Żałoba w rozmaitych zakątkach świata bywa zupełnie inaczej przeżywana niż w sposób, do którego jesteśmy przyzwyczajeni w Europie. Podróżniczka Marzena Figiel-Strzała opowiedziała o tradycjach związanych ze stratą, które poznała, zwiedzając świat. Czy śmierć zawsze kojarzy się ze smutkiem?
Po pięciu latach w podróży i nakręceniu czterdziestu historii Dzieci Świata, czas wrócić do domu.
"Zaoferowała babci pieniądze za mnie".
Wstrząsający reportażu z cyklu "Dzieci świata".
Dziewczynki nie wychodzą za mąż dlatego, że tego chcą. Są do tego zmuszane.
Jak można pomoc nastolatkowi?
"Jak tylko się obudzę, biorę baniak i ruszam w stronę rzeki".
Jak się okazało, udział bierze w nim wiele dzieci.
- Ledwo ta podróż się zaczęła, a już tyle dobrego się wydarzyło - podkreśliła Marzena Figiel-Strzała.
Marzena Figiel-Strzała w najnowszym odcinku cyklu "Dzieci świata" przedstawiła historie najmłodszych migrantów klimatycznych, którzy pracują w kamieniołomach. Codziennie w trudnych warunkach rozłupują głazy i dźwigają. - Od roku nie chodzę do szkoły - przyznał 13-letni Olivier.
Te historie mrożą krew w żyłach. Podczas gdy jedne dzieci uczęszczają do szkół, edukują się i walczą o godną przyszłość, inne zmuszone są do pracy w spartańskich warunkach. Dramatyczną sytuację najmłodszych z Bangladeszu przedstawiła nam Marzeną Figiel Strzała. Reporterka ujawniła, jak wygląda praca w fabryce tytoniu.
Każdy Nepalczyk przybywa do stolicy prosić o jej błogosławieństwo.
W kolejnym odcinku cyklu "Dzieci świata" przenosimy się do Indonezji. Wieloletnią tradycją jednej z tamtejszych społeczności jest wydawanie za mąż 11- lub 12-latek.
"Usunięci z lasu trafili do więzienia, a niektórzy zostali zabici".
Reporterka Marzena Figiel-Strzała przyjechała do Nepalu, by sprawdzić, kim sa ludzie, bez których zdobywanie najwyższych szczytów świata nie byłoby możliwe.
W Bangladeszu jest tysiące fabryk, w których pracują nieletni. Często za niecałe 4 złote tygodniowo. Kilka z nich odwiedziła autorka cyklu "Dzieci świata" Marzena Figiel-Strzała, by sprawdzić, czy coś się zmieniło po katastrofie w Rana Plaza, podczas której zginęło wielu nieletnich pracowników.
Marzena Figiel-Strzała tym razem udała się do Indonezji, gdzie sprawdziła, jak mieszkańcy Tana Toraja, miejsca nazywanego też krainą śmierci, radzą sobie ze smutkiem i żałobą.
Marzena Figiel-Strzała to dziennikarka i podróżniczka, która na antenie Dzień Dobry TVN prowadzi cykl "Dzieci świata". Jej działalność została doceniona przez publiczność - właśnie odebrała wyróżnienie na gali "Wszechmocne" dla najbardziej inspirującej dziennikarki. Jakie jeszcze tematy poruszaliśmy w przeglądzie najważniejszych newsów w środę, 25 października?
"Dają im fałszywe nadzieje".
Do jej obowiązków zalicza się m.in. zbieranie liści, gałęzi i odchodów jaka.
Marzena Figiel-Strzała w najnowszym odcinku serii "Dzieci Świata" przybliża realia życia nieletnich mieszkańców Nepalu z najniższych społecznych kast.
Mogłoby się wydawać, że dostęp do edukacji współcześnie jest powszechny na całym świecie, jednak statystyki mówią o tym, iż nawet 300 mln dzieci, z różnych podwodów, nie może chodzić do szkoły.
- Ten sezon będzie bardzo emocjonalny - przyznała autorka cyklu "Dzieci świata".
Co działo się 20 sierpnia? Oto najważniejsze newsy.
Egzotyczne wakacje to nie tylko beztroski czas urlopu. Wybierając odległe kierunki, powinniśmy pamiętać o swoim zdrowiu. Reporterka Dzień Dobry TVN Marzena Figiel-Strzała podczas wyprawy do Indonezji trafiła do szpitala.
Marzena Figiel Strzała podróżuje po całym świecie i pokazuje, jak traktowane są dzieci. Wiele z nich musi pracować, niekiedy w bardzo trudnych warunkach, aby przetrwać. Co nas czeka w najnowszej odsłonie cyklu "Dzieci świata"? Jakie regiony globu odwiedzi nasza reporterka? O tym Marzena Figiel Strzała opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Reporterka Marzena Figiel-Strzała przygotowała poruszający materiał o najbardziej izolowanym plemieniu na świecie.
Po emisji reportażu z Madagaskaru adoptowano 62 sieroty.