Jej dom zniszczyły rosyjskie rakiety. W jego ruinach zorganizowała sesję ślubną

Autor:
Adam
Barabasz
Źródło:
CBS News, Instagram
panna młoda na tle zdewastowanego domu, ruiny, gruz

Daria Steniukova przygotowywała się do ślubu, gdy rosyjskie rakiety uderzyły w jej rodzinny dom w ukraińskiej Winnicy. W czasie nalotu w mieście zginęły 24 osoby. Ceremonia odbyła się normalnie i towarzyszyła jej niezwykła sesja zdjęciowa, której efekty obiegły cały świat.

Wojenny ślub w Ukrainie

Pomimo działań wojennych w Ukrainie życie codzienne - choć w cieniu rakiet i bomb - toczy się dalej. Rodzą się dzieci, ludzie zakładają rodziny, wykonują codzienne obowiązki. Daria Steniukova i Vitaly Zavalniuk również mieli plany: w piątek 15 lipca miał obyć się ich ślub. Dzień wcześniej w rodzinne miasto panny młodej uderzają jednak rosyjskie rakiety. Giną 24 osoby, w tym kilkuletnia dziewczynka.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

- Dzisiaj odłamał się kawałek mojego serca - napisała Daria tuż po ataku. - Od fali uderzeniowej, mój dom został uszkodzony. A to tylko niewielka część, która jest na zdjęciu. W tym czasie mieszkali tam ludzie, którzy przenieśli się z Charkowa. Żyją i mają się dobrze. Ale nie potrafię sobie wyobrazić, co się dzieje w ich głowach. Te wydarzenia sprawiły, że wiem, jak to jest, gdy dzieciństwo zostaje odebrane, gdy zabierają coś, w co włożyło się swoje serce i duszę, kiedy na celowniku jest miejsce, w którym się dorastało. To boli. Ten horror nigdy nie zostanie zapomniany. Słyszałam krzyki wojskowych: "uciekaj, co ty tu jeszcze robisz". A ja nie mogłam uciec, bo pomagałam ludziom wynosić ich rzeczy i ładować je do samochodu - dodała, relacjonując na instagramowym profilu dramatyczne wydarzenia z Winnicy.

Ślub odbył się zgodnie z planem, ale wesele przesunięto o jeden dzień z uwagi na panującą w mieście żałobę.

Winnica. Sesja ślubna w ruinach

Po ślubie panna młoda zdecydowała się wrócić do zniszczonego domu w towarzystwie fotografa. Efektem tej wizyty była niezwykła sesja zdjęciowa. Daria Steniukova zapozowała wśród ruin ubrana w suknię ślubną. Na fotografiach można zobaczyć zdewastowane wnętrza, rozrzucone rzeczy, pościel pozostawioną w pośpiechu, zabawki leżące na podłodze. Wyjątkowo mocne wrażenie robi kadr, w którym wojenną pannę młodą uchwycono na tle zniszczonej tapety w pokoju dziecięcym.

- Na dzień przed ślubem dom jej dzieciństwa pozostał tylko we wspomnieniach - opisał swoją pracę Oleksandr Demianiv, fotograf, który wykonał zdjęcia. - W jej [panny młodej - red.] oczach widać mieszane uczucia strachu, złości i świetlanej przyszłości... - podsumował.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło: CBS News, Instagram

Źródło zdjęcia głównego: Eerik / Getty Images, daria_steniukowa / Instagram

Pozostałe wiadomości