Gwiazdy

Julia Pietrucha i Miuosh łączą siły. Singiel "Celina" to hołd złożony żonom himalaistów

Gwiazdy

Bartosz Krupa/East News

Julia Pietrucha pochwaliła się w mediach społecznościowych nowym singlem. Artystka zaprezentowała piosenkę, nad którą pracowała wraz z Miuoshem oraz Zespołem Śląsk. Jak się okazuje, utwór "Celina" to muzyczny hołd złożony żonom himalaistów. "To najpiękniejsza Polska piosenka, jaką kiedykolwiek śpiewałam i do której wymyśliłam melodię" – podkreśliła Pietrucha.

Wzruszający singiel "Celina"

24 sierpnia Julia Pietrucha podzieliła się z fanami singlem, nad którym pracowała wspólnie z Miuoshem oraz Zespołem Śląsk. Utwór zatytułowany "Celina" odnosi do himalaistów, a właściwie ich żon. Jest muzycznym hołdem dla kobiet, które z perspektywy obserwatora patrzą na bliskich im mężczyzn i biernie biorą udział w pokonywaniu granic. W przypadku śmierci, muszą radzić sobie ze stratą do końca życia. "Celina" jest opowieścią o emocjach towarzyszących dźwiganiu tego brzemienia. Tytułowe imię nawiązuje natomiast do Celiny Kukuczki, wdowy po wybitnym zdobywcy Himalajów – Jerzym Kukuczce.

To najpiękniejsza Polska piosenka, jaką kiedykolwiek śpiewałam i do której wymyśliłam melodię. Dziękuje Miuosh za zaufanie, wolność w komponowaniu linii melodycznej, otwartość na moją opieszałość i wsparcie wrażliwości, nieustający entuzjazm i profesjonalizm, który zaowocował kolejnym pięknym wspomnieniem w moim życiowym pamiętniku. Słuchajcie i odlatujcie

- poinformowała na Instagramie Julia Pietrucha.

Na nowy utwór bardzo szybko zareagowali fani. Po odsłuchaniu najnowszego singla przyznali, że jest on niezwykły, magiczny i wzruszający.

"Rozpływam się. Cały ten projekt wzbudza we mnie ciarki na całym ciele. Przepiękne! Brawo", "To jest tak magiczne, że się przenoszę do chmur, gdy tego słucham. Uwielbiam tak wrażliwych artystów", "Jakie to piękne. Niezmiennie bardzo mnie wzruszasz" - czytamy.

Album "Pieśni współczesne"

Singiel "Celina" jest czwartym utworem promującym projekt "Pieśni współczesne". Wcześniej powstały utwory "Zmierzch" (nagrany z duetem Kwiat Jabłoni), "Doliny", w którym gościnnie wystąpili Jakub Józef Orliński i Marcin Wyrostek, oraz "Mantra" z Igorem Herbutem.

Premiera albumu przewidziana jest na 24 września.

Zobacz wideo: Julia Pietrucha w piosence "With the wind"

Zobacz także:

Zuzanna Bijoch komentuje zmiany w świecie mody: "Promowanie nierealnych kanonów piękna nam szkodzi"

Córka Magdy Femme wydała swój pierwszy singiel. "Nigdy jej do tego nie namawiałam"

Olga Frycz wraca do przeszłości. "To był jeden z tych dni, w których czułam, jak bardzo jestem szczęśliwa"

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości