Znaki zodiaku

Koza w chińskim horoskopie

Znaki zodiaku

Aktualizacja:
Horoskop chiński - koza
Fot: Kseniia Lukianсhikova / gettyimages.com

Osoby urodzone w roku Kozy wyróżniają się ogromnym spokojem, ostrożnością i dobrym sercem. Interesują się muzyką i sztuką, często mają wrodzone predyspozycje w tym kierunku. Koza w horoskopie chińskim jest czasami przedstawiana jako osoba naiwna i łatwowierna, tym samym podatna na oszustwa. Niemniej jednak w życiu towarzyszy jej szczęście, dzięki któremu złe rzeczy rzadko ją spotykają. Znak chiński występuje w dwóch nazwach – jako Koza lub Owca. Wynika to z podobieństwa tych zwierząt i ich łagodnego usposobienia.

Chiński rok Kozy przypada co 12 lat. Horoskop wschodni opiera się na kalendarzu księżycowym, co powoduje ruchomość dnia przypadającego na Nowy Rok. Aby sprawdzić, jaki jest nasz chiński znak zodiaku, warto skorzystać z jednego z internetowych kalendarzy, który po wprowadzeniu daty urodzenia zawierającej dzień, miesiąc i rok przyporządkuje nam odpowiedni symbol.

Jaka została przedstawiona Koza w chińskim horoskopie?

Osoby spod znaku Kozy/Owcy posiadają niesamowity urok osobisty, z tego względu cieszą się popularnością w towarzystwie. Mają przyjazne usposobienie i łatwo nawiązują kontakty. Pomimo tego, iż odczuwają wewnętrzne napięcie i stres, na zewnątrz okazują dobry humor i optymizm. Ten chiński znak zodiaku posiada nienaganny, wyszukany styl i dobry gust. Koza jest bardzo wrażliwa na krzywdę drugiego człowieka oraz zwierząt. Z tego powodu lubi opiekować się innymi i poświęcać im swój czas. Świetnie czuje się na łonie natury, gdzie może w spokoju oddać się marzeniom i fantazjom. Owca posiada bardzo bogatą wyobraźnię, co w połączeniu z talentem artystycznym może zaowocować wspaniałą karierą. Z uwagi na swoje spokojne usposobienie, wszelkie decyzje podejmuje po głębszym zastanowieniu. Lubi rutynę i stara się dokładnie planować swój harmonogram dnia.

Koza została przedstawiona w chińskim horoskopie jako osoba empatyczna, która jednak własne emocje stara się trzymać na wodzy. Jest miła i uprzejma, ale do innych osób odnosi się z dystansem. Dopiero gdy dana osoba okaże się godną zaufania, Koza otwiera się i dzieli swoimi uczuciami. Ten chiński znak obdarzony został filozoficzną naturą i skłonnością do zawierzania swoich spraw losowi. Koza posiada altruistyczne skłonności i wierzy, że jej działania mogą zmienić świat na lepsze. Bardzo ważne jest dla niej poczucie bezpieczeństwa, z tego względu unika ryzykownych sytuacji. Owca nie będzie więc wymarzonym kompanem podróży, z którym wyruszy się w szaloną podróż dookoła świata. Ciemną stroną tego znaku jest nadwrażliwość i zbytnie przejmowanie się innymi. Osoby urodzone w roku Kozy pomimo uśmiechu na twarzy, nie czują się szczęśliwe. Przeszkadzają im własne kompleksy oraz poczucie niesprawiedliwości.

Owca – finanse i sprawy miłosne

W życiu zawodowym Koza skrupulatnie wykonuje powierzone obowiązki, nie posiada jednak wygórowanych ambicji. Z uwagi na trudności z podejmowaniem decyzji, rzadko zajmuje stanowiska kierownicze. Ten chiński znak nie sprawdzi się w zawodach obarczonych presją czasu i nadmierną dyscypliną. Korporacyjny wyścig szczurów również nie jest ich wymarzonym celem. Chiński rok Kozy obdarza osoby urodzone w tym czasie zdolnością do szybkiej adaptacji do nowych warunków pracy. Świetnie sprawdzą się także podczas pracy zespołowej, dzieląc się swoimi radami i pomysłami. W kwestiach finansowych Owca nie posiada zbyt wygórowanych oczekiwań. Nie zależy jej na pieniądzach, a gromadzenie przedmiotów nie ma dla niej większego znaczenia. Swoja uwagę skupia na kwestiach niematerialnych. Z tego powodu żyje raczej skromnie, ale na pewno nie biednie. Z rozwagą tworzy miesięczny budżet i nie przekracza zaplanowanych wydatków.

Jak chiński znak zodiaku radzi sobie w kwestiach uczuciowych? Koza posiada bardzo romantyczną naturę i zakochuje się niezwykle szybko. Wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia, w wyobraźni tworząc wizje rodem z disneyowskich bajek. Od partnera oczekuje przede wszystkim odwzajemnienia uczuć. Jest w stanie wiele znieść, ale po pewnym czasie po prostu szybko zmieni obiekt zainteresowania, jeśli jej druga połówka nie da jej tego, czego potrzebuje. W chińskim horoskopie Koza została przedstawiona jako osoba, która potrafi całkowicie oddać się swojemu partnerowi, zapewniając mu szczęście i okazując pełnię uczucia. Jej celem jest zbudowanie stabilnego związku pełnego miłości. Z uwagi na swój łagodny charakter, rzadko pierwsza wychodzi z inicjatywą. Owca ma szansę zbudować satysfakcjonującą relację ze Świnią, Królikiem lub Koniem.

Zobacz film: Na czym polega chiński horoskop partnerski?

Pozostałe wiadomości