Katarzyna Grochola szczerze o chorobie nowotworowej. "Wkurzyłam się na świat"

Autor:
Oskar
Netkowski
Źródło:
Wysokie Obcasy Extra
Pisarka w rozmowie z Dorotą Wellman powiedziała o walce z rakiem. Na kogo mogła liczyć?

Katarzyna Grochola w trakcie choroby nowotworowej pozostawała z fanami w kontakcie. Teraz, kiedy czuje się lepiej i lekarze pomogli jej wyjść ze złego stanu, opowiedziała o swoich przejściach. W szczerej rozmowie z Dorotą Wellman, pisarka wspominała m.in. o kulisach nagrania wideo ze szpitala.

Katarzyna Grochola ciężko zachorowała

Katarzyna Grochola ma za sobą trudne i wycieńczające tygodnie. Pisarka zachorowała na raka płuca. Jako pierwsza poinformowała o tym jej córka Dorota Szelągowska. - Mama ma raka. Nie mówiłam ci, bo to się nagle okazało. Za kilka godzin operacja. Powiedziała, że wszystko będzie dobrze. Byłam wczoraj z Marią u notariusza. Matka chce pozałatwiać jakieś sprawy, a ja w sobotę jadę do Hiszpanii na trzy tygodnie - pisała prowadząca "Totalne remonty Szelągowskiej" w felietonie dla "Wysokich Obcasów Extra".

Intymne rozmowy na dziendobry.tvn.pl

Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
wideo 2/19

Pisarka od razu mogła liczyć na ogrom wsparcia od wielbicieli, którzy życzyli jej zdrowia i wysyłali mnóstwo pozytywnej energii. Katarzyna Grochola mimo choroby i pobytu w szpitalu, postanowiła nagrać dla nich wideo, w którym rozwiała wszelkie wątpliwości na temat swojego zdrowia. - Tak, owszem, miałam raka prawego płuca. (...) jestem po podwójnej operacji - powiedziała pisarka. Teraz w rozmowie z Dorotą Wellman powiedziała, co jeszcze zmotywowało ją, by opublikować wideo.

Katarzyna Grochola w rozmowie z Dorotą Wellman o raku

Zaledwie kilka dni temu Katarzyna Grochola po raz kolejny odezwała się do fanów w sieci. Tym razem pełna optymizmu i radości przekazała: "będę żyć!" Lekarze przekazali pisarce wyniki, z których wynikało, że może być spokojna o swoje zdrowie. Wszystko poszło po myśli personelu medycznego.

Dorota Wellman w intymnej rozmowie z pisarką zapytała o trudny czas. Skąd była w niej siła do żartów? - Można żartować i się uśmiechać, dopóki ma się jeszcze trochę siły. Poprosiłam moją świeżą koleżankę pielęgniarkę, która też była pacjentką, żeby nagrała to wideo - opowiadała Katarzyna Grochola.

- Wkurzyłam się na świat wtedy - podsumowała.

Całą rozmowę zobaczyć będzie można podczas niedzielnego wydania Dzień Dobry TVN, 22 stycznia.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło: Wysokie Obcasy Extra

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości