Gorące tematy

Gwiazda Betlejemska pierwszy raz na niebie od 800 lat. Jakie znaki zodiaku najbardziej skorzystają na tym zjawisku?

Gorące tematy

Gwiazda Betlejemska pierwszy raz na niebie od 800 lat. Jakie znaki zodiaku najbardziej skorzystają na tym zjawisku?

Ten niezwykły i wyjątkowy rok, nie może zakończyć się banalnie. Dlatego na niebie jest przygotowana dla nas jeszcze jedna, warta uwagi atrakcja. Zjawisko, które można już teraz obserwować to koniunkcja wielkich planet naszego układu słonecznego – Jowisza i Saturna. Jakie zmiany czekają ludzkość? O tym opowiedziały nam astrolog Anna Grzywaczewska-Ciuciura oraz Katarzyna Nast, która prowadzi warsztaty dla kobiet.

Dwa gazowe giganty, spotkają się w tym samym miejscu na nocnym niebie, a ich zbliżanie się do siebie można obserwować już od dłuższego czasu. Jednak najbardziej widoczne będzie ono dokładnie w dniu przesilenia zimowego, czyli 21 grudnia. Koniunkcja uściśli się o godzinie 17.00 i potrwa aż do 17.40, jednak bliskość dwóch planet pozostanie widoczna, chociaż już coraz mniej spektakularna przez następne dni. Ponieważ mamy właśnie najkrótsze dni w roku, jeśli tylko zachmurzenie na to pozwoli, będziemy mogli podziwiać złączenie gołym okiem na przestrzeni wielu godzin.

Taniec gazowych gigantów

Dla miłośników astrologii i astronomii będzie to tym większa gratka, że tak korzystnego położenia Jowisza i Saturna nie było od 800 lat! Co prawda te dwa olbrzymy (masa Jowisza jest dwa i pół raza większa niż masa wszystkich pozostałych planet Układu Słonecznego razem wziętych) spotykają się na niebie dość często, bo mniej więcej co 20 lat, ale sytuacja, w której jest to możliwe do obserwacji przez Ziemian zdarza się niezwykle rzadko! Następny taki układ będzie stosunkowo szybko, bo już w 2080 roku, ale na kolejny raz przyjdzie czekać Ziemianom aż 400 lat.

Te dwie planety spotykają się w horoskopie mniej więcej co 20 lat i ta koniunkcja wtedy występuje. Rodzą się wtedy ludzie charyzmatyczni, ludzie, którzy zmieniają świat. Jedną z takich osób był Bruce Lee, osóba, która wywarła wpływ na popkulturę

- powiedziała astrolog Merkurja. 

W astrologii położenie Jowisza i Saturna jest istotnym wyznacznikiem społecznych, politycznych i ekonomicznych wydarzeń na świecie, dlatego widoczna, jasna i wyraźna koniunkcja tych planet świadczy o czekającej nas intensywnej zmianie.

- Do końca roku te planety będą blisko siebie, będą tworzyć jasny punkt. Co za tym idzie, będą wpływać na zmianę naszego postrzegania. Każdy znak zodiaku będzie to odczuwał inaczej - dodała astrolog. 

Potrzebę zmiany jeszcze przed pandemią poczuła Katarzyna Nast. Kobieta pewnego dnia odkryła, że poza karmą istnieje także darma, czyli zjawisko, które pozwala nam się odnaleźć. Katarzyna spokój i bezpieczeństwo poczuła na Bali. Z miesiąca na miesiąc podjęła decyzję o zostawieniu dotychczasowego życia w Polsce i przeprowadzce na słoneczną wyspę.

- Ja byłam architektem, scenografem. W pewnym momencie moje życie się tak potoczyło, że zaczęłam pomagać kobietom i całą energię teraz poświęcam temu, żeby przez swoją drogę, którą przeszłam, zmieniać życie innych osób. Teraz jest idealny moment, żeby się budzić, bo planeta się budzi. Świat zaczyna się zmieniać - dodała Katarzyna.

Gwiazda Betlejemska

Zarówno dla astronomów, jak i dla astrologów jest to najistotniejsze wydarzenie ostatnich miesięcy, ale z uwagi na bliskość świąt Bożego Narodzenia, zjawisko ochrzczono nazwą Gwiazdy Betlejemskiej. Jest w tym więcej treści, niż niektórzy przypuszczają. Ponieważ takie samo spotkanie Jowisza i Saturna, ale trzykrotne (!) w znaku Ryb miało miejsce na przełomie naszej i ubiegłej ery, archeoastronomowie i astrolodzy połączyli ją z przyjściem na świat Jezusa w Betlejem.

Rzeczywiście, taki układ świadczy o niezwykłym, niesamowitym, przełomowym czasie, a osoby, które przychodzą na świat pod wpływem tej koniunkcji mogą zmieniać świat i są charyzmatycznymi osobowościami.

Spotkanie w znaku Wodnika

Koniunkcja jest tym bardziej interesująca, że będzie miała miejsce tuż po wkroczeniu obydwu planet do znaku Wodnika! Zatem wszystkie wartości reprezentowane przez ten znak, a zatem umiłowanie wolności, brak zgody na unifikację, chęć wyróżniania się za wszelką cenę, indywidualizm, oryginalność, nowatorstwo i techniczny geniusz, będą nam towarzyszyć przez najbliższe miesiące, a nawet lata.

Koniunkcja Jowisza i Saturna w znaku Wodnika uruchomi również (nareszcie!) szerszą świadomość ekologiczną i procedury w celu ratowania planety i środowiska. Nowoczesne technologie, zostaną zaprzęgnięte do szczytnych celów, a panele solarne i alternatywne źródła pozyskiwania energii wejdą wkrótce pod każdą strzechę. Bardzo przyspieszą prace techniczno-naukowe, wynalezionych zostanie mnóstwo udogodnień i usprawnień.

Bonusy dla trygonu powietrza

Najbardziej skorzystają z pobytu Jowisza i Saturna w znaku Wodnika osoby urodzone w trygonie powietrza czyli Bliźnięta, Wagi oraz oczywiście Wodniki! To dla Was kosmos przygotowuje teraz życiowe szanse i okazje od losu oraz mnóstwo atrakcyjnych niespodzianek. Odżyją i poczują się pobudzeni przedstawiciele żywiołu ognia czyli Barany, Lwy oraz Strzelce. Najmniej zadowolone będą z koniunkcji gazowych gigantów znaki wodne czyli Raki, Skorpiony i Ryby, którym pozostaje teraz mozolna praca i cierpliwe podejście do spraw partnerskich. Przedstawiciele trygonu ziemi (Byki, Panny, Koziorożce) będą się cieszyć z tego co udało im się osiągnąć w poprzednich dwunastu miesiącach i dbać o utrzymanie swojego stanu posiadania, zarówno pod względem prywatnym, jak i zawodowym.

Fantastycznych obserwacji życzy Astrolog Merkurja

Tylko na naszej stronie: Astrolog Merkurja o Gwieździe Betlejemskiej. Zobacz wideo:

Zobacz także:

Co sądzisz o tym artykule?
59
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0