Newsy

Alarmy bombowe w 122 szkołach. W jednej ze szkół egzamin przeniesiono na czerwiec

Newsy

Aktualizacja:
Fot. Getty Images

W wielu polskich szkołach, w trakcie egzaminów maturalnych, ogłoszono alarmy bombowe. W wyniku tych zgłoszeń część placówek rozpoczęło egzaminy maturalne z opóźnieniem. Służby na bieżąco sprawdzają wszystkie doniesienia.

Zobacz też:

W związku z dużą liczbą informacji o podejrzanych ładunkach w szkołach - Centralna Komisja Egzaminacyjna pozostaje w stałym kontakcie z Komendą Główną Policji oraz CBŚP.

Według informacji, które podała Centralna Komisja Egzaminacyjna na podstawie informacji uzyskanych od dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych wynika, że: 

  • 122 szkoły zgłosiły do OKE informację o otrzymaniu drogą mailową informacji o podłożeniu ładunku wybuchowego. Szkoły przekazały informację do odpowiednich służb, które dokonały sprawdzenia budynków. Wszystkie alarmy były fałszywe.
  • w 61 szkołach – po sprawdzeniu – egzamin rozpoczął się o godz. 9:00 (zgodnie z harmonogramem)
  • w 57 szkołach – po sprawdzeniu – egzamin rozpoczął się z opóźnieniem; wszyscy zdający rozwiązywali zadania przez 170 minut
  • w trzech szkołach sprawdzenie zostało przeprowadzone w trakcie egzaminu; na czas trwania sprawdzenia egzamin został zawieszony, zdający powrócili do rozwiązywania zadań po zakończeniu prowadzenia czynności sprawdzających przez służby
  • w jednej szkole ewakuowano zdających – egzamin został przerwany, zdający przystąpią do egzaminu w czerwcu.

Sygnały o niezidentyfikowanych ładunkach

Kilkadziesiąt szkół w każdej okręgowej komisji egzaminacyjnej otrzymało sygnały o podłożeniu ładunków wybuchowych; wszystkie alarmy okazały się fałszywe.

- powiedział dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marek Smolik.

W części szkół ponadgimnazjalnych egzamin maturalny rozpoczął się z opóźnieniem. Nie ma obecnie informacji, by w jakiejś szkole egzamin się nie odbywa.

- dodał.

Zobacz też: 

Uczniowie, którzy nie poprawili ocen przez strajk nauczycieli, nie mogą przystąpić do matur w drugim terminie >>>

Przesądy maturalne – co może zagwarantować nam szczęście? >>>

Ratunku, boję się matury! Jak poradzić sobie ze stresem przed egzaminem? >>>

Autor: Anna Kobyłka

Pozostałe wiadomości