Horoskop

Sen o pchłach - co może on oznaczać?

Horoskop

Aktualizacja:
pchła

Osoby, którym często śnią się pchły, są najczęściej bardzo nerwowe i szybko wpadają w gniew. Bywają też kłótliwe i bardzo drażliwe. Sen o pchłach sam w sobie może spowodować, że śniąca go osoba po przebudzeniu wpada w przykry nastrój.

Sny, w których bardzo dokuczają pchły, stanowią najczęściej odzwierciedlenie stanu ducha śniącego. I nie jest to stan zbyt pozytywny. Pewne myśli czy czynniki stresujące nie dają konkretnej osobie spokoju, przez co jej zachowanie jest dosyć nerwowe. Może być też tak, że nieżyczliwy człowiek z bliskiego otoczenia, zamierza wykorzystać ten stan do swoich celów.

Podstawowe interpretacje snu o pchłach

Jeśli we śnie widzi się pchłę, to stanowi to pewną formę ostrzeżenia. Sen ten oznacza, że zachowując dużą ostrożność, w najbliższym czasie można uniknąć wielu nieprzyjemności. Sen o złapaniu pchły zwiastuje możliwość pokonania wszystkich kłopotów, które aktualnie gnębią osobę śpiącą. Podobnie sytuacja wygląda, jeśli we śnie zabija się pchłę – wtedy w ogóle uda się uniknąć kłopotów i nie trzeba będzie z nimi walczyć. Jeżeli jednak śni się o tym, że pchła skacze po człowieku, to już jest zły znak. Niedługo śniącego dotkną zmartwienia, przez które będzie się czuł osamotniony i przygnębiony.

Jak wiele innych rodzajów snów, również sen o pchłach interpretować można w zależności od tego, komu się śni. I tak jeżeli kobiecie śni się, że jest gryziona przez pchły, to widomy znak, że ktoś z jej otoczenia jest wobec niej bardzo nieszczery. Dosyć makabryczny sen, w którym kobieta widzi pchłę w sercu kochanka, może oznaczać, że ten ją zdradza. Jedną z czynności, którą można wykonywać we śnie, jest szukanie pcheł w łóżku czy w ubraniu. Wtedy po przebudzeniu warto zastanowić się, czy nie wyrządziło się niedawno komuś jakiejś przykrości. Taki sen świadczy bowiem o tym, że ma się na sumieniu niezbyt chwalebny uczynek, za który warto byłoby przeprosić. Natomiast dostrzeganie we śnie wielu pcheł symbolizuje bardzo dużą, być może uzasadnioną obawę przed plotkami na własny temat. Dosyć oryginalny sen o tym, że ma się pchłę w jednym uchu, ma świadczyć o dużych wątpliwościach i niepokojach, które dotykają osobę śniącą. A wszystko przez to, że nie czuje się ona bezpieczna i jest bardzo nieufna w stosunku do otoczenia.

Persko-egipska interpretacja snu o pchłach

Pchły towarzyszą człowiekowi od wieków. Dlatego interpretację snu o tych owadach można znaleźć w senniku persko-egipskim. Jeżeli widzi się pchły, to znaczy, że w niedługim czasie można dowiedzieć się od swoich przyjaciół niemiłych rzeczy. Łapanie pcheł to niełatwa czynność. Dlatego sen o tym oznacza, że nie bez trudu, ale uda się uporządkować sprawy życiowe. Pogryzienie we śnie przez pchły to bardzo dobry znak – w niedługim czasie można spodziewać się przypływu sporej ilości gotówki.

Według wielkiego sennika sen o pchle może mieć podłoże fizjologiczne. Dlatego sen o pchłach oznacza występowanie u śniącego dużego rozdrażnienia, a także istotnego osłabienia układu nerwowego. Poza tym pchła we śnie oznacza również duże nieprzyjemności, takie jak kłótnie czy gniew ze strony kogoś bliskiego. Skacząca pchła jest już nieco lepszą wróżbą. Jeżeli osoba śniąca starannie przemyśli swoje działania, może się jej udać przetrwać nawet najtrudniejszą sytuację.

Co oznacza sen o pchłach na głowie?

Sen o pchłach we włosach człowieka to nic innego jak sen o wszach. Wszy w realnym świecie nie oznaczają nic dobrego. Kojarzą się z brakiem higieny. Dla osób, które dotknął ten problem, jest to często powód do wstydu. Nie da się też ukryć, że pozbycie się tego kłopotu stanowi nie lada wyzwanie. A co oznacza sen o wszach? Czy to też negatywne zjawisko?

Oczywiście po przebudzeniu się z takiego snu każdy na pewno czuje odrazę i zaczyna dokładnie sprawdzać, czy na pewno to tylko sen. Potem z dużą ulgą można już zająć się interpretacją wizji, która zależy od kontekstu. Czy to śniący jest nieszczęśliwym nosicielem wszy, czy też wybrały sobie one kogoś innego?

Jedna z popularniejszych interpretacji tego snu mówi, że wszy mogą oznaczać fałszywe osoby znajdujące się w najbliższym otoczeniu śniącego. Nieprzypadkowo nazwa tego owada jest częścią bardzo obraźliwego epitetu, którym określa się osoby, które kogoś oszukały lub okazały się wobec niego nielojalne. Podobna interpretacja tego snu może wskazywać, że osoba śniąca funkcjonuje w związku, który nie daje jej szczęścia, z niewłaściwie dobranym partnerem.

Najistotniejszym aspektem różnicującym interpretacje snu o wszach, jest to, kto w wizji jest nosicielem owadów. Jeżeli gnieżdżą się na głowie śniącego, może to symbolizować wewnętrzne rozterki, niezdecydowanie albo dręczące wyrzuty sumienia. Warto wówczas przemyśleć, czy nie zrobiło się czegoś złego. Czy jakieś konkretne postępowanie nie wywołuje niepokoju i – w konsekwencji – nieprzyjemnych snów o pchłach czy wszach.

Zobacz także:

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości