Gwiazdy

Taylor Swift artystką roku 2019. Basia Pasek: "Ma dopiero 30 lat. To może być kolejna Madonna!"

Gwiazdy

Taylor Swift artystką roku 2019. Basia Pasek: "Ma dopiero 30 lat. To może być kolejna Madonna!"

Międzynarodowa Federacja Przemysłu Muzycznego ogłosiła Taylor Swift najlepszą artystką 2019 roku. Ten tytuł zawdzięcza 10 milionom sprzedanych płyt na całym świecie. To nie pierwszy taki sukces amerykańskiej wokalistki.

„Lover” – najnowszy album Taylor Swift z niewyobrażalnym wynikiem sprzedaży

Rok 2020 był dla Taylor niezwykle udany. Najnowszy studyjny album, który swoją premierę miał 23 sierpnia został rewelacyjnie przyjęty przez fanów artystki i krytyków muzycznych, który w ponad 10 krajach był na pierwszym miejscu listy przebojów. Już w pierwszym tygodniu od premiery krążek „Lover” sprzedał się w 3 milionach egzemplarzy. Międzynarodowa Federacja Przemysłu Muzycznego zliczyła całoroczną sprzedaż, która wynosi aż 10 milionów, dzięki czemu Taylor Swift może cieszyć się z tytułu najlepszej artystki roku 2019. Amerykańska gwiazda znalazła się na szczycie rankingu po raz drugi w karierze – pierwszy raz z sukcesu cieszyła się w 2014 roku.

Ma dopiero 30 lat. To może być kolejna Madonna

 – skomentowała Barbara Pasek w studiu Dzień Dobry TVN.

Pod koniec lutego Taylor Swift opublikowała najnowszy teledysk do utworu „The Man”, który w ciągu pierwszych 24 godzin od premiery obejrzano ponad 10 milionów razy, a w momencie pisania tego artykułu, zaledwie kilka dni później zaliczył już prawie 24 miliony wyświetleń. Gwiazda w tym numerze zastanawia się nad tym, w jaki sposób odbieraliby ją fani i media, gdyby była mężczyzną.

To pewien rodzaju eksperymentu myślowego: co by się wydarzyło, gdybym podejmowała te same decyzje, popełniała te same błędy i miała te same sukcesy. Jakby to zostało odczytane

- powiedziała Taylor dla Vogue'a.

Ranking artystów z najwyższą sprzedażą albumów na świecie

Taylor Swift w rankingu wyprzedziła między innymi takich artystów jak: Ed Sheeran, który już po raz trzeci znalazł się w pierwszej dziesiątce tego zestawienia oraz Billie Eilish – zwyciężczynię niemalże wszystkich najważniejszych statuetek muzycznych w tym roku.

Tegoroczny ranking najlepiej sprzedających artystów wygląda następująco:

  1. Taylor Swift
  2. Ed Sheeran
  3. Post Malone
  4. Billie Eilish
  5. Queen
  6. Ariana Grande
  7. BTS
  8. Drake
  9. Lady Gaga
  10. The Beatles

Global Recording Artist of the Year Award nagrodę dla najlepszego artysty ogłosiło już po raz siódmy. To wyróżnienie jest jedynym takim rankingiem, który dokładnie podsumowuje konsumpcję muzyki we wszystkich możliwych formatach, tj. sprzedaż singli i albumów na nośnikach zarówno cyfrowych jak i fizycznych oraz liczbę odsłuchań na serwisach streamingowych. 

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
89
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0