Piotr Muschalik od 8 lat szuka swojego syna. 24-letni Bruno ostatni raz widziany był 9 sierpnia 2015 roku w Kasol, w dolinie Parvati, gdzie wielu podróżników zaginęło bez śladu.
Marzena Figiel-Strzała tym razem zabrała widzów Dzień Dobry TVN do Indii, gdzie dzieci, od wczesnych godzin porannych, wyławiają monety z rzeki Ganges. Nie mają możliwości się kształcić, a praca, którą wykonują jest niezwykle ciężka i grozi nawet śmiercią.
Renata Cieślak od blisko 10 lat jest związana z Indiami. Obecnie mieszka ze swoją rodziną w małej wsi, budując od zera własną farmę opartą na idei samowystarczalności. Renata dzieli się swoim nietuzinkowym życiem w mediach społecznościowych.
Marzena Figiel-Strzała stworzyła cykl reportaży "Dzieci Świata". W najnowszym odcinku podróżniczka pokazała, jak wygląda życie i praca maluchów i nastolatków w Varanasi (Miasto Umarłych) w Indiach. Co można zrobić, aby ich los się odmienił? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z podróżniczką.
W Indiach urodziło się niezwykłe dziecko. Maluch najprawdopodobniej cierpi na rzadką chorobę genetyczną, określaną mianem syndromu syreny. W miejscu nóg ma strukturę przypominającą róg lub syreni ogon.
Z okazji rocznicy 104 urodzin Anny Mani Google zmieniło swoje logo na grafikę z tą niezwykłą kobietą. Na cześć wybitnej naukowczyni powstało specjalne Google Doodle. Kim była kobieta i w jaki sposób zmieniła Indie?
Jego charakterystyczna, masywna lecz harmonijna sylwetka, otoczona strzelistymi wieżyczkami minaretów, pojawia się w każdym niemal folderze z ofertą wycieczek do Indii czy przewodnikiem po tym kraju. Nie każdy jednak wie, że Tadż Mahal to mauzoleum, a więc grobowiec, nie zaś meczet. Zwany bywa jednak świątynią miłości, ponieważ został zbudowany właśnie z jej powodu.
Młoda para z Indii podpisała "kontrakt ślubny", którego treść może zaskakiwać. Znalazła się w nim wzmianka o zakupach, siłowni oraz ilości zjadanej pizzy. Jakie jeszcze ustalenia znalazły się w dokumencie?
Mówi się, że Indie to kraj, który się kocha albo nienawidzi. Przed wyrobieniem sobie własnej opinii w pierwszej kolejności warto sięgnąć po książkę "Lalki w ogniu. Opowieści z Indii" Pauliny Wilk, która już niebawem ponownie trafi do księgarń. Dlaczego ta pozycja jest taka wyjątkowa?
13-letnia Afsheen Gul dorastała w cierpieniu. Szyja wygięta pod kątem 90 stopni była dla niej utrapieniem, a dla lekarzy medyczną zagadką. W końcu nastolatka z Pakistanu poleciała do Indii, gdzie została poddana skomplikowanej operacji. Dzięki temu dostała szansę na normalne życie.
"Przemytniczki złotych kości" to kolejna książka Cezarego Borowego, który przedstawia kulisy przemytu złota w Azji w minionym wieku. Tym razem autor oddaje głos Polkom. Jak wyglądało ich życie w indyjskim więzieniu? Ile kilogramów przemycały?
Kuchnia indyjska łączy w sobie dwa bieguny – północny i południowy. Kuchnia północy obfituje w ciężkie sosy i mięsa, na południu natomiast dominuje dieta wegetariańska, oparta na warzywach strączkowych. Na południu jada się ostro, na północy zaś o wiele łagodniej. Jednak w całym kraju pierwsze skrzypce grają przyprawy: od kurkumy, imbiru, kolendry, po cynamon, kardamon czy czarnuszkę.
Pochodząca z Indii Harnaaz Sandhu otrzymała tytuł Miss Universe 2021. Finał konkursu odbywał się w izraelskim Ejlacie, a galę poprowadził amerykański prezenter Steve Harvey. Polskę reprezentowała Agata Wdowiak.
Mumbaj jest jednym z chętniej odwiedzanych miejsc w Indiach, jednocześnie drugą najbardziej zaludnioną aglomeracją w kraju. Wielu turystów wybiera się do miasta w ramach wycieczki po Indiach, choć Mumbaj bywa również opcją alternatywną dla zwiedzania Delhi. Co warto zobaczyć w stolicy stanu Maharasztra?
Azja to niewątpliwie kontynent kontrastów - geograficznych, kulturowych i społecznych. Każdy z jej zakątków to miejsce magiczne i pełne niespodzianek. Bez względu na to, jaki kraj obierzemy na swój wakacyjny kierunek: Tajlandię, Chiny czy może Japonię - Azja z pewnością skradnie nasze podróżnicze serca.
Indie są niezwykle różnorodnym, ciekawym i pełnym bogactwa celem podróży. Należy wykonać kilka szczepień ochronnych, aby bezpiecznie zwiedzać Indie. Szczepienia te można zacząć już na 6 miesięcy przed wyjazdem, ponieważ w niektórych przypadkach trzeba przyjąć kilka dawek w określonych odstępach czasu.
W kulturze Indii muzyka odgrywa bardzo ważną rolę. Tradycyjne tańce wiążą się z religią i przepełnione są symbolicznymi gestami. Odnosiły się często do wierzeń hinduistycznych i postaci ze świętych ksiąg – wed. Różne rejony Indii mają wykształcone własne rodzaje tańca. Każdy z nich jest piękny i bardzo charakterystyczny.
Indyjski regulator rynku leków wydał zgodę na użycie w sytuacji wyjątkowej preparatu przeciw COVID-19 firmy Zydus Cadila. To pierwsza na świecie szczepionka DNA przeciwko koronawirusowi. Jakie są dane dotyczące skuteczności ZyCoV-D?