Gwiazdy

Powstańcy i aktorzy zapozowali do wyjątkowego kalendarza. "Na planie zdjęciowym udało się połączyć 4 pokolenia"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Na zdjęciach Agnieszka Więdłocha, Karolina Gorczyca, Olga Bołądź, Antek Pawlicki i Adam Fidusiewicz. Gwiazdy zapozowały do niezwykłego kalendarza, który łączy pokolenia i wspiera najmłodszych. O szczytnym celu, jaki im przyświeca, uczestnicy akcji opowiedzieli w naszym programie.

Magdalena Różczka wspiera Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny w Otwocku

To wyjątkowe miejsce, które przyjmuje w nagłych sytuacjach kryzysowych noworodki i niemowlęta pozbawione opieki rodziców. Jego działalność chroni najmłodszych przed negatywnymi skutkami sieroctwa.

- My już od kilku lat robimy kalendarz dla Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. To jest miejsce, gdzie trafiają niemowlęta, które z jakichś przyczyn nie mogą być wychowywane przez swoich własnych rodziców, biologicznych. To jest miejsce, do którego trafiają i dostają najlepszą opiekę, jaka jest możliwa w tym czasie, w pierwszych dniach . Tam otrzymują jedzenie, są zaopiekowane i przede wszystkim tulone - cały czas noszone na rękach, żeby czuły, że są kochane - tłumaczyła w Dzień Dobry TVN Magdalena Różczka.

Pracownicy nie tylko zajmują się dzieciakami, ale także działają, by jak najszybciej trafiły do rodziców adopcyjnych. W tym roku jednak sytuacja jest szczególnie trudna.

- Od zawsze jest tak, że jest tam bardzo, bardzo dużo potrzeb. Każda mama wie, ile różnych rzeczy potrzebnych jest przy małym dziecku, a jeżeli tych dzieci jest 20 jednocześnie, to tym więcej. (...) Muszę powiedzieć, że w tym roku potrzeba jest tym większa, ze względu na trudną sytuację pandemiczną. Jest naprawdę ciężko i naprawdę jest potrzebny każdy grosz - mówiła aktorka.

BohaterON - aktywność powstańców

O pomoc w stworzeniu kalendarza na rzecz otwockiego ośrodka Magdalena Różczka poprosiła Agnieszkę Łesiuk-Krajewską, organizatorkę akcji BohaterON. To właśnie ona pomyślała, by zaangażować w akcję powstańców, ponieważ wielokrotnie pytali, co mogą zrobić dla innych. Chcieli się odwdzięczyć za to, że inni otaczają ich opieką, dostarczają obiady, kartki czy listy. Momentalnie wyrazili swoje zainteresowanie i ucieszyli się, że również mogą w czymś uczestniczyć.

- Myślę, że to jest też taki kalendarz, który ma za zadanie łączyć pokolenia, ponieważ na planie zdjęciowym udało nam się połączyć aż 4 pokolenia. 4 pokolenia dzieliły powstańców i te maluszki, które pozowały do naszych zdjęć. Było pełno emocji, bardzo dużo uczuć - wspominała w naszym programie Agnieszka Łesiuk-Krajewska.

Kalendarz charytatywny dla dzieci

Prace były utrudnione ze względu na pandemię koronawirusa, jednak kalendarz udało się stworzyć, przestrzegając wszelkich środków bezpieczeństwa. Bohaterowie nie spotkali się na planie razem. W akcji wzięłi udział Agnieszka Więdłocha, Antek Pawlicki, Adam Fidusiewicz, Karolina Gorczyca i Olga Bołądź .

- Ambasadorami akcji BohaterON są aktorzy, którzy grali w serialu "Czas honoru", opowiadającym o czasach wojny. W związku z tym Magda zaprosiła nas, żebyśmy przebrali się za postaci z tamtego czasu - opowiadał w Dzień Dobry TVN Antoni Pawlicki.

Kalendarz jest dostępny dla każdego, kto wpłaci darowiznę w wysokości minimum 50 zł na rzecz Fundacji Rodzin Adopcyjnych. Co ważne, w tytule przelewu, należy wpisać swoje dane korespondencyjne i numer telefonu dla kuriera. Wysyłka kalendarza będzie możliwa przed Świętami Bożego Narodzenia.

Wesprzeć działalność Ośrodka można również za pośrednictwem utworzonej na zrzutka.pl zbiórki celowej. Zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczone zostaną w pierwszej kolejności na diagnostykę dzieci, zakup leków i środki ochrony osobistej.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości