Tomasz Habdas jak nikt zna się na polskich górach. Autor książki "Polskie góry zimą. 25 nieoczywistych szlaków" zdradził naszym widzom jak zaplanować bezpieczne, zimowe, rodzinne wycieczki na południu kraju.
Głos w sprawie zabrał m.in. przedstawiciel linii lotniczej.
- Piękniejszej starówki dawno nie widziałem - ocenia Michał Cessanis.
Tajemnica tkwi w przekazywanych z dziada pradziada porzekadłach.
Praca na pokładzie samolotu to marzenie wielu osób. Tymczasem stewardessy i stewardzi zatrudnieni w jednej z indyjskich linii lotniczych poważnie zastanawiają się nad zmianą posady. Wszystkiemu winne są wyśrubowane wytyczne dotyczące ich wyglądu. Jak, zdaniem przewoźnika, powinni prezentować się członkowie personelu pokładowego?
Co ma się zmienić?
Święta tuż-tuż. To najwyższy czas na zakup choinki. Ale jakie drzewko wybrać? Cięte czy w doniczce? Porad na ten temat udzielił Łukasz Skop w cyklu "Co z tego wyrośnie?". Podpowiedział też, jak dbać o rośliny w domu i co zrobić z iglakami po świętach.
"Robią genialnej jakości jedzenie".
Emigracja Polaków do Stanów Zjednoczonych trwa nieprzerwanie od wieków. O jej trudnych początkach opowiedział w Dzień Dobry TVN Artur Owczarski - autor książek o Stanach Zjednoczonych. Kim był Leopold Moczygemba? Dlaczego w XIX wieku tak wielu naszych rodaków wyjechało do USA?
"Najfajniejsze w życiu, poza miłością, to jest mieć przygody"
Jak wygląda jego ranczo?
Cypr staje się coraz popularniejszym kierunkiem wybieranym przez Polaków. W cyklu "Do zobaczenia..." Michał Cessanis pokazał miejsca, które warto tam odwiedzić. Jakie są najpiękniejsze atrakcje wyspy?
"Jest tutaj ekstremalnie"
"Do tej pory nie było tam jeszcze polskiej bandery".
Rajd przyciąga uczestników z całego świata.
Pinakoteka to galeria obrazów, w której przechowywano najcenniejsze dla danej kultury dzieła sztuki. Najsłynniejszą była ta mieszcząca się na Akropolu w Atenach. Bezcenne oryginały lub kopie dzieł wielkich mistrzów gromadzono w świątyniach, pałacach władców. Podstawą dla pinakotek publicznych były te umieszczane w portykach. Obecnie najważniejsze pinakoteki mieszczą się w Watykanie, Monachium oraz Mediolanie.
Przed nami długi weekend 11-13 listopada.. Jak go zaplanować? Gdzie wyjechać?
Jeżeli waszym idolem w dzieciństwie był Indiana Jones i do dziś marzycie, by odkrywać tajemnice, to koniecznie musicie poznać Marcina Tymińskiego i Michała Piotrowskiego.
Pochodzenie nazwy.
Artur Owczarski jest reportażystą, który pisze o swoich wyprawach do Stanów Zjednoczonych.
Dolina Będkowska znajduje się w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Ma długość 8 kilometrów i jest jedną z najdłuższych dolin w całej Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Jest to też przepiękna okolica i wymarzone miejsce do spokojnych, długich spacerów.
To miejsce na Podlasiu przyciąga nawet prezydentów.
Niepełnosprawność nie wyklucza podróży drogą powietrzną, a jednak osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się często mierzą się z rozmaitymi utrudnieniami na lotniskach czy w samolotach.
Okazuje się, że w naszym kraju jest ich wiele, a 13 z nich opisał w swojej książce Jakub Kuza.
"Moje życie skończyło się prawie 16 stycznia 2017 roku".
„Żadne dziecko nie powinno tej wody pić”.
Akropol w Atenach to główny punkt wycieczek po stolicy Grecji. Jednym z najciekawszych zabytków jest świątynia Ateny Dziewicy (Partenos), czyli Partenon. Najdoskonalszy przykład porządku doryckiego w architekturze z rzeźbami wykonanymi przez samego Fidiasza – czy może być coś bardziej wyjątkowego?
Turystyka na obszarze Val di Sole odgrywa znaczącą rolę. Wiele osób przybywa do tego miejsca ze względu na świetne warunki do jazdy na nartach.
Zwiedzanie cmentarzy, eksplorowanie opuszczonych budynków czy spacery szlakiem kryminalnych wydarzeń - to zaledwie część nietypowych atrakcji, które niesie za sobą nekroturystyka. Nowy trend podróżniczy błyskawicznie zyskuje uznanie miłośników mocnych wrażeń. Jakie miejsca warto odwiedzić, by przekonać się o jego wyjątkowości?
Już wkrótce składanie wniosków paszportowych stanie się jeszcze łatwiejsze. Dodano kolejne usługi online. Ma to usprawnić funkcjonowanie rejestrów centralnych. Co się zmienia?