Gwiazdy

Justyna Nagłowska o walce z depresją - "Wstałam z kolan"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Dziennikarka i polonistka, prywatnie mama dwóch córek oraz narzeczona Borysa Szyca. Para zaręczyła się z początkiem 2019 roku. Styczeń to również ważny dla Justyny czas pod względem zawodowym. W Travel Channel Poland możemy oglądać jej program „Mój przewodnik po…”. Justyna Nagłowska w szczerej rozmowie z Mateuszem Hładkim przyznała się również do kilkuletniej walki z depresją.

Telewizyjny debiut

Program „Mój przewodnik po…” jest dla Justyny Nagłowskiej telewizyjnym debiutem. Dziennikarka przyznała, że kiedy dostała propozycję poprowadzenia programu, początkowo miała obiekcje. Nagłowska obawiała się, że nie poradzi sobie w roli gospodyni programu. Do podjęcia zawodowego wyzwania przekonała ją pasja do podróży.

Nie może być nic lepszego niż pasja i praca w jednym.

-zdradziła w rozmowie z dziennikarzem Dzień Dobry TVN.

W pierwszym odcinku Justyna zwiedza Macedonię. Dlaczego akurat ten kierunek?

Nigdy tam nie byłam, nie wiedziałam kompletnie nic o tym kraju. Poznałam tam cudownych ludzi oraz zobaczyłam miejsca zapierające dech w piersiach. W Skopje, stolicy Macedonii czułam się trochę jak w parku rozrywki. Wszystko jest nowe, a udaje stare, ponieważ miasto zostało dobudowano na wzór antyczny. Dla turystów jest to duża atrakcja.

Na planie teatru telewizji poznała swoją wielką miłość

Pasję i pracę Justyna łączyła już na studiach. Justynę fascynował teatr, dlatego studiując polonistykę i dziennikarstwo na Uniwersytecie Wrocławskim, zawalczyła o staż w teatrze telewizji.

Zapragnęłam być asystentem reżysera na planach teatrów telewizji, ponieważ kocham teatr. A że teatr połączył się z telewizją to było to dla mnie odkrycie. Pojechałam na swój pierwszy plan, gdzie poznałam Krystynę Jandę, gdzie się nią opiekowałam. Współpraca układała się na tyle dobrze, że Krystyna Janda zaprosiła mnie do współpracy w Warszawie. Na jednym z planów poznałam mojego ówczesnego i późniejszego chłopaka, a teraz narzeczonego Borysa Szyca. I tak się ta pętla zatoczyła.

Związek z Szycem

Od pierwszego związku Justyny i Borysa do obecnej relacji minęło 10 lat. W tym czasie Justyna odchodziła od teatru, który bardzo kochała. Prowadziła dwie firmy, reżyserowała teledyski i pracowała w redakcji jednego z telewizyjnych programów.

W pewnym momencie postanowiłam, że wszystko zamknę, sprzedam i zacznę od nowa. To było trzy lata temu. Dałam sobie trochę czasu do namysłu, co chcę w życiu robić.

Przez te wszystkie lata jej losy przeplatały się z jej byłym i obecnym partnerem Borysem Szycem. Kiedy pięć lat temu Justyna i Borys spotkali się po wielu latach od pierwszego związku Nagłowska była już mamą dwóch dziewczynek: Stefanii i Franciszki.

Miałam wtedy trudny moment w życiu. Byłam po rozwodzie, po rozpadzie rodziny. To zawsze jest porażka. Jednak jestem za tym, że ludzie powinni się rozstawać, kiedy zrobią już wszystko, by być razem, ale im nie wychodzi. Bycie razem dla dobra dzieci nie jest dobrym wytłumaczeniem. Mamy jedno życie. Tak jak je przeżyjemy, tak będziemy mieć.

Trudny czas

Justyna w rozmowie z Mateuszem Hładkim przyznała się również do tego, ze ma za sobą walkę z depresją.

Jest to bardzo trudna choroba. Chorowałam około trzech lat. Nie jestem w stanie wskazać, kiedy dokładnie zapadłam na depresję. To jest taki proces, który się wkrada w Twoje życie i nagle przykrywa wszystko. Kiedy dotarło do mnie, że choruję i postanowiłam walczyć o siebie, poszłam do lekarza. Tabletki tabletkami, sama je kiedyś brałam, ale najważniejsza jest praca z psychologiem. To dało mi najwięcej. I taka świadomość, że wzmacniasz się każdego dnia. Wstałam z kolan.

W momencie, kiedy Justyna ponownie spotkała się z Borysem on również zmagał się z problemem. Szyc walczył z uzależnieniem od alkoholu.

Przez to, że się spotkaliśmy, uznaliśmy, że chcemy robić coś fajnego razem, a było mnóstwo rzeczy, które przeszkadzały, głownie takich na poziomie emocji, które trzeba było uporządkować. Udało nam się stworzyć rodzinę. Byliśmy oboje bardzo emocjonalnymi osobami, a teraz udało nam się ukierunkować te emocje w dobre strony. Oboje się cieszymy z naszych sukcesów. Nie ma tematów tabu. Nie ma żadnego wstydu. Jest po prostu świetnie.

*******

Program Justyny w Travel Channel "Mój przewodnik po.."

"Mój przewodnik po…" to cykl, w ramach którego otrzymacie konkretne informacje na temat wakacyjnych wyjazdów. Każdy odcinek opowie o innym kraju. Zobaczcie co i kiedy warto odwiedzić w danym kraju. Naszym przewodnikiem będzie Justyna Nagłowska, która odwiedzi kilkanaście krajów i wskaże co i gdzie zjeść , z kim się spotkać i jak zwiedzać. Zapraszamy!

Zobacz też:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości