Zdrowe odżywianie

Jabłka to jedne z najsmaczniejszych i najzdrowszych owoców. Co można z nich przygotować?

Zdrowe odżywianie

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Łukasz Kowalski. Mikołaj Rey
Jabłuszko pełne snu
Jabłuszko pełne snu Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Aleksandra Wronkowska-Mordal i Marek Mordal prowadzą gospodarstwo agroturystyczne. Małżeństwo zajmuje się także uprawą jabłek. Jakie odmiany mają w swoim sadzie i co można z nich przyrządzić? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Co można przygotować z jabłek?

Mikołaj Rey wybrał się w kolejną kulinarną podróż. Tym razem mężczyzna zawitał do Glewa. To właśnie tam Aleksandra Wronkowska-Mordal i Marek Mordal prowadzą gospodarstwo agroturystyczne. Dodatkowo zajmują się uprawą jabłek, których tegoroczne zbiory będą naprawdę obfite. - W tym roku cudownie obrodziły. Mimo że nie stosuję żadnej chemii, żadnych typowych oprysków - powiedział Marek Mordal.

Jabłka to owoce, które można na różne sposoby wykorzystywać w kuchni. Podczas spotkania z Mikołajem Reyem pani Aleksandra zdecydowała, że przygotuje kompot na bazie jabłek i gruszek. - Gruszki obieram, kroje na cztery, wydrążam środek. Jabłka wrzucam w całości - tłumaczyła nasza rozmówczyni. Następnie należy je włożyć do garnka z wody i dodać trochę cukru. Kompot można również wzbogacić owocami jagodowymi. Od zagotowania jabłka i gruszki trzeba gotować ok. 10 minut.

Dlaczego małżeństwo zdecydowało się założyć gospodarstwo?

Pani Aleksandra i pan Marek nie mieli żadnego doświadczenia i nie wiele wiedzieli o tym, jak wygląda życie na wsi. Mimo to zdecydowali się zaryzykować i spełnić swoje marzenie. - Żyjemy sobie tutaj z końmi, psami, kurami, świnkami wietnamskimi - wyliczała pani Aleksandra.

Czym zajmowali się przed przeprowadzką na wieś? Dowiecie się tego z dalszej części materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Łukasz Kowalski. Mikołaj Rey

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości