Newsy

"To właśnie miłość" i "Holiday". Bez tych filmów nie ma Świąt

Newsy

Kto z nas nie lubi oglądać świątecznych filmów? Dzięki nim możemy poczuć magiczną atmosferę Gwiazdki jeszcze przed Świętami. Anna Wendzikowska przygotowała zestawienie najpiękniejszych świątecznych filmów animowanych.

Bez tych filmów nie ma Świąt

  • Od lat numerem jeden na liście najlepszych filmów świątecznych jest brytyjska komedia romantyczna "To właśnie miłość". Za reżyserię i scenariusz filmu odpowiada Richard Curtisa, czyli absolutny mistrz brytyjskiej komedii. "To właśnie miłość" to fabuła w gwiazdorskiej obsadzie, głównie brytyjskich aktorów. Występują m.in. Alan Rickman, Colin Firth, Hugh Grant, Liam Neeson, Keira Knightley i Emma Thompson. Losy bohaterów na kilka tygodni przed Świętami spalatają się w sposób zabawny, ale też wzruszający. Poznajemy różne oblicza miłości i wszystko na tle Świąt bożego Narodzenia. Można go oglądać w nieskończoność.
  • Drugą propozycją jest amerykańska komedia romantyczna w reżyserii Nancy Meyers - "Holiday". Fabuła filmu opowiada o losach dwóch młodych kobiet, które zamieniły się domami na czas Świąt Bożego Narodzenia. Film kręcono w Los Angeles w USA oraz w Londynie i w Surrey w Anglii, a w rolach głównych wystąpili: Cameron Diaz, Kate Winslet, Jude Law i Jack Black.
  • Komedia "Elf " w reżyserii Jona Favreau z 2003 roku to również jedna z propozycji na grudniowe wieczory przed telewizorem. Film z pewnością wprawi nas w dobry nastrój. W roli głównej występuje Will Farell.
  • "Cztery gwiazdki" to amerykańsko-niemiecka film komedia z 2008 roku w reżyserii Setha Gordona. W rolach głównych występują: Reese Witherspoon, Vince Vaughn. Filmowe małżeństwo nie chce spędzać Świąt ze swoją rodziną i co roku wyjeżdża w tym czasie na egzotyczne wakacje. Niestety przez opóźniony lot są zmuszeni do spędzają Gwiazdki z rodziną.

Zobacz też: Świąteczne filmy na rodzinne wieczory

Autor: Magdalena Gudowska

Pozostałe wiadomości