Gwiazdy

Naga Maria Peszek w najnowszym teledysku. "Nie jestem grzeczna i nikogo nie będę pytać"

Gwiazdy

Maria Peszek
Maria Peszek

Maria Peszek jest artystką znaną ze swej bezkompromisowości. W tekstach piosenek odważnie wyraża swoje poglądy, a na scenie daje upust swojej żywiołowej naturze. Nie inaczej jest w przypadku jej najnowszego teledysku, gdzie pokazała się nago. "Ave Maria", którego premiera odbyła się w piątek 2 lipca, zapowiada płytę pod tym samym tytułem.

Maria Peszek nago w teledysku "Ave Maria"

Nagie kobiety unoszące się spokojnie na wodzie, a wśród nich Maria Peszek. To jedno z ujęć teledysku "Ave Maria" - drugiego singla zapowiadającego kolejny album studyjny artystki.

Piosenkarka znana jest z tego, że używając mocnych środków wyrazu komentuje na swoich płytach polityczno-społeczną rzeczywistość.

"nie jestem fajna /nie jestem miła

nie jestem grzeczna /i nikogo nie będę pytać

i nikogo nie będę słuchać /i na nic nie będę czekać

i nikogo nie będę słuchać /tylko tego brzucha , który robi bum

wybucham jak Wuhan /prowadzi mnie brzuch

w imię matki i córki brzucha świętego"

- śpiewa Maria Peszek w utworze "Ave Maria".

Producentem i współautorem muzyki do utworu "Ave Maria" jest Kamil Pater, a reżyserem teledysku - Krzysztof Grajper.

Twórca klipu, Grajper, powiedział, że chciałby, żeby ten obraz był mostem. Szansą na światło. I wymyślił krainę AVE MARIA. Jest w niej wszystko co kocham: wolność i dużo tlenu. Chciałabym żyć w takim miejscu . A Wy?

- pyta opowiadając o wideoklipie Maria Peszek.

"Ave Maria" - nowa płyta Marii Peszek. Kiedy premiera?

"Ave Maria" to piąty studyjny album Marii Peszek – wokalistki, aktorki, autorki tekstów, performerki. Autorka przejmujących i bezkompromisowych tekstów poruszających tematy religijności, polskości, tradycyjnych ról społecznych, niejednokrotnie wstrząsających polską opinią publiczną, wielokrotnie wywoływała skrajne emocje, jasno i otwarcie wyrażając swoje poglądy.

Na krążku znajdzie się 10 utworów, w tym pierwszy singiel "Virunga", który wokalistka zadedykowała osobom LGBT+. Premiera płyty została zaplanowana na 10 września 2021 roku.

Maria Peszek - kariera

Maria Peszek rozpoczęła karierę muzyczną w 2005 roku, publikując płytę "Miasto mania". Materiał powstał we współpracy z Wojtkiem Waglewskim i jego synami - Fiszem i Emade. Trzy lata po debiucie ukazał się drugi długogrający album artystki, zatytułowany "Maria Awaria". Album został wyprodukowany przez Andrzeja Smolika. Obydwa krążki zapewniły Marii Peszek tytuł jednej z najpopularniejszych artystek na scenie alternatywnej w naszym kraju. W październiku 2012 ukazał się kolejny bestsellerowy, platynowy album Marii Peszek, "Jezus Maria Peszek". Ostatnim studyjnym wydawnictwem utytułowanej artystki jest wydany w 2016 roku album "Karabin".

"Ave Maria" - zobacz teledysk:

YouTube

Zobacz też:

Michał Piróg o małżeństwie i adopcji dziecka. "Wszystko rozpadło się trzy miesiące przed ślubem"

Gwiazdor "Gogglebox" opublikował fotografię z synkiem. Fani: "Siła i delikatność na jednym zdjęciu

Książę William i jego brat Harry odsłonili pomnik księżnej Diany. "Każdego dnia pragniemy, aby nadal była z nami"

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: gazeta.pl

Pozostałe wiadomości