Fryderyk Chopin uznawany jest za jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów. Utalentowany pianista, którego utwory wykonywane są podczas prestiżowych konkursów muzycznych na całym świecie, zmarł w 1849 roku. Naukowcy wciąż próbują ustalić, co było bezpośrednią przyczyną śmierci artysty. Ważnym obiektem ich badań stał się kryształowy słój, w którym od ponad 170 lat przechowywane jest serce Chopina.
Michael Jackson zmarł niespodziewanie 12 lat temu. Pozostawił troje dzieci, najmłodszy z rodzeństwa, Blanket Jackson miał wtedy zaledwie 7 lat. Dziś przedstawia się jako Bigi i 1 listopada wyemitowano pierwszy wywiad, w którym publicznie wspomina ojca.
Prawidłowe krwawienie miesiączkowe powinno trwać od 4 do 8 dni. Jeśli znacząco się przedłuża, mamy do czynienia z nieprawidłową, zbyt długą miesiączką. Nie zawsze jednak jest to powód do niepokoju.
Większość z nas posiadała choć raz w życiu tzw. amulet, czyli przedmiot mający przynosić szczęście. Dla jednych był to wisiorek z odpowiednim kamieniem, dla innych łuska karpia z wigilijnego stołu.
Bakterie, wirusy i różnego typu alergeny bardzo lubią wnętrza naszych domów. Zwłaszcza miękkie meble, pościel i dywany. Jak skutecznie usuwać z przestrzeni to, co niewidoczne i chronić zdrowie swoje oraz bliskich?
Anna Nowak-Ibisz od lat inspiruje kobiety. Przełamuje tematy tabu i opowiada o gadżetach, które sprytnie mogą ułatwić życie. Tym razem do internautów zwróciła się z ostrzeżeniem. Była potencjalną ofiarą cyberprzestępstwa i pokazała, jakiej treści wiadomości otrzymała od oszustów.
Ruszyły zgłoszenia i nominacje kandydatek do XIII edycji konkursu Bizneswoman Roku, organizowanego przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką. Konkurs ten nagradza przedsiębiorcze kobiety, które śmiało inwestują w swoją przyszłość. Jak się zgłosić?
Jakie kreacje będą modne w przyszłym roku?
"Żałuję, że ten pomysł nie wpadł mi do głowy trochę wcześniej"
Kazachstan to tajemnicze państwo leżące na dwóch kontynentach. Zdecydowana większość kraju znajduje się po stronie azjatyckiej, a tylko niewielka część po stronie europejskiej. Jest to największe państwo na świecie, które nie ma dostępu do morza. W zamian za to możemy odwiedzić największe jezioro świata, czyli Morze Kaspijskie. Ponad połowę powierzchni kraju zajmują pustynie. Dominującą religią jest islam, choć wyznawcy chrześcijaństwa stanowią 25% populacji.
więźniowie
Martyna Kierczyńska ma zaledwie dziewiętnaście lat, a już udało jej się wywalczyć tytuł mistrzyni świata w kickboxingu. Młody wiek nie przeszkodził ambitnej zawodniczce osiągnąć sukcesu, którego mógłby pozazdrościć jej niejeden doświadczony sportowiec.
Żywienie psa jest bardzo ważnym i odpowiedzialnym zadaniem, leżącym w gestii jego opiekuna. Od tego, jaki sposób odżywiania wybierzemy dla czworonoga, zależy jego prawidłowy wzrost, rozwój, funkcjonowanie w wieku dorosłym oraz komfort w okresie starzenia. Jak żywić psa na różnych etapach życia, by cieszył się dobrym zdrowiem i samopoczuciem?
Polski Instytut Ekonomiczny wyliczył, ile wynosi majątek przypadający na przeciętnego Polaka. Jak przekazał Polskiej Agencji Prasowej Krzysztof Kutwa, jest to kwota na poziomie 155 tys. dolarów. Na jej wysokość ma składa się m.in. kapitał zagraniczny oraz zadłużenie.
Klaudia Trzepizur od kilku lat występuje na scenie i spełnia swoje marzenia w zespole Clödie. Po głośnej aranżacji przeboju "Zombie" grupy The Cranberries kapela postawiła na własną twórczość. Na naszej scenie muzycy zaprezentowali najnowszy singiel "Hold on".
Literatura opisuje rzeczywistość, z którą każdy człowiek mierzy się w codziennej wędrówce. Nie pomija również śmierci, która i w prozie, i w poezji odnalazła swoje miejsce. Jak jest obrazowana?
