Do obiegu trafią nowe banknoty. Wizerunek zmarłej w 2022 roku Elżbiety II zastąpi na nich podobizna króla Karola III. Jak wyglądają pieniądze? Czy te, na których widnieje monarchini zachowają ważność?
Agrafka to bardzo niepozorny przedmiot. Ta niewielka zapinka, której obecne zastosowanie jest zupełnie inne niż kiedyś, występuje praktycznie w każdym domu. 10 kwietnia obchodzone jest Międzynarodowe Święto Agrafki. Co warto o niej wiedzieć? Jaka jest jej historia? Jak była używana? Sprawdź na stronie Dzień Dobry TVN.
Codziennie obchodzone są różnego rodzaju święta, czasem bardzo nietypowe lub nawet śmieszne. 10 kwietnia przypada na przykład Dzień Bandurka, czyli instrumentu inaczej nazywanego też bandurą. Kojarzony jest on przede wszystkim z Kozakami. Jak wygląda ten instrument? Skąd pochodzi? Dowiesz się tego ze strony Dzień Dobry TVN.
Carmen i Lupita Andrade to 23-letnie bliźniaczki syjamskie, przed którymi los postawił wiele wyzwań. Dziewczyny nie tylko są złączone ciałem, ale także deklarują, że mają inne orientacje seksualne. Podczas gdy jedna z sióstr spotyka się z mężczyzną, druga jest aseksualna. Jak odnalazły harmonię w miłosnym współistnieniu?
Melissa Weaver nie dostała pracy z powodu makijażu. A dokładnie, jego braku. Rekruter uznał, że nie włożyła wystarczającego wysiłku w swój wygląd. - To naprawdę przypomina dyskryminację - komentują oburzeni internauci.
"Obgadywaniu często towarzyszy atmosfera pełna plotek, zazwyczaj bez jej udziału i z brakiem pozwolenia na dzielenie się informacjami na temat jej życia".
Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie we własnym domu. Mieszkańcy Osiedla Las postanowili wciąć sprawy we własne ręce i założyli straż sąsiedzką. Dlaczego się na to zdecydowali? Czy ich działania przynoszą efekty?
8 kwietnia wypada Międzynarodowy Dzień Romów. Święto to obchodzone jest na całym świecie, a wydarzenia z nim związane organizowane są zarówno na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym. Czy to prawda, że "dziś prawdziwych Cyganów już nie ma"? Co wiemy o tej mniejszości, która zamieszkuje również terytorium Polski? Sprawdź na stronie Dzień Dobry TVN.
Artur Szpilka to utalentowany pięściarz oraz zawodnik MMA, który stracił kilka lat swojego życia przez hazard i narkotyki. Na szczęście trudny czas ma już za sobą, a od kilku lat tworzy szczęśliwy związek z Kamilą Wybrańczyk.