Już jedno dziecko potrafi wywrócić życie rodziców do góry nogami, a co dopiero mówić o sześciorgu? Na własnej skórze przekonała się o tym para z Tylmanowej. Kaja, Nela, Zosia, Malwina, Filip i Tymon skończyli właśnie dwa lata. Jak dzieci obchodziły swoje urodziny? Kto zdmuchnął świeczki na torcie?
Lato zbliża się wielkimi krokami. Dla dzieciaków nie ma większej frajdy niż zabawa w wodzie. Aby urozmaicić czas spędzony w basenie i sprawić, żeby był on bezpieczny, niezbędne są gadżety. Magda Kordaszewska radzi, jak wybrać te najciekawsze.
Toksyczne matki nie są domeną patologicznych rodzin. Wiele dzieci wychowuje się w takich domach, nie mając świadomości, że nie jest normą to, że własna rodzicielka nie kocha ich bezgranicznie. Monika postanowiła opisać nam własną historię. Wie, że utożsamiać się z nią będą tysiące ludzi, jeśli nawet nie miliony.
Księżniczka Beatrycze jest w ciąży. Wnuczka Królowej Elżbiety II i jej mąż Edoardo Mapelli Mozzi oczekują narodzin pierwszego dziecka. Z oficjalnych informacji przekazanych przez Pałac Buckingham wiadomo, że maluch ma się urodzić jesienią.
"Łowcy pedofilów" zatrzymali 22-letniego mieszkańca Mycielina, podejrzanego o nakłanianie 11-latki do kontaktów seksualnych. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim Maciej Meler poinformował, że mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.
Banki Mleka Kobiecego są szansą dla dzieci, które nie mogą być karmione pokarmem własnej matki. Na całym świecie z tego rozwiązania korzysta ponad milion maluchów. Na czym polega idea Banku Mleka Kobiecego? Kto może z niego skorzystać?
19 maja świętujemy ogólnopolski Dzień Bliźniąt. Z tej okazji do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy znane mamy: Maję Hyży, Paulę Tumalę i Annę Guzik, by porozmawiać o ich podwójnym szczęściu, ale i wysiłku, z którym mierzą się każdego dnia.
400 dawczyń pokarmu kobiecego sprawiło, że z ich mleka skorzystało w Polsce ponad 3,6 tys. dzieci. Na świecie rocznie karmi się nim około miliona maluchów, a zapotrzebowanie jest coraz większe. 19 maja przypada Światowy Dzień Honorowej Dawczyni Mleka Kobiecego. Co trzeba zrobić, żeby nią zostać?
Po ponad siedmiu miesiącach nieobecności do szkół wróciły w tym tygodniu dzieci z klas 4-8, czyli starsze roczniki szkół podstawowych. Jak sobie radzą z tym pociechy, rodzice i nauczyciele? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadały dyrektorka SP nr 103 w Warszawie, Danuta Kozakiewicz oraz dyrektorka SP nr 8 w Gdańsku, Katarzyna Kędzioł.
Erika Weber, jedna z użytkowniczek TikToka, podzieliła się z fanami niecodzienną informacją. Świeżo upieczona mama przyznała, że jej dziecko pobiło rekord wśród noworodków. W dniu narodzin synek ważył bowiem aż 5,6 kg.
Anna Starmach niedawno po raz drugi została mamą. Kilka dni temu na świecie pojawił się jej syn, Gucio. Teraz jurorka MasterChefa po raz pierwszy wybrała się z nim na spacer. Nie wszystko jednak poszło po jej myśli.
Karolina Collier i jej mąż dwa lata temu zdecydowali się na adopcję córeczki. Lenka miała wówczas dwa lata i była wychowywana w domu dziecka w Korei Południowej. Karolina prowadzi blog "Koreańska mama”. Dzieli się tam radościami i trudnościami, z jakimi wiąże się adopcja oraz doświadczeniami z życia w wielokulturowej rodzinie.
Często zdarza się, że mężczyzna, z którym wszystko dobrze się układało przed narodzinami dziecka, nagle zachowuje się, jakby opieka nad maleństwem należała tylko do matki. Warto zastanowić się wtedy, czy wcześniej były jakieś sygnały świadczące o tym, że nie odnajdzie się w tej roli. Co możemy zrobić w tak trudnej sytuacji? O zdanie zapytaliśmy psycholożkę Karolinę Dziadkiewicz.
Nawyki i styl życia to coś, co od najmłodszych lat przekazują nam rodzice. Jak się okazuje, wpływ na zdrowie dzieci ma także psychika mamy i taty. Przeprowadzone niedawno badania wyraźnie pokazują, że dorośli, którzy miewają stany lękowe oraz są mało podatni na stres, nieświadomie narażają swoje maluchy na zwiększone ryzyko nadwagi i otyłości.
Wprawdzie obostrzenia związane z pandemią są stopniowo znoszone, ale to nie znaczy, że z dnia na dzień przestaniemy odczuwać skutki izolacji. Z jej powodu szczególnie trudno było dzieciom i nastolatkom, ponieważ kontakt z rówieśnikami jest dla nich niezbędny do prawidłowego rozwoju. Jak pomóc dziecku zwalczyć konsekwencje wyłączenia z życia społecznego, podpowiada Małgorzata Kłoś, psychoterapeuta w Ośrodku Centrum oraz psycholog w niepublicznym liceum w Warszawie.
Z balkonu na trzecim pietrze wypadł półtoraroczny chłopiec. Do zdarzenia doszło na jednym z osiedli w Lublinie. Mimo, że chłopcu nic się nie stało i najprawdopodobniej był to wypadek, policja i tak zamierza przyjrzeć się sprawie.
Międzynarodowy Dzień Rodzin to święto, które obchodzimy 15 maja. To wspaniała sposobność do przypomnienia sobie, jak ważni są nasi najbliżsi i do podziękowania im za obecność. Które gwiazdy często dzielą się w mediach społecznościowych radością i emocjami, jakie towarzyszą im w życiu rodzinnym?
Według nowych badań naukowców z University College London, matki, które urodziły dziecko podczas pierwszej fali pandemii COVID-19, dwukrotnie częściej cierpiały na depresję poporodową. Niemal 48 proc. spośród przebadanych kobiet skarżyło się na objawy, które wskazują właśnie na taką dolegliwość.
Wybór imienia dla dziecka to niełatwe zadanie. Część rodziców w swoich poszukiwaniach stawia przede wszystkim na oryginalność i niejednokrotnie daje się ponieść fantazji. I tak na świat przychodzą Prosecco, Pandemica lub Motel. Jakie jeszcze "nietypowe" imiona rodzice nadają swoim pociechom?
Kim jest toksyczna matka? Jakie mechanizmy stosuje? Czy wreszcie – w jaki sposób się od niej uwolnić? O trudnych relacjach z matką rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z psychoterapeutą Robertem Rutkowskim.
Jaki rzeczy można podarować dziecku na komunię, by prawić mu radość, a przy tym nie wydać fortuny? Kilka propozycji podsuwa Konrad Koterba, poszukiwacz gadżetów. Gość Dzień doby TVN podpowiada także, czym warto kierować się przy wyborze komunijnego upominku.
Tess i Chris Giddings mają siedmioro dzieci. Najmłodsze ma 3 lata, najstarsze – 14, a każde ma inny kolor skóry. Określają się jako "tęczowa rodzina". Jak wygląda ich życie?
Zamierzasz zaprowadzić dziecko do gabinetu kosmetycznego na przekłuwanie uszu pistoletem? To błąd! Choć metoda ta była popularna przez wiele lat, obecnie lekarze ostrzegają przed jej konsekwencjami. Czy istnieje bezpieczny sposób na przekłucie uszu?
W czasie ciąży z tygodnia na tydzień zachodzą dynamiczne zmiany w ciele kobiety i rozwijającego się dziecka. W 10. tygodniu ciąży płód wyglądem zaczyna przypominać miniaturowego człowieka i jest już dobrze widoczny w badaniu USG. Na tym etapie, właśnie za pomocą USG, określa się, czy dziecko rozwija się prawidłowo.
W czasie laktacji wiele matek zastanawia się, co jeść, aby nie zaszkodzić swojemu dziecku. W Internecie znaleźć można wiele mitów dotyczących diety matki karmiącej. Co zatem spożywać, a czego unikać? O czarnej liście produktów opowiedziała nam Katarzyna Gąsior, dietetyk kliniczny.
Martyna Wojciechowska od lat z powodzeniem łączy podróżowanie po całym świecie z wychowywaniem córki. Okazuje się jednak, że macierzyństwo było dla niej niespodzianką. W rozmowie z Tomaszem Sekielskim dziennikarka wyznała, że lekarze utrzymywali, iż nie będzie miała dzieci.
Egzaminy ósmoklasistów zaczynają się niedługo, bo już 25 maja. To pierwsze poważne sprawdzanie poziomu zdobytej wiedzy w ich życiu. Temu wyzwaniu towarzyszy kolejne, równie stresujące, czyli wybór szkoły średniej. W jaki sposób rodzice mogą w tym pomóc dziecku?
Niemal każdy rodzic był w sytuacji, kiedy napominał swoje dziecko, aby przestało coś ciągle robić, a ono z uporem powtarzało znienawidzoną przez mamę czy tatę czynność. Czy maluchy robią nam na złość? Jak reagować w takich sytuacjach? Zapytaliśmy o to Annę Dydzik, autorkę bloga Nieperfekcyjna mama oraz psycholog Dorotę Maciejec.
Od dnia ślubu niemal cały czas jest w ciąży. Najdłuższa przerwa trwała dziewięć miesięcy. Dzieci rodzi co roku i planuje z mężem mieć ich 14 lub więcej. 36-latka uwielbia być w ciąży i kilka miesięcy po porodzie ponownie ogłasza radosną nowinę. Z czym musi się mierzyć, a z czego tłumaczyć tak liczna rodzina? Jej życie można śledzić w mediach społecznościowych.
W przyszłym tygodniu uczniowie klas 4-8 z podstawówek oraz ze szkół ponadpodstawowych wracają do nauki hybrydowej. Wydawać by się mogło, że wszyscy są stęsknieni za normalną rzeczywistością i cieszą się na spotkanie z rówieśnikami. Tymczasem nie jest to wcale tak oczywiste. Czego obawiają się dzieci i nauczyciele? O tym opowiedzieli nam Tomasz Bilicki, pedagog, terapeuta i nauczyciel oraz Agnieszka Wielgosz, aktorka, mama ósmoklasistki.