Horoskop

Baran - jak wygląda horoskop dla tego znaku?

Horoskop

Aktualizacja:
Fot. Carmian/Getty Images

Astrologia jest dziedziną, która od wieków intryguje wiele osób. Pragniemy poznać naszą przyszłość, odkryć, co nas czeka i dowiedzieć się, jak potoczą się nasze sprawy. Najbardziej zaangażowane osoby sprawdzają każdego dnia, jak wygląda horoskop na dziś. Pora poznać, jakie tajemnice kryje w sobie baran i jaka czeka go przyszłość.

Zobacz też: Horoskop walentynkowy - Astrolog Merkurja dla zakochanych! >>>

W mowie potocznej horoskop oznacza pewnego rodzaju wróżbę czy przepowiednię. Jednakże w astrologii pod tą nazwą kryje się coś znacznie więcej – mianowicie rysunek z dokładnie ustalonymi pozycjami Słońca, planet Układu Słonecznego, Księżyca oraz innych elementów ciał niebieskich. Chcąc poznać swój horoskop, należy ustalić, w jakiej pozycji było określone ciało, na przykład w dniu urodzin osoby spod znaku barana. Na podstawie uzyskanych danych dokonuje się interpretacji i szacuje trendy w przyjętym okresie.

Zobacz też: Bliźnięta – jakie tajemnice kryją przed nami znaki zodiaku? >>>

Baran – horoskop dzienny i tygodniowy

Baran to pierwszy z kolei znak zodiaku spośród wszystkich znaków zachodniego systemu astrologicznego. Jego planetą jest Mars – symbolizujący rzymskiego boga wojny. Aby sporządzić horoskop na jutro , należy znać położenie wspomnianych już ciał niebieskich i dobrze odczytać ich znaczenie. Co ciekawe, położenie danej planety dla jednego znaku może oznaczać coś niezwykle pozytywnego, dla innego zaś, zupełną katastrofę. Horoskop tygodniowy należy do astrologii prognostycznej. Przy jego określaniu, najważniejsze jest położenie Słońca, a dopiero potem innych planet. Przykładowo baran może spodziewać się okresu powodzenia, gdy Słońce znajduje się w znaku wagi. Jakie kwestie jeszcze bierze się pod uwagę? W astrologii funkcjonuje pojęcie „domów”. Oznaczają one określone miejsce na niebie, w którym aktualnie znajdują się ciała niebieskie. Jest ich dwanaście, a każdy z nich oznacza coś innego.

Należy nadmienić, że horoskop dzienny nie tylko dla znaku barana , ale również dla wszystkich pozostałych jest praktycznie niemożliwy do wyznaczenia. Jeśli chcemy poznać nasze losy na najbliższy okres, sprawdźmy horoskop tygodniowy . W tym przypadku z większą precyzją będzie można określić faktyczne ułożenie planet, Słońca i pozostałych elementów. Kolejność ustalania ich położenia jest następująca: Księżyc, Merkury, Wenus, Mars, Jowisz, Uran, Neptun, Pluton.

Rodzaje horoskopów

Chcąc poznać swoje losy, możemy skorzystać z wielu różnych horoskopów. Oprócz dziennego i tygodniowego istnieje także horoskop miesięczny . Baran może znaleźć również przepowiednie na cały rok. Popularne są także opisy i charakterystyki znaków zodiaku. Należy jednak pamiętać, iż opisują one znaki w czystej postaci, bez uwzględniania dodatkowych elementów, na przykład w którym domu znajduje się Słońce. Prawdziwie rzetelny horoskop dla barana stanowi połączenie wielu różnych archetypów psychologicznych, w zależności od tego, jaki był układ ciał niebieskich w danym momencie. Mówiąc o czystym baranie, każda z planet musiałaby znajdować się w jego znaku, co dzieje się niezwykle rzadko. Bardzo ważnym elementem jest położenie Księżyca, szczególnie w przypadku kobiet. Oznacza on bowiem, jaki jest nasz stopień wrażliwości, stosunek do rodziny i macierzyństwa oraz nasz temperament. Ważnym elementem jest także ascendent, będący jednym z dwunastu znaków, które wschodziły w momencie naszych narodzin. To pewnego rodzaju maska pokazywana przez nas światu – na przykład zachowania, których oczekiwali od nas nasi rodzice.

Aby poznać kolejne losy barana , można sprawdzić, jak prezentuje się horoskop anielski . Według wielu wierzeń nad losem każdego człowieka czuwa jeden z aniołów. Aby dowiedzieć się, co nas czeka, konieczne jest ułożenie w odpowiedniej konfiguracji kart anielskich. Tutaj również pojawia się pojęcie dwunastu domów, symbolizujących określone sfery życia i planety. Każda karta ma znaczenie, a ich konfiguracja odzwierciedla przyszłe wydarzenia, które nas czekają. Aby prawidłowo odczytać horoskop anielski barana , należy posiadać sporą wiedzę na temat znaczenia poszczególnych kart.

Niezwykle popularny jest także horoskop miłosny . Baran dowie się z niego, z jakimi znakami zodiaku ma szansę stworzyć udany i szczęśliwy związek, a jakich lepiej unikać. Cechą charakterystyczna tego znaku jest determinacja do osiągania zamierzonych celów. Jeśli więc baran pozna wybrankę swojego serca, będzie starał się ją zdobyć wszelkimi możliwymi sposobami. Osoby spod tego znaku zakochują się bardzo szybko. Ich wadą jest stała chęć dominacji, co niewątpliwie może być kwestią nie do zaakceptowania dla niektórych partnerów. Dwie podobne osobowości będą prowadzić niekończącą się walkę o przeforsowanie swoich racji. Z tego względu polecane jest zawieranie związków z wagami lub strzelcami. Absolutnie odradzane jest łączenie się w pary z koziorożcem, rybami czy panną.

Pozostałe wiadomości