Gwiazdy

Zuzanna Szadkowski. Polka znana z amerykańskich seriali

Gwiazdy

Aktualizacja:

Zuzanna Szadkowski to polsko-amerykańska aktorka, która od lat mieszka w Nowym Jorku. Znana jest z wielu ról teatralnych i telewizyjnych, między innymi w serialu "Rodzina Soprano". Fani serialu "Plotkara" mogli podziwiać ją przez wiele lat w jednej z głównych ról - pokojówki Doroty. Jak wspomina pracę nad tą produkcją? Z aktorką rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.

Aktorka Zuzanna Szadkowski urodziła się w Warszawie, jednak, kiedy miała trzy lata jej rodzice opuścili Polskę i wyjechali do Stanów Zjednoczonych. Zamieszkali w Fort Wayne w stanie Indiana. Tam Zuzanna ukończyła R. Nelson Snider High School. Szadkowski uczęszczała także do Barnard College of Columbia University w Nowym Jorku, a następnie zdobyła tytuł magistra w dziedzinie aktorstwa w Institute for Advanced Theater Training na Uniwersytecie Harvarda.

Kariera Zuzanny Szadkowski

Na ekranie zadebiutowała w 2006 roku w serialu "Prawo i porządek: Zbrodniczy Zamiar". Rok później została zaangażowana w bardzo popularnym serialu "Rodzina Soprano". W nim wcieliła się w postać Elżbiety. Jednak najbardziej znana jest z roli w "Plotkarze". W produkcji zagrała Dorotę Kishlovsky - pochodzącą z Polski służącą, która była oddana przebiegłej Blair Waldorf.

W serialu aktorki były ubrane w bardzo modne ubrania, a Zuzanna występowała głównie w mundurku:

Na początku byłam zazdrosna, że dziewczyny miały takie śliczne obcasy, biżuterię, ale po jakimś czasie zauważyłam, że to ja miałam wygodne ubranie.

W 2012 roku Szadkowski wystąpiła w trzech odcinkach opery mydlanej "Guiding Light". Otrzymała również rolę w krótkim filmie "The Pilot Season Survival Guide" z 2011 roku, a także w niezależnym filmie z 2012 roku "Where Is Joel Baum?".

Życie osobiste Zuzanny Szadkowski

Od lat Zuzanna mieszka w Nowym Jorku. Jej ulubionym miejscem w mieście jest Brooklyn Bridge Park, gdzie przychodzi na spacery z suczką Sindy. Z chęcią też odwiedza polską restaurację "Teresa". Jej ulubionym daniem, które tam zamawia są pierogi.

Partnerem aktorki jest komik Damon Millard. Kiedy para spotkała się pierwszy raz, mężczyzna nie wiedział, że Zuzanna gra w "Plotkarze".

Kiedy szliśmy ulicą i ludzie się w nas wgapiali, czułem się dziwnie i zastanawiałem się, co robimy źle.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości