Gwiazdy

Zima za pasem. Damian ma przed sobą wyzwanie. W 12 tygodni chce zbudować kaloryfer

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Łukasz Kowalski
Damian robi kaloryfer na zimę
Damian robi kaloryfer na zimę Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Marzeniem wielu mężczyzn jest posiadanie tzw. kaloryfera na brzuchu. Do tej grupy należy Damian Michałowski - prowadzący Dzień Dobry TVN. Dziennikarz postawił przed sobą wyzwanie, że w przeciągu 12 tygodniu zbuduje atletyczną sylwetkę. Jak mu idzie? Czy widać już efekty treningów? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli specjaliści, którzy pomagają Damianowi spełnić marzenie o idealnej sylwetce.

Damian Michałowski o swoim wyzwaniu

Damian Michałowski to wiecznie zabiegany mąż i ojciec. Przez kolejne dwanaście tygodni będziemy sprawdzać, czy uda mu się przezwyciężyć życiową rutynę i spełnić marzenie o idealnym wyglądzie. W osiągnieciu tego celu będzie mu pomagał trener Paweł Raczyński, który specjalizuje się w łączeniu treningu sprawnościowego z sylwetkowym. Warto dodać, że nie jest to pierwsze spotkanie obu panów. - Przygotowywaliśmy się do Kaukazu w 2019, bo rzuciłem się na taki pomysł, żeby trzy dni po Kaukazie przebiec 50 kilometrów, ale gdy leciałem do Kaukazu, stwierdziłem, że może jednak 100 kilometrów w te trzy dni i ty mnie do tego przygotowywałeś - powiedział Damian Michałowski. - Byłeś bardzo zawzięty i zacięcie realizowałeś swój cel biegowy, więc czemu nie ruszyć z sylwetką. Ustaliliśmy, że w 12 tygodni lecimy z formą - dodał trener.

Przed rozpoczęciem treningów Damian Michałowski spotkał się dietetyczką. Specjalistka sprawdziła skład ciała dziennikarza. Badanie wykazało, że jego poziom tkanki tłuszczowej wynosi 18,3. - Norma dla mężczyzn wynosi od 8 do 22 proc., więc można powiedzieć, że jesteś w górnej granicy - powiedziała Marta Jachym dietetyczka kliniczna. Specjalistka dodała, że aby było widać wyraźnie zarysowane mięśnie, poziom tkanki tłuszczowej powinien stanowić ok. 11-10 proc. składu ciała. Prowadzący Dzień Dobry TVN, jeśli chce spełnić marzenie o atletycznej sylwetce, będzie musiał zmienić dietę. - Zapotrzebowanie kaloryczne, tak żeby utrzymać wagę to ok. 2700 kalorii. Ponieważ naszym celem jest redukcja tkanki tłuszczowej, trochę sobie tych kalorii obetniemy - stwierdziła dietetyczka.

Czy Damian Michałowski poradził sobie na pierwszym treningu? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Jak Damian Michałowski radzi sobie z wyzwaniem?

Okazało się, że Damian Michałowski jest bardzo skrupulatnym, konsekwentnym i pilnym podopiecznym. - To jest taka najważniejsza cecha, która po prostu pozwala osiągnąć cel. Tutaj, w tym przypadku wyznaczenie sobie granicy czasowej, czyli założenie tych 12 tygodni bardzo pomaga, bo gdy wiemy, do kiedy chcemy coś osiągnąć - jest o wiele łatwiej - powiedziała w Dzień Dobry TVN dietetyczka kliniczna Marta Jachym.

Ekspertka dodała, że prowadzący Dzień Dobry TVN - aby osiągnąć efekt - będzie musiał spożywać posiłki o mniejszej kaloryczności. - My to nazywamy deficyt kaloryczny. To jest po prostu odjęcie sobie kilkuset kalorii od takie naszego zapotrzebowania zerowego, czyli takiej ilości kalorii, żeby nie chudnąć ani nie tyć - tłumaczyła.

Osoby, które podobnie jak Damian Michałowski chcą mieć pięknie wyrzeźbiony brzuch, robią tzw. brzuszki. Tymczasem w ten sposób nie uda się osiągnąć zamierzonego celu. - Kluczową kwestią jest deficyt kaloryczny. Bo ile brzuszków bym nie zrobił, [...], jeżeli nie odsłonię tych mięśni z warstwy tkanki tłuszczowej i wody podskórnej, to choćbym miał je ogromne, to one będą cały czas zamglone - powiedział Paweł Raczyński trener.

Jak zbudować formę w 12 tygodni?
Jak zbudować formę w 12 tygodni? Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Łukasz Kowalski

Źródło zdjęcia głównego: Fot.: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości