Newsy

Nowe obostrzenia od 28 grudnia - jest rozporządzenie rządu. Co z kasynami?

Newsy

Montani/Pixabay

Od 28 grudnia do 17 stycznia ponownie zamknięte będą galerie handlowe. Obowiązywać też będzie zakaz działalności związanej z prowadzeniem dyskotek i klubów nocnych, basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness. Tak wynika z rządowego rozporządzenia. Nie dotyczyło ono jednak kasyn, co wywoływało spore zdziwienie. Teraz ma się to zmienić.

Koronawirus w Polsce - nowe obostrzenia

Zgodnie z opublikowanym rozporządzeniem od 28 grudnia do 17 stycznia obowiązywać będzie zakaz działalności związanej z prowadzeniem dyskotek i klubów nocnych, basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness. Zmiana nie dotyczyła kasyn, w których aktualnie może przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni przeznaczonej dla klientów.

O to, dlaczego do tej pory rząd nie zdecydował się na zamknięcie kasyn, we wtorek rano pytany był szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

- Przyznam się, że nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie - odpowiedział minister Dworczyk w rozmowie z TVN24.

Kasyna będą zamknięte

O tym, że kasyna zostaną zamknięte poinformował wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. Jak wyjaśnił, temat ich funkcjonowania poruszono na posiedzeniu rządu. Wiceminister zapowiedział zmianę rozporządzenia.

- Temat poruszony na posiedzeniu rządu. Będzie szybka nowelizacja. Kasyna będą zamknięte - napisał Wąsik na Twitterze.

Koronawirus w Polsce - galerie handlowe

Od 28 grudnia w obiektach handlowych lub usługowych o powierzchniach powyżej 2000 m kw. będzie obowiązywał zakaz handlu detalicznego. Co ważne - w galeriach będą mogły działać sklepy spożywcze, apteki, drogerie, księgarnie, sklepy zoologiczne, budowlane, meblowe, z akcesoriami samochodowymi, usługami telekomunikacyjnymi.

Ponadto pracować będą lokale usługowe: fryzjerskie, kosmetyczne, optyczne, medyczne, bankowe, pocztowe, ubezpieczeniowe, a także pralnie i myjnie samochodowe, warsztaty naprawy aut, ślusarskie, szewskie, krawieckie oraz lokale gastronomiczne, które sprzedają jedzenie tylko na wynos.

Nowe obostrzenia a sylwester i ferie. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Od nowego roku więcej zapłacimy za prąd. Co zrobić, aby zmniejszyć nasze rachunki?

Kwarantanna narodowa - odpowiadamy na pytania widzów. Co grozi za przemieszczanie się w sylwestra?

Infolinia i strona www o szczepieniach przeciw COVID-19. Kto i kiedy może się zaszczepić?

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP, wp.pl

Pozostałe wiadomości