Newsy

Pogoda na święta Bożego Narodzenia 2020. Będzie śnieg! 

Pogoda na dzień + 4 kolejnych dni (21 + 22-25.12.2020) | POLSKA

Newsy

Pogoda na święta Bożego Narodzenia 2020. Będzie śnieg! 

Pogoda na dzień + 4 kolejnych dni (21 + 22-25.12.2020) | POLSKA

Prognoza pogody na święta 2020. Synoptycy zapowiadają deszczową Wigilię, ale przewidują też opady śniegu w Boże Narodzenie oraz drugiego dnia świąt. 

Prognoza pogody na Wigilię 2020 r.

Zgodnie z orientacyjną synoptyczną prognozą pogody, przygotowaną przez IMGW i opisaną w jego komunikacie prasowym, czwartek, czyli Wigilia Bożego Narodzenia, przyniesie pierwsze symptomy zimy, ale jedynie na północy kraju.

- Tam opady deszczu przechodzić będą w ciągu dnia w deszcz ze śniegiem. W całym kraju będzie pochmurno i deszczowo. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 2 st. C, 4 st. C na północy, około 7 st. C w centrum, do 12 st. C na południowym zachodzie. Wiatr będzie już przeważnie słaby-  – przewiduje Instytut.

Prognoza pogody na Boże Narodzenie 2020 r. i drugi dzień świąt 

Zimową aurę, według IMGW, może miejscami przynieść Boże Narodzenie. - Choć będzie pochmurno, to występować będą opady deszczu ze śniegiem i śniegu, a jedynie na południu początkowo jeszcze deszczu. Będzie już zdecydowanie chłodniej. Temperatura maksymalna prognozowana jest w przedziale od 1 st. C na północnym wschodzie do 4 st. C na południu. Cieplej będzie jedynie nad morzem, do 6 st. C. Nieco wzmoże się wiatr, który będzie potęgował odczucie chłodu – czytamy w prognozie.

- Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (sobota) może przywitać nas niewielką pokrywą śnieżną w całej Polsce, która w ciągu dnia może jeszcze przyrastać, ponieważ przez całą sobotę miejscami padać będzie przelotny śnieg – wyjaśnia IMGW.

Jak wskazuje, po nocy z ujemną temperaturą, od -5 st. C do -1 st. C, w dzień temperatura maksymalna od -2 st. C na Podhalu, 0 st. C na północnym wschodzie, do 2 st. C na zachodzie i północy.

Prognoza pogody na niedzielę, 27 grudnia 2020 r. 

Dzień po świętach, w niedzielę, śniegu będzie można spodziewać się jedynie na północy kraju. - Dominować będzie zachmurzenie duże, ale pojawiać się będą również większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna wynosić będzie od -1 st. C na północnym wschodzie do 3 st. C w centrum i na zachodzie – zapowiada IMGW.

Jak zaznacza, chłodniej tego dnia będzie w obszarach podgórskich. - Na Podhalu temperatura może nie wzrosnąć przez cały dzień powyżej -4 st. C, co będzie sprzyjać utrzymywaniu się pokrywy śnieżnej w tym rejonie. W całym kraju odczuwalnie będzie znacznie chłodniej, za sprawą silniejszego i porywistego wiatru, wiejącego z kierunków południowych – czytamy.

Zobacz też:

Co region to inny zwyczaj. Tradycje bożonarodzeniowe i wierzenia z różnych części Polski

Gwiazda Betlejemska pierwszy raz na niebie od 800 lat. Jakie znaki zodiaku najbardziej skorzystają na tym zjawisku?

4. rocznica zamachu w Berlinie, w którym zginął polski kierowca. Ekspert ds. terroryzmu: "Można było temu zapobiec"

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
85
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0