Gwiazdy

Krucha i silna Halina Frąckowiak

Gwiazdy


Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska odwiedziła Halinę Frąckowiak w jej domu, zobaczyła jak mieszka, poznała najważniejsze momenty w jej życiu, i dowiedziała się, jak artystka dba o urodę.

Anioły i sztuka sakralna

Halina Frąckowiak ma w swoim mieszkaniu wiele obrazów i figur z ikonami religijnymi. Dzięki nim czuje się bezpiecznie. Oprócz sztuki sakralnej, wnętrze Pani Haliny ozdabiają rodzinne fotografie. Wokalistka jest bardzo rodzinną osobą. Nam pokazała zdjęcia swoich rodziców. To po nich Halina Frąckowiak odziedziczyła wokalny talent.

Artystka dodała, że w życiu kieruje się estetyką i pięknem. W młodości jej idolem był Elvis Presley. Pani Halina najbardziej ceni sobie jego wykonanie „O sole mio”.

Jeżeli jest pięknie już nic nie musi się dziać. Mogę usiąść. Jest pięknie.

Halina Frąckowiak mimo upływającego wieku jest piękną kobietą. Gwiazda w rozmowie z Kasią Olubińską przyznała, że dbanie o siebie jest jej obowiązkiem. Nie tylko ze względu na zawód jaki wykonuje, ale dla zdrowia i samopoczucia. W życiu Pani Haliny zawsze był obecny sport.

Kim jest Halina Frąckowiak

Halina Frąckowiak urodziła się 10 kwietnia 1947 roku w Opolu. Jest polską piosenkarką, kompozytorką i autorką tekstów.

Halina Frąckowiak debiutowała na scenie w 1963 r. na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Konkurowała tam z Czesławem Niemenem, Zdzisławą Sośnicką i Krzysztofem Klenczonem. Potem wielokrotnie brała udział w festiwalach w Opolu - W roku 1975 nagrodzono ją dodatkowo tytułem „Miss Obiektywu”. W 1972 rozpoczęła karierę solową. W sumie piosenkarka nagrała ponad dwadzieścia płyt i kaset.

Zobacz też:

Autor: Filip Yak

Pozostałe wiadomości