Żałoba w rozmaitych zakątkach świata bywa zupełnie inaczej przeżywana niż w sposób, do którego jesteśmy przyzwyczajeni w Europie. Podróżniczka Marzena Figiel-Strzała opowiedziała o tradycjach związanych ze stratą, które poznała, zwiedzając świat. Czy śmierć zawsze kojarzy się ze smutkiem?
Po pięciu latach w podróży i nakręceniu czterdziestu historii Dzieci Świata, czas wrócić do domu.
"Zaoferowała babci pieniądze za mnie".
Wstrząsający reportażu z cyklu "Dzieci świata".
Dziewczynki nie wychodzą za mąż dlatego, że tego chcą. Są do tego zmuszane.
Jak można pomoc nastolatkowi?
"Jak tylko się obudzę, biorę baniak i ruszam w stronę rzeki".
Jak się okazało, udział bierze w nim wiele dzieci.
- Ledwo ta podróż się zaczęła, a już tyle dobrego się wydarzyło - podkreśliła Marzena Figiel-Strzała.
Marzena Figiel-Strzała w najnowszym odcinku cyklu "Dzieci świata" przedstawiła historie najmłodszych migrantów klimatycznych, którzy pracują w kamieniołomach. Codziennie w trudnych warunkach rozłupują głazy i dźwigają. - Od roku nie chodzę do szkoły - przyznał 13-letni Olivier.
Te historie mrożą krew w żyłach. Podczas gdy jedne dzieci uczęszczają do szkół, edukują się i walczą o godną przyszłość, inne zmuszone są do pracy w spartańskich warunkach. Dramatyczną sytuację najmłodszych z Bangladeszu przedstawiła nam Marzeną Figiel Strzała. Reporterka ujawniła, jak wygląda praca w fabryce tytoniu.
Każdy Nepalczyk przybywa do stolicy prosić o jej błogosławieństwo.
W kolejnym odcinku cyklu "Dzieci świata" przenosimy się do Indonezji. Wieloletnią tradycją jednej z tamtejszych społeczności jest wydawanie za mąż 11- lub 12-latek.
"Usunięci z lasu trafili do więzienia, a niektórzy zostali zabici".
Reporterka Marzena Figiel-Strzała przyjechała do Nepalu, by sprawdzić, kim sa ludzie, bez których zdobywanie najwyższych szczytów świata nie byłoby możliwe.
W Bangladeszu jest tysiące fabryk, w których pracują nieletni. Często za niecałe 4 złote tygodniowo. Kilka z nich odwiedziła autorka cyklu "Dzieci świata" Marzena Figiel-Strzała, by sprawdzić, czy coś się zmieniło po katastrofie w Rana Plaza, podczas której zginęło wielu nieletnich pracowników.
Marzena Figiel-Strzała tym razem udała się do Indonezji, gdzie sprawdziła, jak mieszkańcy Tana Toraja, miejsca nazywanego też krainą śmierci, radzą sobie ze smutkiem i żałobą.
Marzena Figiel-Strzała to dziennikarka i podróżniczka, która na antenie Dzień Dobry TVN prowadzi cykl "Dzieci świata". Jej działalność została doceniona przez publiczność - właśnie odebrała wyróżnienie na gali "Wszechmocne" dla najbardziej inspirującej dziennikarki. Jakie jeszcze tematy poruszaliśmy w przeglądzie najważniejszych newsów w środę, 25 października?
"Dają im fałszywe nadzieje".
Do jej obowiązków zalicza się m.in. zbieranie liści, gałęzi i odchodów jaka.
Marzena Figiel-Strzała w najnowszym odcinku serii "Dzieci Świata" przybliża realia życia nieletnich mieszkańców Nepalu z najniższych społecznych kast.
Mogłoby się wydawać, że dostęp do edukacji współcześnie jest powszechny na całym świecie, jednak statystyki mówią o tym, iż nawet 300 mln dzieci, z różnych podwodów, nie może chodzić do szkoły.
- Ten sezon będzie bardzo emocjonalny - przyznała autorka cyklu "Dzieci świata".
Co działo się 20 sierpnia? Oto najważniejsze newsy.
Egzotyczne wakacje to nie tylko beztroski czas urlopu. Wybierając odległe kierunki, powinniśmy pamiętać o swoim zdrowiu. Reporterka Dzień Dobry TVN Marzena Figiel-Strzała podczas wyprawy do Indonezji trafiła do szpitala.
Marzena Figiel Strzała podróżuje po całym świecie i pokazuje, jak traktowane są dzieci. Wiele z nich musi pracować, niekiedy w bardzo trudnych warunkach, aby przetrwać. Co nas czeka w najnowszej odsłonie cyklu "Dzieci świata"? Jakie regiony globu odwiedzi nasza reporterka? O tym Marzena Figiel Strzała opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Reporterka Marzena Figiel-Strzała przygotowała poruszający materiał o najbardziej izolowanym plemieniu na świecie.
Po emisji reportażu z Madagaskaru adoptowano 62 sieroty.
Uratowały już ponad 200 maluchów.
Szafiry to przepiękne kamienie, które często trafiają do pierścionków, wisiorków, czy kolczyków. Ich wydobywaniem na Madagaskarze bardzo często zajmują się dzieci. Jak wygląda ich praca? Ile są w stanie zarobić na wydobyciu drogocennych kamieni? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Marzena Figiel Strzała, podróżniczka, dziennikarka, aktorka oraz autorka cyklu "Dzieci Świata". Warto o tym przypomnieć z okazji Światowego Dnia Sprzeciwu Wobec Pracy Dzieci.