Aranżacje wnętrz

"Sama to ogarniesz". Jak stworzyć domowy kącik telewizyjny?

Aranżacje wnętrz

Aktualizacja:

Herbatka, ciepły koc i dobry film - to wymarzony scenariusz na jesienny wieczór. A jak zorganizować kącik telewizyjny w domowym zaciszu? Podpowiada Agnieszka Witkowska w ramach naszego cyklu "Sama to ogarniesz". Przy okazji dowiecie się, że telewizor może również pełnić funkcję estetyczną.

"Sama to ogarniesz" - stwórz kącik telewizyjny

Zwłaszcza w jesienne wieczory chętnie spędzamy czas w domowym zaciszu. Dlatego to idealny czas, by stworzyć kącik telewizyjny i cieszyć się nim na długie lata. Agnieszka Witkowska, która z wykształcenia jest ekonomistką, a z zawodu architektem porządku, w ramach cyklu "Sama to ogarniesz" pokazała, jak go przygotować.

Jaki wybrać telewizor?

Nim przystąpimy do pracy, warto zastanowić się nad wymianą sprzętu. W końcu to on odgrywa kluczową rolę w kąciku. Agnieszka, jak na ekonomistkę przystało, wybrała telewizor innowacyjny pod względem technologicznym i estetycznym. Samsung QLED Q950T oferuje najwyższą możliwą na rynku rozdzielczość 8K, która przy pomocy sztucznej inteligencji pozwala zobaczyć nasze ulubione filmy czy archiwalne nagrania w zupełnie nowej odsłonie. Każda klatka filmu staje się niezwykle wyraźna, a detale realistyczne jak nigdy wcześniej, co daje nam prawdziwie kinowe wrażenia w domowym zaciszu. Telewizor wybrany, czas przystąpić do pracy.

Kącik telewizyjny krok po kroku

By oddzielić kącik od pozostałej części salonu, Agnieszka wybrała modną wzorzystą tapetę, która stanowi tło pod Q950T. I tak rozpoczęła przygotowania. – Krok pierwszy odmierzamy wysokość naszej ściany. Gdy mamy już odcięty kawałek, rozkładamy wzorem do góry, tak by dopasować go do kolejnego elementu tapety i wszystko tworzyło nam piękną całość - oznajmiła ekspertka.

Następnie przygotowała klej do tapet. – Do tapety papierowej jest inny klej niż na podkładzie fizelinowym. Najważniejsze, by klej był jednolitej konsystencji, bez grudek - wyjaśniła. Agnieszka, zanim rozpoczęła tapetowanie, przemyła ścianę mokrą ściereczką. W czasie, gdy ściany schły, przygotowywała szafki z drewnianych skrzynek. Przykręciła do nich kółka, żeby były mobilne.

Ściany wyschły, więc zabrała się za tapetowanie. – Biorę kawałek tapety i przykładam do posmarowanej klejem ściany. Zaczynając od środka tapety, ugładzam ją na zewnątrz, po to, by pozbyć się nadmiaru kleju i bąbelków powietrza - podkreśliła.

Tapeta gotowa, szafki postawione, czas na Samsung QLED Q950T. - Montaż jest prosty, bo telewizor ma przylegający uchwyt - wyjawiła Agnieszka. Co ciekawe, gdy jest wyłączony, służy jako ozdoba. Tryb Ambient+ sprawia, że ekran – niczym kameleon – dopasowuje się do wystroju wnętrza. - Fajnie, że tak widać całą naszą tapetę - oznajmiła Agnieszka.

Gdy nie oglądamy telewizji lub filmów, możemy również wyświetlać grafiki, nagłówki najważniejszych wiadomości, a nawet zaprezentować zdjęcia podczas spotkania rodzinnego. Nowe wrażenia wizualne to także zasługa Bezgranicznego Ekranu , który zajmuje 99 procent powierzchni z przodu telewizora. Niewidoczne krawędzie i smukła obudowa dodatkowo potęgują efekt ekranu niemal zawieszonego w powietrzu, zacierając granicę między nim, otoczeniem i widzem.

Natomiast, gdy już zasiądziemy wieczorem na kanapie, owiniemy się w kocyk, to warto skorzystać z Samsung Smart TV, który zapewni nam jedną z najbardziej zróżnicowanych filmowo-serialowych bibliotek, dostępnych w ramach popularnych aplikacji VOD, takich jak np. Player.pl.

I o wilku mowa. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player .

Zobacz też:

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Szymon Brózda

Pozostałe wiadomości