Newsy

Wigilia 2020 - czy 24 grudnia obowiązują godziny dla seniorów?

Seniorzy w aptece

Morsa Images/Getty Images

Newsy

Wigilia 2020 - czy 24 grudnia obowiązują godziny dla seniorów?

Seniorzy w aptece

Morsa Images/Getty Images

Wigilia to ostatni moment na zrobienie świątecznych zakupów. Warto wiedzieć, że sklepy w tym dniu pracować będą inaczej, niż zwykle. Handel może być prowadzony tylko do godziny 14:00. Czy obowiązują godziny dla seniorów? 

Wigilia 2020 - godziny dla seniorów 

Zgodnie z rozporządzenie Rady Ministrów w wigilię 24 grudnia 2020 nie obowiązują godziny dla seniorów. Sklepy będą czynne krócej, a handel może być prowadzony tylko do godziny 14.00.

Przepisy, które pozwalają dokonywać zakupów w dni powszednie w godzinach 10-12 tylko osobom po 60. roku życia – obowiązują od października. Rząd przekonuje, że godziny dla seniorów zostały wprowadzone w trosce o zdrowie seniorów podczas pandemii koronawirusa. Jednak większość przedstawicieli branży handlowej podkreśla, że przepis ten jedynie jeszcze bardziej utrudnia funkcjonowanie.

Godziny dla seniorów 

Wiele sklepów boryka się z całkowitym brakiem klientów między godziną 10 a 12, o czym przedstawiciele branży handlowej informowali niejednokrotnie. Jak się jednak okazuje, klienci przyzwyczajeni do godzin dla seniorów - często spędzając czas i pracując w domu - przestali odwiedzać sklepy także rano, przed godziną 10.

Niestety, godziny dla seniorów nie spowodowały, że seniorzy robią zakupy tylko w wyznaczonym czasie. 

- Są za to zmorą dla sklepów i innych klientów, którzy zakupy muszą planować po 12, nawet jeśli dotyczą one typowo śniadaniowych produktów - czytamy na portalu wiadomoscihandlowe.pl 

Tegoroczne święta seniora inne niż zawsze. Jak je spędzą? Zobacz wideo:

x-news 

Zobacz też:

Pogoda na święta Bożego Narodzenia 2020. Będzie śnieg! 

5 gości podczas Wigilii. Czy w ten limit wliczają się dzieci? 

Boże Narodzenie w Polsce w czasie koronawirusa. Czy osoby przyjeżdzające z zagranicy muszą iść na kwarantannę?

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl |
Co sądzisz o tym artykule?
64
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0