Gwiazdy

Kieszonkowe dla dziecka - tak czy nie? "Ta kasa szła na przekąski, słodycze, fast foody"

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Moje pierwsze kieszonkowe

Prawie połowa rodziców w Polsce decyduje się na dawanie dzieciom kieszonkowego. Czy to dobry pomysł? Jakie są jego zalety? O tym w studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli Klaudia El Dursi, Katarzyna Piekosińska i Wojciech Błach

Kieszonkowe dla dziecka - tak czy nie?

Prawie połowa dzieci w Polsce dostaje kieszonkowe od rodziców raz w miesiącu. Jego wysokość zależy od wieku dzieci. Mediana to 70 zł miesięcznie, najmłodsze dzieci (3-5 lat) otrzymują ok. 20 zł, a nastolatki (14-18 lat) ok. 100 zł miesięcznie. Te dane to wynik badań przeprowadzonych przez bank BNP Paribas.

W studiu Dzień Dobry TVN artystka kabaretowa Katarzyna Pakosińska, prowadząca programu "Hotel Paradise" Klaudia el Dursi i aktor Wojciech Błach opowiedzieli widzom, czy dają swoim pociechom kieszonkowe. Jak się okazuje, 11-letni syn Wojtka otrzymuje je co tydzień. - Te 10 złotych tygodniowo jest powiedzmy akurat - zaznacza artysta.

Moje pierwsze kieszonkowe

Klaudia El Dursi również zdecydowała się dawanie kieszonkowego swojemu 13-letniemu synowi. Zaznacza jednak, że kontroluje jego wydatki i wie, na co przeznacza powierzoną mu kwotę. Co prawda wcześniej otrzymał od niej kartę płatniczą bez limitu, jednak według modelki nie potrafił z niej rozsądnie korzystać.

- Ta kasa szła na przekąski, słodycze, fast foody. Były taksówki, bo jest zła pogoda. Powiedzieliśmy basta. Przyszło miesięczne kieszonkowe - tłumaczy prowadząca "Hotelu Paradise". - Teraz dostaje 250 złotych miesięcznie - dodaje. Korzyści płynące z dawania dzieciom kieszonkowego zauważyła także Katarzyna Piekosińska.

- To świetna nauka. Im wcześniej zaczniemy (...), tym szybciej nauczymy dziecko organizacji, wartości pracy. U nas było to dopiero w liceum - podsumowuje mama 19-letniej Mai.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości