Horoskop

Co oznacza sen o ciąży? Znaczenie i symbolika

ciąża, brzuch, buciki

d3sign/Getty Images

Horoskop

Co oznacza sen o ciąży? Znaczenie i symbolika

ciąża, brzuch, buciki

d3sign/Getty Images

Popularnym motywem we snach jest ciąża. Sennik przewiduje wiele różnych interpretacji takiego snu – ważne jest, by na początku analizy ustalić m.in., kto był w ciąży oraz czy we śnie pojawia się także poród. Dopiero połączenie wszystkich tych elementów da nam odpowiedź, jak właściwie rozumieć sen.

Gdy próbujemy ustalić, co oznacza sen o ciąży, najlepiej porównać rzeczywistość ze snu do tej z prawdziwego życia – dopiero wtedy możliwe jest dokładna i pełna interpretacja.

Być w ciąży – sennik

Sennik ciąża własna. W tym przypadku odczytanie jest dosyć proste. Sen o ciąży to po prostu zwykle wizualizacja naszych pragnień – uświadomionych lub też nie. Jeśli zdarza nam się być w ciąży we śnie, być może powinniśmy posłuchać naszej podświadomości, która próbuje przypominać nam o upływającym czasie.

Sen o byciu w ciąży wcale jednak nie musi oznaczać, że wkrótce rzeczywiście w niej będziemy – dużo zależy od naszej indywidualnej sytuacji i pragnień, które posiadamy. Jednak gdy we śnie pojawiają się ciąża i poród, sennik mówi wprost – to prawdopodobnie skrywane marzenie. Spraw, by wreszcie się ziściło.

Ciąża – sennik – znaczenie

Sennik o ciąży mówi bardzo wiele. Jeśli przyśni Ci się dziecko, może być to oznaką niedojrzałości, ale również i zmiany mentalnej. Dziecko symbolizuje również szczęście, a to, że je widzisz, oznacza, że wkrótce w twoim życiu wydarzy się coś dobrego. We śnie możesz zobaczyć również chore dziecko, wtedy oznacza to, że przed Tobą trudna przeszkoda do pokonania.

Może także przyśnić Ci się poród, symbolika tego snu ma zwykle znaczenie pozytywne. Poród przecież, choć bolesny, sprowadza na świat nowego człowieka.

Jeśli śni Ci się dziecko na rękach, to bardzo dobrze wróży. Zwykle sen taki oznacza bogactwo i to nie tylko w sferze materialnej, ale także duchowej . Zrób wszystko, by właściwie wykorzystać szansę, która przed Tobą stoi.

Sen o kobiecie w ciąży – sennik

Ciąża może także symbolizować czas oczekiwania na coś pozytywnego – wszystko zależy od tego, czy osoba, której przyśnił się sen, rzeczywiście pragnie dziecka. Sen o kobiecie w ciąży oznacza, że wkrótce nastąpi jakieś niespodziewane wydarzenie. Symbolizuje jednak także powodzenie i sukces w sferze materialnej. Widzenie kobiety w ciąży według sennika, podpowiada, że nie są nam znane zamiary wszystkich najbliższych.

Jeśli śni Ci się dziewczyna w ciąży, to oznacza, że albo podświadomie pragniesz dziecka, albo bardzo obawiasz się potencjalnego ojcostwa – wszystko zależy od tego, jaki rzeczywiście jest Twój stosunek do tej kwestii.

Ciąża koleżanki, siostry, córki – sennik

Koleżanka w ciąży według sennika może oznaczać, że podświadomie jej czegoś zazdrościmy – postaraj się wyzbyć tego uczucia. Przyjaciółka w ciąży widziana we śnie oznacza natomiast, że w twoim bliskim gronie pojawi się nowe życie. Siostra w ciąży w senniku zapowiada szczęście i powodzenie u jednego z bliskich. Sen o córce w ciąży przepowiada natomiast dobre wydarzenie, które wpłynie na los całej rodziny.

Poronienie, niechciana ciąża i inne problemy – sennik

We śnie może pojawić się niechciana ciąża. Sennik podpowiada, że może być to podświadome przypomnienie obaw związanych z niechcianym macierzyństwem lub ojcostwem. Wielu jednak odczytuje ten sen o ciąży jako zapowiedź niespodziewanych wydarzeń.

Sen o krwawieniu w ciąży oznacza, że odnajdziesz w sobie siłę, by pokonać wszystkie przeciwności.

Co, jeśli we śnie kobiecie w ciąży zdarzy się poronić ? Sen o poronieniu jest związany z wieloma złymi emocjami. Może oznaczać przestrogę przed zbyt poważnymi planami. Sen o poronieniu w ciąży wyraża prawdopodobnie nasze skrywane, ale też oczywiste obawy – wcale jednak nie oznacza, że wydarzy się coś złego – postaraj się nie panikować.

W ciąży dłużej i częściej się śpi, nic więc dziwnego, że będzie Ci się śniło więcej snów, które łatwiej zapamiętasz. Sennik w ciąży to przydatne źródło wiedzy. Sen o porodzie w ciąży jest zupełnie naturalny i nie powinien wzbudzać Twoich obaw.

Ciąża bliźniacza – sennik

To dość zaskakujące, ale sen o ciąży bliźniaczej to symbol wytrwałości w dążeniu do jakiegoś celu. Jeśli wykażesz się cierpliwością, Twoje marzenie wkrótce się ziści.

Pozytywny test ciążowy – sennik

Odczytanie symboliki testu ciążowego pojawiającego się we śnie jest oczywiste, o ile spodziewamy się dziecka. Jeśli nie jesteśmy w ciąży, sen oznacza, że weryfikujesz swojego partnera pod kątem potencjalnego ojcostwa. Jeśli śni Ci się brzuch ciążowy, prawdopodobnie żywisz obawę przed niechcianą ciążą. Jeśli dowiesz się o ciąży we śnie, oczekuj bardzo przyjemnej i zupełnie niespodziewanej wiadomości.

Mężczyzna w ciąży – sennik

Co ciekawe, mężczyznom również zdarza się śnić o ciążowych brzuszkach, ale interpretacja snu nie powinna mężczyzny ani stresować, ani napawać strachem. Jeśli przyśni mu się coś takiego, to wkrótce jego marzenia spełnią się.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Jakie znaczenie mają nasze sny?

Co sądzisz o tym artykule?
60
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0