Gwiazdy

Kimbra: "Presja czasami bywa dobra"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Kimbra, to urodzona w Nowej Zelandii wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów piosenek, która wykonuje muzykę alternatywną, soul i jazz. Dzięki piosence "Somebody That I Used to Know" stała się popularna na całym świecie. Jak wykorzystała ten sukces? Czy tematy, które porusza w swoich utworach oparte są o jej doświadczenia? Z Kimbrą rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Gabi Drzewiecka.

Kimbra - dzieciństwo

Kimbra Johnson urodziła się w 1990 roku w Hamilton w Nowej Zelandii. Jej ojciec Ken Johnson, był głównym lekarzem na Uniwersytecie Waikato, a jej matka - pielęgniarką. Oboje od początku dbali, aby córka nie poszła w ich ślady. Kimbra posłuchała rodziców i wybrała swoją własną drogę. Pierwsze piosenki zaczęła pisać, mając zaledwie 10 lat, a pierwszą gitarę ojciec podarowali jej, gdy była dwunatolatką. Dwa lata później zajęła drugie miejsce w konkursie Rockquest.

Kimbra - kariera muzyczna

W 2007 roku zwróciła uwagę szefa wytwórni Forum 5 Marka Richardsona, który stał za sukcesami takich gwiazd jak Jamiroquai i Paula Abdul. Richardson zaprosił Kimbrę do współpracy. Wokalistka podpisała z nim kontrakt i w 2008 roku przeprowadziła się do Melbourne.

Jej debiutancki album - "Vows" został wydany w Australii w 2011 roku. Z płyty pochodzą takie single jak: "Settle Down", "Cameo Lover" (który zdobył nagrodę Australian Recording Industry Association Award), "Good Intent" i "Two Way Street". W 2012 roku przerobiona wersja albumu została wydana w Europie i Stanach Zjednoczonych. Zawierała ona kilka nowych piosenek, w tym "Come into My Head" i "Warrior".

W tym samym roku Kimbra znalazła się na multiplatynowym singlu z 2012 r. "Somebody That I Used to Know" autorstwa Gotye. Po premierze tego utworu stała się znana na całym świecie. Piosenka nie tylko dała jej rozgłos, ale także bardzo wiele nagród, między innymi Grammy.

Ten moment wykorzystałam jako podbudowanie mojej pozycji. Czułam, że teraz mogę ryzykować i eksperymentować. Ta piosenka teoretycznie nie miała prawa stać się takim przebojem, ale została hitem i to mi uświadomiło, że wszystko jest możliwe.

- powiedziała wokalistka.

Drugi album studyjny Kimbry, " The Golden Echo " został wydany w 2014 r., a trzeci " Primal Heart " - w 2018 r.

W swoich utworach wokalistka porusza wiele tematów bardzo aktualnych ze społecznego punktu widzenia. Pisała między innymi o chciwości, nadmiernej ambicji, toksycznych relacjach i molestowaniu seksualnym.

Wiele utworów ma początki w moich przeżyciach, a później poszerzam to, co dzieje się w społeczeństwie.

- przyznała Kimbra.

Jednym z ulubionych artystów wokalistki jest Michael Jackson. Co myśli o ostatnim zamieszaniu wokół jego osoby dotyczącym molestowania dzieci?

Cały czas się nad tym zastanawiam. Muzyka Michaela Jacksona zawsze będzie miała szczególne miejsce w moim sercu i uważam, że nie powinna być ona oceniana przez pryzmat tego co się działo poza sceną.

- powiedziała.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości