Gwiazdy

Mighty Oaks, czyli Amerykanin, Anglik i Włoch na scenie Dzień Dobry TVN

Gwiazdy

Aktualizacja:

Mighty Oaks wydali właśnie trzeci album „All Things Go”, którego premiera odbyła się 7 lutego. Zespół przyjechał do Polski, by promować najnowszy krążek. Na naszej scenie muzycy zaśpiewali piosenkę „Tell Me What You’re Thinking”.

Zespół Mighty Oaks

Mighty Oaks to międzynarodowy zespół. W jego skład wchodzą Amerykanin - Ian Hooper, Anglik - Craig Saunders i Włoch - Claudio Donzelli, którzy postanowili tworzyć w Berlinie. Artyści razem muzykują od 2010 roku, a ponad wszystko ukochali muzykę indiefolkową i indiepopową. Inicjatorem współpracy był Ian, artysta pochodzący ze stanu Waszyngton, który od 2008 roku mieszka w Niemczech. Craiga i Claudia poznał w Hamburgu, a potem panowie zgodnie stwierdzili, że najlepszym miejscem dla rozwoju muzycznej kariery będzie Berlin.

Początki zespołu

W 2011 roku Mighty Oaks udostępnili swoją pierwszą EPkę, nagraną w mieszkaniu jednego z muzyków. Na portalu SoundCloud odsłuchano ją ponad 380 tysięcy razy.

Od chwili debiutu zespół dzielił już scenę m.in. z Kings Of Leon, The Lumineers czy Shout Out Louds. Sukcesem okazała się również EPka „Just One Day”, nagrana już w profesjonalnym studiu.

7 lutego zespół wydał trzeci album "All Things Go”. Obecnie muzycy promują krążek w Europie. O czym opowiada?

Jest to trochę muzyki fokowej przechodzącej w pop. Tematy naszej muzyki to właściwie życie codzienne. Rzeczy, z którymi każdy z nas się konfrontuje. Przyjaźń, rodzina, śmierć, podróż i to, co ważne w życiu

– powiedział lider zespołu.

Piosenka zapowiadająca trzeci album „Tell Me What You’re Thinking” porusza problem komunikacji w dzisiejszych czasach.

Komunikacja z drugą osobą jest kluczem do zbudowania relacji, lecz jak mamy to robić, kiedy nie możemy spojrzeć jej prosto w oczy? Dziś popularna jest rozmowa za pomocą internetu, sms-ów czy innych komunikatorów, lecz to nie wystarczy. Nie możemy w pełni zrozumieć uczuć innych, jeśli nie przebywamy z nimi na żywo. Emotikony, to niestety nie wszystko. Nowy utwór jest więc wołaniem o pomoc

– wyjaśnia Ian Hooper.

Zespół wystąpił na naszej scenie. Zobaczcie wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Playe

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości