Uczestnik "Big Brothera" ratuje ciężko chorego Antosia. "Już w trakcie ciąży walczyliśmy o jego życie"

Od "Big Brothera" do bohatera
Od „Big Brothera” do bohatera
Źródło: Dzień Dobry TVN
Igor Jakubowski znany jest z ringów bokserskich i "Big Brothera". Występ w telewizji zapewnił mu skok popularności, którą zamierza dobrze wykorzystać. Skupił się na założeniu niosącej pomoc potrzebującym. Teraz Igor walczy o życie 19-miesięcznego Antosia. Wszyscy możemy go wesprzeć.

Angelika Głaczkowska i Igor Jakubowski - kulisy związku

Angelika Głaczkowska i Igor Jakubowski to uczestnicy pierwszej reaktywowanej edycji programu "Big Brother". Na początku nic nie wskazywało, że tuż po wyjściu z domu Wielkiego Brata połączy ich gorące uczucie. Początki ich historii sięgają kwietnia 2019 roku. W czasie realizacji show skutecznie się unikali. Z biegiem dni ich relacja kwitła na oczach widzów. Rok temu mężczyzna poprosił swoją wybrankę o rękę.

- Nie spodziewałam się takiego obrotu spraw. Jestem mile zaskoczona, że tyle przetrwał ten związek. Jesteśmy już 3 lata razem - mówiła Angelika.

- Żyje nam się dobrze tak, jak się żyje. A jeśli chodzi o ślub, jeśli zdecydowalibyśmy się, to odbyłby się na jakiejś rajskiej egzotycznej wyspie - dodał jej ukochany.

Zakochani nie myślą jednak o sobie. Wiedzą, że nie każdy ma w życiu tyle szczęścia, co oni. Dlatego ruszyli z pomocą potrzebującym.

Igor Jakubowski i popularność, która niesie dobro

Igor Jakubowski jest zawodowym bokserem. W 2016 roku brał udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Jest także czterokrotnym zdobywcą medali seniorskich Mistrzostw Polski – ma na swoim koncie trzy złota i jeden brąz. Trzykrotnie był Mistrzem Polski młodzieżowców, dwukrotnie juniorów i raz kadetów. Dzisiaj, po latach kariery sportowej i medialnej przygody, popularność inwestuje w niesienie dobra i pomocy.

- Jakiś czas temu wpadłem na pomysł ze znajomym, który choruje na mukowiscydozę, żeby założyć fundację, która będzie pomagała innym osobom. Moje życie sportowo-olimpijskie i telewizyjne dało mi rozpoznawalność. I szczęśliwie fundacja powstała - opowiadał bokser.

- Z Igorem poznaliśmy się, kiedy dostaliśmy zaproszenie na walkę naszego znajomego. Złapaliśmy fajny kontakt. Miałem gorszy czas zdrowotny, a Igor mnie wspierał. Od dawna marzyłem, żeby pomagać. Sam choruję na mukowiscydozę. Ludzie wspierali mnie, żebym tu dziś był. Gdyby nie walka o leki, mogłoby być inaczej - podkreślił Angelo Radzikowski, przyjaciel Igora.

Mały Antoś potrzebuje naszego wsparcia

Sandra Czerkas, mama 19-miesięcznego chłopca, każdego dnia modli się o ulgę dla swojego dziecka. Chory na rzadki zespół Ebsteina chłopiec był poddawany leczeniu już w trakcie ciąży. Kwota jaka jest potrzebna, by ratować jego życie, zwala z nóg. Konieczna jest duża mobilizacja ludzi dobrej woli.

- Odezwała się do nas mama małego Antosia. To dziecko, które choruje na zespół Ebsteina. Operacja w stanach kosztuje 1,5 mln zł - tłumaczył Igor.

- To bardzo rzadka choroba, wskutek której nasz syn ma nieprawidłową budowę zastawki i przerwany łuk aorty. Antoś ma 19 miesięcy. Już w trakcie ciąży walczyliśmy o jego życie. Koszty leczenie to milion czterysta tysięcy złotych - mówiła Sandra Czerkas, mama Antosia.

Codzienność chorego Antosia

Chłopiec od samego urodzenia obarczony jest niedogodnościami, które uniemożliwiają spokojny rozwój. Każdy dzień malucha wygląda identycznie. To nie tylko cierpienie chorego, ale także jego rodziców.

- Rano leki, po południu leki, tlen podawany w międzyczasie, pulsoksyemtr podłączony, ograniczenie wysiłku. I tak dzień w dzień - relacjonowała mama chorego Antosia.

Jak pomóc Antosiowi?

Zbiórka na leczenie chłopczyka odbywa się na stronie internetowej wszyscyrazem.pl. Antoś to jedyna osoba, na którą zbierane są aktualnie pieniądze. Wszystko przez horrendalną kwotę.

- Zapraszamy wszystkich, kto może dorzucić cokolwiek. Nawet jak macie niepotrzebne rzeczy w domu, wejdźcie na grupę na Facebooku "Antosiowe serce musi bić" i można wystawiać wszystko. Każdego dnia odbywa się tam licytacja innych rzeczy - zachęcał Igor Jakubowski.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Oskar Netkowski

Źródło: Sandra Hajduk-Popińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Apokalipsa w galerii sztuki
Materiał promocyjny

Apokalipsa w galerii sztuki

Naucz malucha samodzielnej zabawy
Materiał promocyjny

Naucz malucha samodzielnej zabawy