Dziecko

11-latka z nietypową pasją. Poznaj najmłodszą tatuażystkę w Polsce

Dziecko


Oliwia może poszczycić się tytułem najmłodszej tatuatorki w Polsce. Swój pierwszy tatuaż wykonała w wieku 7 lat. Dziś uczy się i w wolnych chwilach rozwija pasję w salonie taty.

Pierwsze kroki

Już od najmłodszych lat Oliwia Krygowska interesuje się tatuażem. Pasją zaraził ją tata, Anatol Krygowski, który jest tatuażystą. Dziewczynka często towarzyszyła mu w pracy i nie trzeba było długo czekać, aż sama chwyci za maszynkę. Pierwszy rysunek na skórze zrobiła, gdy miała 7 lat - na przedramieniu ojca umieściła swoje imię i psią łapkę.

Mimo że jej priorytetem jest szkoła, Oliwia nie zaniedbuje rozwijania swoich umiejętności. 11-latka przyznaje, że jej hobby jest nietypowe, ale nie miała do czynienia z negatywnymi reakcjami.

"Nie spotkałam się z krytyką ze strony nauczycieli, a rówieśnicy mi dopingują i chcą, żeby mi wyszło w tym, co robię" – wyznała Oiwia.

Postępy dziewczynki nadzoruje tata. Przed wykonaniem prawdziwego tatuażu klientowi, 11-latka robi próbną wersję na sztucznej skórze. W ten sposób ćwiczy swój warsztat. Anatol Krygowski nie kryje dumy z Oliwii i bardzo się cieszy, że ma komu przekazać swoją wiedzę. Ma też nadzieję, że córka właściwie ją wykorzysta i być może kiedyś zastąpi go w salonie.

ZOBACZ: 11-letnia Oliwia tatuatorka w akcji:

Pierwsze sukcesy i plany na przyszłość

W listopadzie Oliwia została wyróżniona nagrodą specjalną przez jury na festiwalu Tattoo Days w Łodzi. Dzięki swoim umiejętnościom dziewczynka pokonała blisko 700 tatuażystów. W najbliższym czasie 11-latka przygotowuje się do nowego projektu, podczas którego wykona tatuaż w duecie.

Oliwia chce kontynuować rozwijanie swojej pasji, ale jeszcze nie deklaruje tego, że w przyszłości zajmie się nią profesjonalnie. Na razie, zamiast swojej kariery, planuje… pierwszy tatuaż. Wzorem, który najbardziej przypadł jej do gustu jest wilk. Z jego realizacją musi się jednak wstrzymać, ponieważ potrzebuje na to zgody rodziców. Jak przekonuje tata Oliwii, długo nie będzie musiała czekać:

Jestem skłonny już niedługo się zgodzić. Chociażby z tego powodu, że widzę, jak Oliwia mocno dojrzała. Ja swój pierwszy tatuaż miałem w wieku 13 lat. Już go usunąłem, ale w życiu trzeba żałować pewnych rzeczy. Człowiek się uczy na błędach

Zapytany o to, dlaczego przy wykonywaniu tatuażu istotny jest wiek, Anatol Krygowski odpowiedział:

Wydaje mi się, że dojrzałość to podstawa, podjęcie realnej decyzji. Czasem pewnie trudno dzieciom zrozumieć, że to jest faktycznie na całe życie

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Czym zajmuje się tatuażysta i na jakie zarobki może liczyć?

Czy nauczycielowi wypada mieć tatuaż? Społeczeństwo mówi: tak!

Tatuaże na bliznach – kiedy można je zrobić? Jakie są najpopularniejsze wzory?

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości