Gwiazdy

Alvaro Soler. Najgorętsza latynoska gwiazda o swojej rodzinie i ukochanej Sofii

Gwiazdy

Aktualizacja:

Alvaro Soler to od czterech lat najgorętsza latynoska gwiazda muzyki. Sprzedał ponad milion albumów, a kilkanaście milionów fanów na bieżąco obserwuje go w internecie. Tuż przed swoim koncertem w Warszawie oprowadził Franciszka Strąkowskiego po backstage'u, a także opowiedział o swoich najbliższych. Czym zajmuje się dziewczyna Alvaro Solera? Jak muzyk relaksuje się przed występem?

Alvaro Soler jest hiszpańskim piosenkarzem i autorem tekstów. Urodził się w 1991 roku w Barcelonie. Jego ojciec jest Niemcem, a matka pół-Hiszpanką, pół-Belgijką. Kiedy był dzieckiem rodzice posyłali go na lekcje gry na fortepianie.

>>> Zobacz także:

W 2009 roku zaczął studiować inżynierię wzornictwa przemysłowego w Barcelońskiej Szkole Inżynierii i Sztuki "Elisava". Po dwóch latach postanowił zrobić sobie przerwę w nauce, by móc skoncentrować się tylko na muzyce. Wrócił jednak na uczelnię i ukończył ją w 2013 roku.

W 2010 roku Alvaro Soler założył z bratem zespół o nazwie Escapist, którą później zmienili na Urban Lights. Grupa grała muzykę w stylu indie pop i muzyki elektronicznej. Cztery lata później Alvaro Soler zdecydował się na karierę solową.

Gdy zacząłem grać bez brata i być w centrum uwagi, to było dziwne. Byłem bardzo wstydliwy.

- wspomina.

W 2015 roku wokalista wydał pierwszy solowy singel "El mismo sol", z którym dotarł na szczyty notowań w wielu europejskich krajach. W tym samym roku na runku pojawił się debiutancki album Alvaro Solera "Eterno agosto". Na drugą płytę "Mar de colores" fani wokalisty czekali trzy lata.

Największymi przebojami muzyka są do tej pory "Sofia", "El Mismo Sol", "La Cintura" i "Libre".

Alvaro Soler prywatnie jest związany z Sofią Ellar.

Para poznała się za pośrednictwem Instagrama. Pasją Sofii jest muzyka i Alvaro czasami prosi ją o pomoc przy tworzeniu piosenek:

Jest dobra w pisaniu tekstów. Za każdym razem, gdy utknę nad swoim pytam ją, czy nie ma jakieś pomysłu i najprawdopodobniej będzie miała znacznie lepszy pomysł ode mnie.

- powiedział.

Marzeniem Alvaro Solera jest założenie rodziny i ograniczenie podróży.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości