galeria handlowa

  galeria handlowa

  Każdego dnia przybywa osób zakażonych SARS-CoV-2. Choć obecnie w Polsce nie ma żadnych nowych obostrzeń, nie jest wykluczone, że się pojawią. Jednym z nich może być zmiana, która znacząco wpłynie na życie. Czy do galerii handlowych będą mogły wejść wyłącznie osoby zaszczepione? Taką propozycję właśnie przedstawił Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług.

  Niedziele handlowe to temat, który od dawna budzi emocje w branży. Ostatnio dyskusja powróciła za sprawą tego, że dwie z nich - w styczniu i w marcu - przypadły na czas lockdownu, kiedy duże sklepy zostały zamknięte. Dlatego właśnie Polska Rada Centrów Handlowych zwróciła się do rządu, by wyznaczył nowe terminy niedziel handlowych.

  Galerie handlowe w Polsce są ponownie zamknięte od 28 grudnia. Ma to oczywiście związek z narastającą pandemią koronawirusa. To, kiedy zostaną otwarte, rząd będzie analizował w najbliższych dniach. Wicepremier i minister rozwoju Jarosław Gowin przedstawi wtedy swoją rekomendację. Czego należy spodziewać się po 17 stycznia?

  Od 28 grudnia do 17 stycznia ponownie zamknięte będą galerie handlowe. Obowiązywać też będzie zakaz działalności związanej z prowadzeniem dyskotek i klubów nocnych, basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness. Tak wynika z rządowego rozporządzenia. Nie dotyczyło ono jednak kasyn, co wywoływało spore zdziwienie. Teraz ma się to zmienić.

  W związku z zakazem handlu w niedzielę galerie handlowe mogą mieć "przerąbane". Szykuje się więc renesans bazarów, które - zgodnie z nowym prawem - będą działały "na legalu". Czy coś się zmieniło na bazarze? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Czy system cenowy obowiązujący w tych miejscach nadal jest płynny? Czy chemia z Niemiec jest ciągle na topie? Czy można wszystko pomacać? Filipowi udało się nawet nabyć czapkę na barnie - po bardzo okazyjnej cenie. A pastuszek, którego spotkał na bazarze był jak malowany :)

  Filip Chajzer sprawdził czym różnią się "zakupowe oczekiwania" kobiet i mężczyzn. A dokładnie to: czego oczekują kobiety i .... ile oczekują mężczyźni. W studiu Dzień Dobry TVN o przedświątecznych, i nie tylko, zakupach rozmawialiśmy z Mateuszem Janickim, Katarzyną Warnke i Radosławem Liszewskim. Zobaczcie kto lubi spacerować po galeriach handlowych, a kto tego nienawidzi. Jak myślicie do której grupy należy Marcin Meller?

  Chwila nieuwagi i ... dziecko znika rodzicom z oczu. O tym, jak łatwo jest stracić dziecko z oczu, wie chyba każdy rodzic. Do takich sytuacji dochodzi bardzo często w zatłoczonych galeriach handlowych. Jak przygotować siebie i dziecko do takiej sytuacji? Jak dzieci radzą sobie ze stresem i jak reagują w sytuacji, w której zdane są tylko na siebie? W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z Magdaleną Bill i Martą Bachórz.

  Fangor, Vasarely i Stańczak to trzech najwybitniejszych artystów op-artu, czyli sztuki działającej bezpośrednio na oko. Ich prace można zobaczyć w jednej z galerii... handlowych. O tej niezwykłej wystawie rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z prezesem domu aukcyjnego DESA Unicum Juliuszem Windorbskim. Czym różni się oglądanie dzieł sztuki w muzeum od obcowania z nią sam na sam?

  Według mieszkańców Kwidzyna w ich mieście nie ma niczego interesującego. Innego zdania jest dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Według niego Kwidzyn słynie z perły architektury - klockowatego kraba, który "trzyma w kleszczach" dwie zabytkowe kamienice. Zobaczcie, czy ich mieszkańcy są zadowoleni z takiego sąsiedztwa.