Obchody uroczystości Wszystkich Świętych niosą za sobą chwilę zadumy, skłaniającą nas do przywołania pamięcią najbliższych, którzy odeszli. Odwiedzanie cmentarzy i zapalanie na grobach zniczy to tradycja, która pozwala nam pielęgnować związane z nimi wspomnienia. Dla naszych pradziadów śmierć i związane z nią obrzędy miały zgoła inne znaczenie. Zwyczaje żałobne obowiązujące kilka dekad temu znacząco różnią się od tych, które praktykowane są obecnie.
Wraz z początkiem 2022 roku wprowadzone zostaną zmiany, jeśli chodzi o zasiłek chorobowy.
Najważniejsza zmiana wiąże się ze skróceniem prawa do niego. Ustawa przewiduje natomiast prawo do zasiłku macierzyńskiego dla kobiet, które z przyczyn od siebie niezależnych utraciły prawo do ubezpieczenia chorobowego i urodziły dziecko. Szerzej temat rozwinął w naszym studiu radca prawny Przemysław Ligęzowski.
Elisabeth von Kuster ponad 30 lat temu wraz z mężem zakupiła pałac w Łomnicy. Nie bez powodu. Miejsce to należało przed wojną do przodków partnera. Obecnie kobieta urządziła w jednym z budynków muzeum, by nowe pokolenia mogły poznać historię jej rodziny i jego mieszkańców. Co możemy zobaczyć na miejscu?
Jak co roku na cmentarzach w całej Polsce odbywają się kwesty. Ratujemy najstarsze zabytki, chcemy, by pomniki były w dobrej kondycji, byśmy mogli je oglądać przez kolejne długie lata. Na warszawskie Powązki z puszkami wybrał się Piotr Wojtasik oraz Katarzyna Zawadzka. Jak wygląda sytuacja?
Pomnik z granitu, marmuru, piaskowca czy lastryko trzeba pielęgnować w odpowiedni dla danego materiału sposób. Woda, płyn do mycia naczyń i szczotka mogą zniszczyć niektóre kamienie. W Dzień Dobry TVN gościła dziennikarka i autorka poradników Małgorzata Świgoń, która zdradziła m.in., jak usunąć wosk z pomnika.
Na cmentarzach zaczyna brakować miejsca, a ceny pieczar wciąż rosną. Prawo pogrzebowe jest przestarzałe. Czy nowa ustawa pomoże? Ma zostać skierowana do prac w tym roku.
Wszystkich Świętych - choć ideologicznie połączone z pamięcią o zmarłych - jak każda uroczystość stało się festiwalem komercji. Upamiętniając bliskich sztucznymi kwiatami i plastikowymi zniczami fundujemy następnym pokoleniom życie na ekologicznym cmentarzu. Za olbrzymie pieniądze.
Stare i zabytkowe cmentarze można spotkać niemal w każdym zakątku świata. Jednym z nich jest Cmentarz na Pęksowym Brzyzku w Zakopanem. Dlaczego jest taki niezwykły? Skąd wzięła się jego nazwa i kto na nim spoczywa? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Magdalenę Kicińską i Agnieszkę Jucewicz połączyło wspólne doświadczenie z dzieciństwa. Dziennikarki postanowiły poruszyć problematyczny temat i porozmawiać z dorosłymi dziećmi alkoholików. Po pięciu latach pracy powstała książka "Dom w butelce". Dlaczego u osób z syndromem DDA tak ważna jest terapia? Gdzie szukać pomocy? O tym opowiedziały nam autorki.
Pomysły na to, jak sprawić sobie prezent można mnożyć. Dla każdego tą przyjemnością będzie coś innego. Jest jednak kilka takich rzeczy, które każdy z nas z powodzeniem może sobie zaserwować, by w mgnieniu oka poczuć się lepiej i nabrać sił do działania.
Szkło znane jest ludzkości już od czasów starożytnych. Z czasem zaczęto podejmować pierwsze próby jego wytwarzania i zdobienia. Jednak dopiero w średniowieczu zaczęła się rozwijać sztuka, jaką jest malowanie na szkle. Dekoracyjne malowanie szkła było wykorzystywane głównie do tworzenia obrazów o tematyce sakralnej, które były umieszczane w kościołach i klasztorach.
Zespół "Mazowsze" to nasze narodowe dziedzictwo. Jak to jest być jego częścią? Czy członkowie grupy zawsze musza być perfekcyjni? Szczegóły zdradza reportaż programu "Uwaga! TVN" w cyklu "Kulisy Sławy".
Przed nami kolejny odcinek 10. sezonu programu "MasterChef". Tym razem kuchnia zamieni się w gęsty las, a uczestnicy będą musieli wykazać się znajomością potraw wegańskich. Kto będzie musiał oddać fartuch?
"Kobieta na krańcu świata" to program, w którym Martyna Wojciechowska pokazuje, jak wygląda życie kobiet w różnych częściach globu. Gdzie słynna podróżniczka zabierze nas tym razem?