Sennik - co oznacza poród dziecka?

Aktualizacja:
Co Ci się śniło?
Co Ci się śniło? Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Ludzkość od dawna stara się zrozumieć sny. Marzenia senne uznawane są za subtelne sygnały wysyłane przez podświadomość śpiącego. W poprawnej interpretacji snu należy wziąć pod uwagę wszystkie, nawet z pozoru mało istotne elementy. Okoliczności, nastrój oraz otoczenie są tak samo ważne, jak motyw przewodni. Sen, w którym pojawia się poród, na ogół ma znaczenie pozytywne. Może oznaczać narodziny nowej idei, pomysłu lub wewnętrznej zmiany, która doprowadzi do kolejnego etapu życia.

Według sennika poród dziecka może oznaczać nagłe zmiany w życiu zawodowym, a co za tym idzie, lęk przed odpowiedzialnością. Ciąża lub poród we śnie to również prawdopodobny symbol budzącego się instynktu macierzyńskiego. Motyw pojawia się także w marzeniach sennych osób, które starają się o dziecko. Wówczas nasze wewnętrzne pragnienia objawiają się, gdy śpimy.

Poród i ciąża – co mówi sennik?

Poród najczęściej śni się kobietom w ciąży. Jest to zupełnie normalne zjawisko, które spowodowane jest wyczekiwaniem oraz stresem. Jak poprawnie odczytywać marzenia senne?
 • Porodówka – sennik w tym wypadku ma kilka interpretacji. Kiedy osoba śniąca leży na sali, jest to najczęściej zwiastun zmiany, do której należy się odpowiednio wcześniej przygotować. Zgłoszenie się na porodówkę we śnie oznacza, że codzienne obowiązki nas przytłaczają. Praca na sali najczęściej symbolizuje nieoczekiwaną zmianę w życiu, która zostanie przyjęta w sposób umiarkowanie pozytywny.
 • Poród we śnie dla kobiety niezamężnej może oznaczać utratę partnera.
 • Poród bliźniaków – sennik również w tym przypadku ma kilka wyjaśnień. Jednym z nich jest ostrzeżenie, aby nie ufać nowo poznanym osobom. Przelotne znajomości mogą przynieść dużo szkody, choć z pozoru wyglądają na niewinne. Należy być sceptycznym w przypadku podejrzanych propozycji. Sen o bliźniakach może również zwiastować powolne ustępowanie długotrwałej dolegliwości. Należy spodziewać się, że w niedalekiej przyszłości osoba śniąca będzie cieszyć się dobrym stanem zdrowia.
 • Odbieranie porodu we śnie wskazuje na to, że osoba śniąca podejmuje trafne decyzje życiowe. Należy spodziewać się, że niedługo pojawi się problem, który zostanie szybko rozwiązany.
 • Sen o ciąży i porodzie może zwiastować pomysł, który zostanie przekuty w czyn. Porzucenie złych nawyków, przejście na dietę lub podjęcie nowego postanowienia to tylko niektóre z nich. Ciąża i poród we śnie mogą wskazywać na zmiany w życiu zawodowym, takie jak własna działalność gospodarcza, przekwalifikowanie lub nowe kompetencje zawodowe.
 • Bóle porodowe według sennika oznaczają, że obecna sytuacja wcale nie jest taka, na jaką wygląda. Odkrycie prawdziwego oblicza sprawy może być bolesne, choć jest nieuniknione. Bóle porodowe oznaczają również, że realizacja planów będzie przebiegała z okresowymi problemami, finalnie jednak zakończy się sukcesem.

Poród – interpretacja snu

Marzenia senne dotyczące porodu są tak różnorodne, że senniki opisują osobno każdy rodzaj snu. Warto przypomnieć sobie, jak dokładnie przebiegała akcja, aby poprawnie odczytać jej znaczenie.
 • Sen o porodzie dziecka może być interpretowany na kilka sposobów. Poród syna zwiastuje powodzenie finansowe, realizację planów zawodowych oraz gotowość do podjęcia działań. Oznacza również, że wszystkie skrupulatnie zaplanowane posunięcia przebiegną zgodnie z oczekiwaniami. Osoby, którym śni się poród syna, podświadomie chcą wystawić się na próbę i udowodnić osobom z najbliższego otoczenia, że są zwycięzcami. Kolejna interpretacja tego typu snu oznacza tęsknotę za młodzieńczymi latami, beztroskim życiem bez problemów, energią, witalnością oraz zapałem. Poród dziewczynki we śnie z kolei zazwyczaj zwiastuje problemy, może również być początkiem gorszych momentów w pracy.
 • Poród w domu może oznaczać zakończenie długiego sporu w rodzinie lub pojawienie się nowej osoby.
 • Widzieć poród we śnie to pozytywny znak. Zazwyczaj zwiastuje radosne wydarzenie związane z uczuciami lub emocjami. Należy również spodziewać się, że ilość obowiązków służbowych może się zmniejszyć. Dodatkowy czas warto wykorzystać na relaks oraz odnowienie zaniedbanych znajomości.
 • Przedwczesny poród zwiastuje wyczekiwane zmiany, które nastąpią znacznie szybciej, niż osoba śniąca się spodziewa. Na początku mogą być szokujące, jednak rozkładając nową sytuację na czynniki pierwsze, początkowy strach zostanie zastąpiony podekscytowaniem.
 • Poród zakończony cesarskim cięciem oznacza, że nadszedł czas na wprowadzenie planów w życie. W przypadku kiedy cesarskie cięcie śni się mężczyznom, może to symbolizować nadejście najlepszego czasu na podjęcie długo odwlekanej decyzji.
Sny mają ukryte, czasami symboliczne znaczenie. Mogą być przejawem toczących się w człowieku sporów lub podświadomym dążeniem do szczęścia.
Zobacz także:
Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Catherine Delahaye / Getty Images

Pozostałe wiadomości