Gwiazdy

Jaga Hupało wraca do korzeni. Stylistka fryzur mieszka w starej leśniczówce

Gwiazdy

Jaga Hupało to najbardziej znana polska stylistka fryzur i kreatorka wizerunku. Zaprosiła nas do swojej leśniczówki – przestrzeni, w której czuje się najlepiej. Jagę odwiedził dziennikarz Dzień Dobry TVN Piotr Wojtasik.

Powrót do korzeni

Dolny Śląsk, Góry Bardzkie to rodzinne strony Jagi Hupało. Kreatorka fryzur ucieka od warszawskiego zgiełku do swojej leśniczówki skrytej w gęstym lesie. Jak przyznaje, to miejsce samo ją wybrało. Okolice leśniczówki to miejsce, gdzie mała Jaga chodziła na swoje pierwsze samodzielne spacery i pielgrzymki ze swoja mamą. Dom, w którym obecnie mieszka Jaga to stara leśniczówka z czerwonej cegły z 1870 roku.

Wchodząc do domu wszyscy goście są zobowiązani do symbolicznego mycia dłoni. Pierwszym pomieszczeniem do którego wchodzimy to kuchnia urządzona w surowym, industrialnym stylu. Dominuje tu naturalne drewno, czerwona cegła, kamień.

Jak zobaczyłam, że to miejsce może się stać moim miejscem to postanowiłam je zachować je tak jak najbardziej można było.

- zdradziła Jaga.

Parter to tzw. "dom otwarty", na piętrze z kolei to strefa prywatna, gdzie znajduje się pokój „zbieracza”, pokój „pielgrzyma”, sypialnia, czy pokój gościnny. Na kolejnej kondygnacji znajduje się artystyczno-ziołowe atelier. W sypialni Jagi w przeciwieństwie do „surowego” parteru przeważają antyki. Klimatu dodają również zielone rośliny oraz intensywne, ziołowe kadzidła.

Zobacz też:

Źródłem piękna powinna być osobowość.

Z wizytą w domu Jagi Hupało.

Davina Reeves-Ciara. Z miłości do Polaka zrezygnowała z Nowego Jorku.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości