Ma tylko 3 dni, a zachowuje się jak 3-miesięczne dziecko. "Nie mogę w to uwierzyć"

Autor:
Luiza
Bebłot
Mam sposoby na płaczącego noworodka
Mam sposoby na płaczącego noworodkaDzień Dobry TVN
wideo 2/18

Leży na brzuszku i unosi główkę. Takie zachowanie można zazwyczaj zaobserwować u 3-miesięcznego noworodka. Jakież więc było zdziwienie rodziców, kiedy zauważyli je u swojej zaledwie 3-dniowej pociechy. Nagrali niezwykłe umiejętności córeczki, a filmikiem pochwalili się w sieci.

3-dniowe dziecko podnosi główkę

Rozwój motoryki noworodka jest czymś, co zachwyca rodziców. Nie mogą wyjść z podziwu, że ich maleństwo z dnia na dzień zdobywa kolejne zdolności fizyczne i panuje nad swoim ciałem. Cieszy ich każdy nowy ruch i gest. Jednak w przypadku tej pary umiejętności pociechy wydają się niezwykłe. Szczęśliwa mama postanowiła pochwalić się nimi na TikToku.

Kiedy noworodek podnosi główkę?

Samantha Elizabeth opublikowała na TikToku zaskakujące nagranie. Widać na nim, jak jej córeczka, która przyszła na świat zaledwie 3 dni wcześniej, unosi główkę. Mała Nyilah Daise zachowuje się więc, jakby miała już 3 miesiące.

- Wciąż nie mogę w to uwierzyć. Podnosi głowę, pełza i gaworzy - napisała z dumą świeżo upieczona mama.

Internauci zareagowali na film z mieszanymi uczuciami. Część uznała, że to takie zachowanie noworodka jest nienaturalne i dziewczynkę powinien zbadać fizjoterapeuta. - Maleństwo ma napięcie mięśniowe - stwierdziła jedna z użytkowniczek platformy.

Zdaniem innych, zjawisko takie wcale nie jest rzadkie. Wiele osób podzieliło się podobnymi doświadczeniami.

- "Jestem położną, mogę potwierdzić, że nie ma w tym nic złego, to naturalne". "Mój syn zrobił dokładnie to samo dzień po urodzeniu". "Siostrzeniec robił tak godzinę po urodzeniu. Pielęgniarki oszalały!". "Mojej córki nie można było powstrzymać minutę po urodzeniu". "Po prostu silne mięśnie kości i mięśnie - czytamy w komentarzach.

3-dniowe dziecko podnosi główkę Źródło: TikTok

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Luiza Bebłot

Źródło zdjęcia głównego: Nick Stevens/Getty Images

Pozostałe wiadomości