Artykuł z cyklu ''Fisher Price. Let's be kids!'' strona główna cyklu
Let's be kids!

Nauka może być fajna. Jak połączyć ją z zabawą?

Let's be kids!

Nauka może być fajna. Jak połączyć ją z zabawą?

Rodzice bardzo często zastanawiają się, co zrobić, żeby zachęcić swoje dzieci do nauki. Świetnym rozwiązaniem jest połączenie edukacji z zabawą. Pomogą w tym zabawki interaktywne, które urozmaicą czas i zadbają o rozwój maluchów.

Człowiek uczy się przez całe życie, a przygodę z nauką może rozpocząć już od pierwszych miesięcy. Dlatego od samego początku warto zadbać o rozwój maluszka, co znacznie ułatwi późniejszą edukację. Podstawową formą spędzania czasu przez dzieci jest zabawa. A co, gdyby połączyć ją z nauką? Eksperci zgodnie przyznają, że nauka przez zabawę przynosi świetne efekty. Jak zatem połączyć przyjemne z pożytecznym?

Nauka przez zabawę

Kiedy i w jaki sposób można rozpocząć wczesną edukację dziecka? Czy edukacja w tak wczesnym wieku ma sens? – to pytania, które bardzo często zadają sobie rodzice. Dzięki odpowiednim pomocom, naukę można rozpocząć już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Już w drugim miesiącu maluch reaguje na otoczenie, w trzecim na bodźce dźwiękowe, a w szóstym dziecko coraz szybciej i sprawniej zdobywa nowe umiejętności. To właśnie wtedy najlepiej zadbać o rozwój swojej pociechy. Pomoże w tym Ucz się i śmiej! Szczeniaczek Uczniaczek "Poziomy nauki" od Fisher-Price®. Szczeniaczek jest mięciutki, uwielbia się tulić i jest gotów udowodnić, że nauka to świetna zabawa! Dzięki trzem poziomom dostosowuje się do malucha, umożliwiając wybranie poziomu najodpowiedniejszego na danym etapie rozwoju. Zabawka ta reaguje na dotyk Twojego dziecka radosnymi piosenkami i wypowiedziami, które uczą ponad 100 pierwszych słów, nazw części ciała, kolorów, kształtów i nie tylko. Szczeniaczek pozwala także ćwiczyć zręczność i rozwija zmysły.

Zabawki interaktywne

Grają, śpiewają i wspomagają rozwój Twojego dziecka. Zabawki interaktywne dostarczają dziecku nie tylko zabawy, ale także przyczyniają się do pobudzenia ciekawości i rozwoju zmysłów. Maluch bawiąc się, zdobywa wiedzę i nowe umiejętności. Dzięki Laptopowi Malucha „Klikaj i Ucz się” z serii "Ucz się i śmiej" od Fisher-Price®, Twoja pociecha naciska, przerzuca i przesuwa różne elementy, słuchając ciekawych piosenek, dźwięków i wypowiedzi na temat liczb, liczenia, kształtów i kolorów! To gwarancja świetnej zabawy, połączonej z nauką i rozwojem. Dziecko uczy się liczb, alfabetu, kształtów, kolorów i ćwiczy zręczność, dzięki rozmaitym elementom.

Dla nieco starszych dzieci proponujemy wspólną naukę raczkowania. Już od 9. miesiąca życia Twoja pociecha może aktywnie spędzać czas z kotem na odkurzaczu "Raczkuj ze mną" od Fisher-Price®. Światełka, dźwięki i wesoła muzyka zachęcą malucha do chodzenia w ślad za kocim przyjacielem. To zabawa, która rozwija nie tylko sprawność ruchową, ale także pozwala samodzielnie myśleć – dziecko poznaje zasadę przyczyny i skutku, ucząc się, jak skłonić kotka do jazdy w przód.

Zobacz też:

Emocje - jak nauczyć dziecko je wyrażać?

Jak nauczyć dziecko zasypiać samemu? Sprawdzone sposoby, jak oduczyć malucha spania z rodzicami

Jakie zabawki rozwijają u dziecka wyobraźnię i kreatywność?


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
77
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0