Gwiazdy

Bronia Zamachowska. Pójdzie w ślady rodziców i zostanie aktorką?

Gwiazdy

Aktualizacja:

Bronisława Zamachowska to najmłodsza córka Aleksandry Justy i Zbigniewa Zamachowskiego. Jako trzynastolatka zadebiutowała w filmie Andrzeja Wajdy "Powidoki". O pracy na planie ostatniej produkcji znakomitego reżysera i swojej przyszłości opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Bronisława Zamachowska urodziła się w 2001 roku i jest najmłodszą córką Aleksandry Justy i Zbigniewa Zamachowskiego. Ma troje starszego rodzeństwa – Marię, Antoniego i Tadeusza.

Rola Niki w "Powidokach"

Zrobiło się o niej głośno, gdy w 2015 roku ogłoszono obsadę filmu Andrzeja Wajdy - "Powidoki". Trzynastoletnia wówczas Bronka otrzymała rolę Niki - córki malarza Władysława Strzemińskiego (w tej roli wystąpił Bogusław Linda) oraz rzeźbiarki Katarzyny Kobro.

>>> Zobacz także:

Janusz i Jakub Józefowiczowie. Jaki ojciec taki syn?

Borys Szyc o gali oscarowej: "Zwariowałem, zapomniałem, że mam 40 lat"

Bronia Zamachowska zadebiutowała u Wajdy

Na planie "Powidoków" nie czuła presji bycia "tą Zamachowską", bardziej ją stresowało to, że gra u tak znakomitego reżysera. Scenariusz dyskutowała głównie z mamą. Była otwarta na jej sugestie, czy rady.

Podeszła do sprawy bardzo rzetelnie.

- przyznała siostra Bronki - Maria.

Opłaciło się, po premierze filmu dziewczynka zyskała uznanie środowiska aktorskiego. Zachwyciła też krytyków, którzy ocenili jej kreację jako bardzo dojrzałą i doskonale przygotowaną.

W 2018 roku Bronia Zamachowska została nominowana do najważniejszych nagród filmowych w Polsce - Orłów. Walczyła o statuetkę w dwóch kategoriach: Najlepsza drugoplanowa rola kobieca i Odkrycie roku. Co prawda nie wywalczyła statuetki, ale cieszy się, że została członkinią kapituły i od teraz może oglądać filmy nominowane do Orłów, oceniać je i oddawać swój głos.

Plany na przyszłość

Mimo tych sukcesów, Bronia nie zdecydowała jeszcze o wyborze zawodu. Przyznaje, że z tatą (który namawia ją na studia aktorskie) często rozmawiają na temat jej przyszłości, ale dyskusje nigdy nie kończą się podjęciem decyzją.

Na razie skupiam się na nauce. W liceum jest jej dużo trudniej niż w gimnazjum. Decyzję o tym, co dalej mam zamiar podjąć po maturze.

- zdradziła.

Bronia ma nie tylko talent aktorski, świetnie też rysuje i rzeźbi. Potwierdza to jej mama:

Jest zakręcona i ma predyspozycje do wielu, wielu rzeczy.

Andrzej Wajda wybrał ją do "Powidoków", ponieważ wydawała się bardziej dojrzała od innych nastolatek będących na castingu. Czy rzeczywiście taka jest?

Jest troszkę inna, nie interesują ją głupotki, które przeważnie interesują ludzi w jej wieku. Słucha też innej muzyki.

- powiedziała Maria.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości