Przywędrowała do nas z Chin, choć obecnie znane są także inne jej odmiany, np. zielona herbata cejlońska czy japońska. Poleca ją wiele gwiazd dbających o zdrowie i szczupłą sylwetkę, a także dietetycy i lekarze. Na czym polega jej fenomen?
Okres menopauzy jest przełomowy w życiu kobiety. Jednym ze sposobów spokojnego przejścia przez ten czas, jest hormonalna terapia zastępcza (HTZ). Na czym polega i czy jest dla wszystkich pań? Jakie płyną z niej korzyści? Czy niesie za sobą jakieś ryzyko? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała dr n. med. Anetta Karwacka, ginekolog-położnik.
"Finanse rozumiane są jako nauka matematyki".
"Takiego trendu w motoryzacji jeszcze nie widziałem"
Hecznarowice to niewielka miejscowość w województwie śląskim. Na jej terenie znajduje się wyjątkowe gospodarstwo ogrodnicze, którego właściciele od lat z największą dbałością doglądają gwiazd betlejemskich. W Dzień Dobry TVN Ada i Piotr Babiuch opowiedzieli o uprawie popularnej rośliny, która często gości w polskich domach w okresie świątecznym.
Pani Aurelia jest 83-letnią wdową z bogatą przeszłością nowotworową, która uczy empatii. Od najmłodszych lat pomaga z dobroci serca, a ostatnio przekazała 150 tys. złotych Fundacji TVN, która wraz z Centrum Zdrowia Dziecka buduje nowoczesne Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży. - Zawsze mówię, że należy się cieszyć tym, że możemy pomagać - mówi w cyklu "Siła jest kobietą".
Jan Kasprowicz był przedstawicielem Młodej Polski, został zapamiętany przede wszystkim jako wybitny poeta i dramaturg. W życiu uznanego literata niebagatelną rolę odgrywały kobiety, dlatego jego twórczość w dużej mierze zdominowana była przez emocje. W Dzień Dobry TVN przekonywały o tym Małgorzata Karpiel i Beata Denis-Jastrzębska.
Globalna pandemia koronawirusa i związane z nią restrykcje znacząco ograniczyły możliwość nawiązywania nowych relacji. Organizacja romantycznej randki w ciekawym miejscu przysparza poszukującym miłości singlom nie lada problemów. Coraz więcej osób mierzy się także z poczuciem wzmożonej niechęci i obawami, które stanowią przeszkodę w budowaniu więzi z drugim człowiekiem. Zjawisko to określa się mianem hesidatingu. Zdaniem ekspertów, przybiera ono coraz większą skalę.
Im bardziej wystawny ślub i droższe wesele, tym mniej trwałe będzie małżeństwo – taki wniosek się nasuwa po publikacji najnowszych badań profesorów z Uniwersytetu Ekonomicznego Emory w USA. Ile w tym prawdy? Z tym pytaniem w Dzień Dobry TVN zmierzyły się Kamila Romanow, organizatorka wesel i Marzena Mawricz, psycholożka.
1 grudnia świat poznał Sherlocka Holmesa, czyli jednego z najsłynniejszych detektywów w popkulturze. Warto jednak dodać, że nie jest on jedyną postacią literacką, filmową czy serialową, która trudniła się rozwiązywaniem zagadek. O najbardziej znanych detektywach w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Katarzyną Czajką-Kominiarczuk, dziennikarką.
"Poród znacznie przyśpieszył chorobę i wtedy zaczął się mój koszmar"
"Zobaczymy, co będzie".
Kulki gejszy to wbrew pozorom nie tylko gadżet erotyczny, ale też narzędzie umożliwiające naturalny trening mięśni Kegla, czyli mięśni dna miednicy. Ich trening zalecają seksuolodzy, urolodzy, ginekolodzy i położnicy, co dowodzi, jak wielkie znaczenie dla zdrowia i komfortu kobiety mają te właśnie mięśnie.
Jeśli święto, które jest ustawowo wolne od pracy wypada w sobotę, to najczęściej można ubiegać się o dodatkowy dzień wolny. Niestety nie dotyczy to wszystkich. Kto może odebrać dodatkowy dzień niepracujący za święta w soboty?
Wizyta u fryzjera, choć powinna być relaksująca, często staje się powodem do płaczu. Co zrobić, gdy na głowie wydarzy się tragedia? Jak wybierać specjalistów? O największych wpadkach fryzjerskich, które trzeba było ratować, opowiada fryzjer i szkoleniowiec - Piotr Adaszkiewicz.
Wielkimi krokami nadchodzi Boże Narodzenie, czyli święta, które nieodłącznie kojarzą się z ciepłą i rodzinną atmosferą. Idealny klimat w tym czasie zapewniają kwiaty doniczkowe, jednak wśród polskich roślin ciężko znaleźć takie, które kwitną zimą. Z tego powodu większość z nich pochodzi z innych stron świata, jak gwiazda betlejemska, grudnik lub zwartnica. Jak je pielęgnować?
Wyciskanie sztangi to jeden z podstawowych sposobów pracy nad sylwetką z naciskiem na górne partie ciała, co nie oznacza wcale, że podczas ćwiczenia nie pracują inne partie mięśni. Wyciskanie sztangi na ławce to jeden z najczęstszych widoków na siłowniach komercyjnych, ale też popularne ćwiczenie w siłowniach domowych. Popularne jest też wyciskanie sztangi na stojąco, określane często jako żołnierskie wyciskanie sztangi.
Co warto tam zobaczyć?
"Myślałam, że to żart"
Białe ubrania mają to do siebie, że szybko szarzeją. Co zrobić, aby na dłużej zachowały swój kolor? Czy są jakieś domowe metody, które sprawią, że koszulki oraz skarpetki pozostaną białe? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Ewą Michalewicz, właścicielką pralni.
Tak drogo w tym wieku w Polsce nie było.
30 listopada w Google Doodle upamiętniony został profesor Lotfi Zadeh. Był światowej sławy naukowcem w zakresie matematyki, który otrzymał wiele doktoratów honoris causa, także w Polsce.
Zagadnienia związane z aurą, jej wpływami i działaniem od wieków wzbudzają emocje i zainteresowanie ludzi na całym świecie. Astrolog Merkurja, Anna Grzywaczewska-Ciuciura, w rozmowie z dziendobry.tvn.pl zdradza tajemnice ludzkiej energii. Skąd bierze się zjawisko "wampirów energetycznych"? Czy da się ochronić dziecko przed złą aurą? Czy pracodawca może zatrudnić kogoś na podstawie biopola? Wyjaśniamy.
Jak poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych, tylko do wtorku 30 listopada można składać wnioski o wypłatę szkolnej wyprawki w wysokości 300 zł w ramach programu "Dobry Start". Wniosek o świadczenie należy złożyć przez Internet.
Rysowanie przynosi ogromną frajdę niemalże każdemu, kto się za nie bierze. Jeszcze większa jest przyjemność, gdy rysuje się coś, przelewając na papier marzenia. Lekka nostalgia i udany rysunek poprawią humor każdemu. Szkic szkoły marzeń czy też wykonany w celach ćwiczeniowych to dobry pomysł na początek przygody z rysowaniem. Jak narysować szkołę?
W Polsce nie brakuje kobiet, które pragną cieszyć się samodzielnością i osiągać sukcesy ekonomiczne. Przedsiębiorczość i nieprzeciętne ambicje to podstawowe atrybuty, które pozwalają im podążać za marzeniami. Polki zarządzające własnymi firmami muszą mierzyć się z licznymi wyzwaniami, jednak nie ustają w staraniach o osiąganie jak najlepszych wyników pracy. Najlepszym tego dowodem jest raport sporządzony przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką.
Praca górników należy do bardzo niebezpiecznych. Każde zejście pod ziemie może się skończyć wypadkiem lub - w najgorszym wypadku - śmiercią górnika. Co czują rodziny mężczyzn, którzy wykonują ten zawód? Jak wielki jest ich strach o zdrowie i życie bliskiej osoby? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Justyną Kotulą, autorką książki "Cel uświęca wydobycie" i jej mężem Szymonem Kotulą, górnikiem.
Projekt "Osiedle Sitowie" to miejsce, w którym aktywowane są osoby wykluczone społecznie. Pracę z uczestnikami realizuje sieć organizacji pozarządowych, a także Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Mieszkańcy uczą się tam samodzielnego życia, mają możliwość pracować, a także otrzymują wsparcie psychologiczne i pedagogiczne.
Architektka porządku przychodzi z pomocą wszystkim tym, którzy lubią zorganizowane przestrzenie. Męski przybornik to idealny pomysł na prezent oraz zachowanie porządku. Agnieszka Witkowska radzi, jak go wykonać.