergii pokarmowej lub być objawem choroby dermatologicznej. Nie należy jej ignorować, zaraz po jej pojawieniu się rodzice powinni udać się do lekarza pediatry w celu ustalenia przyczyny wysypki.
Podczas 8. tygodnia ciąży w organizmie dziecka trwa intensywny proces rozwojowy. Jego sylwetka prostuje się, kończyny stają się dłuższe, a na ich końcach widać paluszki - płód coraz bardziej przypomina małego człowieka. Jeżeli kobieta nie odwiedziła jeszcze ginekologa, powinna zrobić to niezwłocznie. Badanie USG wykaże, czy dziecko rozwija się prawidłowo.
18 czerwca odbyła się uroczysta gala rozdania nagród XII edycji konkursu "Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku". Wśród nagrodzonych znalazła się dr Monika Sajkowska, prezeska Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Nam opowiedziała, jak trafiła do fundacyjnej drużyny, a także o wyzwaniach i koniecznych zmianach, które poprawią bezpieczeństwo dzieci.
15. tydzień ciąży to czas intensywnego wzrostu dziecka. Uczy się nowych rzeczy, a jego narządy wewnętrzne zaczynają podejmować swoje funkcje. Przyszła mama może zacząć korzystać z uroków ciąży – dolegliwości pierwszego trymestru mijają, a brzuch jest jeszcze mały. To czas, by zadbać o zdrowie i aktywność fizyczną.
3-letni Kubuś Pawęzka urodził się z wieloma wadami, z których jedna może spowodować jego uduszenie. Jedynym ratunkiem jest dla niego operacja kręgosłupa w USA. Teraz ludzie w całej Polsce przyłączają się do zbiórki pieniędzy, by chłopiec mógł tam pojechać już 17 sierpnia i powalczyć o życie.
Kochający rodzice są w stanie przychylić nieba swoim pociechom. Stoją na straży ich zdrowia, samopoczucia i wszelkich aktywności. Niczym ochroniarze dmuchają na zimne i pilnują, by nie doszło do żadnego niebezpieczeństwa. Jaki wpływ na rozwój dziecka ma takie zachowanie? O tym opowiedziała Natalia Supeł, psycholog dziecięca.
97 proc. dzieci przed 6. rokiem życia otrzymało lek przeciwbólowy lub antybiotyk. Połowa maluchów do lat dwóch była nimi kurowana średnio dziewięć razy w ciągu roku. Francuscy naukowcy zmierzyli częstotliwość wypisywania recept małym pacjentom. Do jakich wniosków doszli?
Marianna Gierszewska przygotowuje się do macierzyństwa. W mediach społecznościowych poruszyła ważny temat - zwróciła uwagę na zachowania rodziców oczekujących dziecka. "Mamo, czy dałaś sobie przestrzeń do popatrzenia w ciąży na siebie?" – zastanawia się aktorka.
Lęk to naturalny stan emocjonalny, który, choć chroni nas przed niebezpieczeństwem, wprowadza w poczucie dyskomfortu. Z tym niekoniecznie radzą sobie dzieci, które poznając świat powoli, odkrywają drzemiące w nich emocje. Jak pomóc najmłodszym pokonać obawy? O tym rozmawiałam z Natalią Supeł, psychologiem dziecięcym.